Liga Biegów Górskich Dare2b(cz.37) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b(cz.37)

Na pozór mogło by się wydawać że miony weekend nie przyniósł wielu zmian w Lidze Biegów Górskich Dare 2b. Jednak te, na pozór drobne, które zaszły mogą okazać się kluczowe w dalszej części naszych rozgrywek.
.
Po zwycięstwie w biegu kategorii S w Maratonie Ślężańskim w Sobótce podopieczna Darka Kruczkowskiego – Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) zbliżyła się do liderującej Iwony Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) na odległość 150 pkt i dość niespodziewanie chyba nawet dla samej siebie zachowała szansę na końcowe zwycięstwo. Warto dodać że w rozmowie z jej trenerem – przedsezonowe założenia były dużo skromniejsze a awans do pierwszej 6 wydawał się maksymalnym marzeniem na ten sezon.
.
.
.
W bezpośrednim pojedynku 2 i 3 zawodniczki Ligi, z w Sobótce – Paulina okazała się minimalnie lepsza od kolejnej rewelacji tegorocznych rozgrywek Sylwii Bondary (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team), która w Maratonie Ślężańskim zajęła miejsce drugie i także zachowała jeszcze szansę na walkę o tytuł królowej biegów górskich. Dużo będzie zależeć od jej sobotniego startu w UltraMaratonie Bieszczadzkim.
.
fot. Tomasz Błachowicz
.
Na miejscu 4 i 5 pauzujące w ten weekend Katarzyna Piechula (Team Papry 20) i  Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport Team), która w sobotę będzie walczyć w Kraju Basków w Mistrzostwach Europy Skyrunning Classic.
.
.
Na miejscu 6 po zwycięstwie w BUT 10 umocniła się Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) i także nie składa broni w walce o podium
.
.
Wśród mężczyzn także nie było wielu zmian: pierwsza 4 bez zmian: Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team) przed Robertem Faronem (Salco Garmin Team), Piotrem Biernawskim (ATTIQ) i Krzysztofem Bodurką (Alpin Sport Team).
.
.
Za to po zwycięstwie w Beskidniku na 5 miejsce z 7 awansował Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) i jeśli wygra w ŁUT 150 zbliży się “na odległość strzału” 😉 do miejsc medalowych Ligi.
.
.
W Najbliższy weekend dwa biegi które mogą ponownie mocno wpłynąć na układ czołówki – UltraMaraton Bieszczadzki (bieg kat. M), gdzie zapowiedziało swój start 7 zawodników z TOP10…
.
.
…  oraz oraz 15 km finał Runner’s World Super Biegu w Świeradowie (kat.S), gdzie powinna się pojawić m.in. Paulina Janik.
.
.
Znów zapowiada się ciekawie!
.
A już 25 listopada wielki Finał Ligi Biegów Górskich Dare2b w Ustroniu czyli  Eliminator! Musisz tu być! 🙂
.
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:
Finał Ligi Dare 2b – 25 listopada 2017 – Ustroń – Górska Masakra – Eliminator:
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 1.680 pkt 

2.(2) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 1.530 pkt 

3.(3) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 1.440 pkt 

4.(4) Katarzyna Piechula (Team Papry 20) – 1.340 pkt

5.(5) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.325 pkt

6.(6) Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) – 1.310 pkt

7.(7) Martyna Kantor (Salco Garmin Team) – 1.240 pkt

8.(8) Dominika Bolechowska (Attiq) – 1.160 pkt

9.(9) Anna Kącka (Dare2b) – 1.130 pkt

10.(10) Anna Celińska (Byledobiec Anin) – 1.100 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(48) Justyna Wandzel (KS SPRINTBIELSKO-BIAŁA/SMS SZC) – 485 pkt
2.(88) Ewa Błauciak (Zabiegani) – 360 pkt
3.(99) Anna Stelmach (Kamienica) – 330 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(7) Martyna Kantor (Salco Garmin Team) – 1.240 pkt
2.(9) Anna Kącka (Dare 2b) – 1.130 pkt
3.(11) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 1.070 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 1.680 pkt
2.(2) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 1.530 pkt
3.(3) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 1.440 pkt

Masters (K40-49):

1.(4) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 1.340 pkt
2.(8) Dominika Bolechowska (Attiq Team Zakopane) – 1.160 pkt
3.(13) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 1.010 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(17) Katarzyna Kanclerz-Januszewska (Kobiety na 5+) – 970 pkt
2.(46) Dorota Jonkisz  (Rytm Czechowice Dziedzice) – 495 pkt
3.(73) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 400 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(244) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 194 pkt
2.(401) Alicja Sikora (Team Sikora Bielsko -Biała) – 126 pkt
3.(831) Renata Jakubowska (-) – 65 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport Team) – 650 pkt
2.(11) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 570 pkt
3.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 520 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(11) Michalina Mendecka (Mosir Łaziska Górne/ 1 Second Team) – 500 pkt
2.(7) Martyna Kantor (Salco Garmin Team) – 400 pkt
3. (30) Anita Szklana (Wieprzec) – 400 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(18) Magdalena Kozielska (Dynafit Team) – 700 pkt
2.(2) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 640 pkt
3.(3) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 590 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 660 pkt
2.(14) Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team) – 600 pkt
3.(22)  Aysen Solak (SMALL GIRL MEDIUM BOY) – 560 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team) – 2.020 pkt  

2.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.920 pkt 

3.(3) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 1.625 pkt

4.(4) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 1.280 pkt

5.(7) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.270 pkt

6.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.226 pkt

7.(6) Tomasz Gawroński (UMKS NADIR Jędrzejów) – 1.218 pkt

8.(8) Piotr Holly (sportfuel.pl) – 1.166 pkt

9.(9) Rafał Kot (Way Behind Horizon Kb Jurund Szczytno) – 1.084 pkt

10.(10) Daniel Krasulak (WKS Śląsk Wrocław) – 1.080 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(23) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko Biała/INOV-8 TEAM ) – 955 pkt
2.(80) Błażej Knutelski (UKS Gimpel) – 480 pkt
3.(101) Mateusz Grzyb (ULKS BYSTRZYCA KŁODZKA/TEAM KOPEĆ) – 418 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team) – 2.020 pkt
2.(4) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 1.280 pkt
3.(6) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.270 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(6) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.226 pkt
2.(8) Piotr Holly (sportfuel.pl) – 1.166 pkt
3.(9) Rafał Kot (Way Behind Horizon Kb Jurund Szczytno) – 1.084 pkt 

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Sport Team) – 1.920 pkt
2.(3) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 1.625 pkt
3.(15) Michał Sedlak (lubietobieganie.pl) – 1.049 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(32) Jacek Gardener (Alpin Sport Team/JacekBiega Raunning Team) – 773 pkt
2.(54) Jerzy Słobodzian (Nysa Biega) – 609 pkt
3.(67) Janusz Pytel (TG Sokół Zakopane /Sosnowiec) – 529 pkt

Weterani II (M60+)

1.(62) Zbigniew Radomski (TKKF Beskidek) – 562 pkt
2.(73)  Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 499 pkt
3.(77) Tadeusz Sitek (Marciszów)  – 492 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 610 pkt
2.(3) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 520 pkt
3.(4) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 500 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 700 pkt
2.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 590 pkt
3.(16) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 560 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (Salomon Suunto Team) – 900 pkt
2.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 630 pkt
3.(22) Jacek Sobas (Sobas Team) – 535 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 630 pkt
2.(29) Paweł Dybek (Salomon Suunto) – 560 pkt
3.(36) Piotr Huzior (Attiq) – 506 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2017 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare2B 2017 <-


Najbliższe zawody:

2017.10.07 –  Bieg Złotego Gronia (Kat.I)

2017.10.07 –  Memoriał Wojtka Kozuba – bieg na Babią Górę – VI edycja (Kat.I)

2017.10.07 – V Ultra Maraton Bieszczadzki (52km), PółUltra Maraton (26km) ĆwierćUltra Maraton (14km) (52km – kat.M, reszta – Kat.I)

2017.10.08 –  IV 4F Świeradów RUN, Runner’s World Super Bieg (15km- kat.S, 10km – Kat.I)

Głównym sponsorem Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B oraz Regatta:

daret2lbg  Regatta_logo rusz_sie_logo

dare2b

Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerzy techniczni Ligi:

garmin 

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*