Liga Biegów Górskich Dare2b(cz.24) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b(cz.24)

W miniony weekend mieliśmy dużo bardzo ciekawych biegów – jednak wielu zawodników ze ścisłej czołówki pauzowało, m.in. ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Europy: UltraSkyrunning we Francji oraz w stylu alpejskim w Słoweńskim Kamniku.
.
Nie oznacza to oczywiście całkowitego zastoju w Lidze Biegów Górskich Dare2b, wręcz przeciwnie… Właśnie przekroczyliśmy 5 tysięcy sklasyfikowanych osób!
.
A co słychać w czołówce?
.
Na biegowe ścieżki powróciła po dłuższej przerwie w startach liderująca wśród kobiet Katarzyna Piechula (Team Papry). Zajmując 3 miejsce w Ultramaratonie Karkonoskim …
.
.
 … ponownie powiększyła swą przewagę nad goniącymi ją…
.
.
Sylwią Bondarą (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team)
.
.
– Anną Bieniecką (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik)
.
.
Pauliną Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM)
.
Na miejsce 5 awansowała Anna Celińska (Byledobiec Anin), która w ramach przetarcia przed alpejskimi Mistrzostwami Europy zwyciężyła w Biegu na Stożek .
.
.
Na miejscu 6 Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków). A na miejsce 7 z 8 awansowała bo zwycięstwie w półmaratonie Gór stołowych – Magdalena Kozielska (Dynafit).
.
.
.
Wśród mężczyzn Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) przed występem w Mistrzostwach Europy na Słowenii pauzował.
.
.
Drugi w tabeli Piotr Biernawski (Attiq) w tym czasie zmniejszył nieco swą przewagę wygrywając Triadę Solo-22km.
.
.
Małe przetarcie przed Francją postanowił sobie zafundować Rober Faron (Salco Garmin Team), który zajął 6 miejsce w tradycyjnie mocno obsadzonym Limanowa Forrest.
.
.
Miejsce 4 i 5 bez zmian – organizator Etapowej Triady – Kacper Piech przed Piotrem Koniem (Alpin Sport Team).
.
.
O jedno oczko, na miejsce 6 awansował ósmy na Stożku –  Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie), spychając na miejsce 7 właściciela Daczy Turysty i Biegacza – Rafała Klechę.
.
A w najbliższy weekend tylko jedna “dwubiegowa” impreza – Bieg Na Jawornik oraz wspomniane już ->Mistrzostwa Europy UltraSkyrunning<- we Francji oraz w -> stylu alpejskim na Słowenii <-.
.
Trzymajmy kciuki za naszych zawodników!
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:
Finał Ligi Dare 2b – 25 listopada 2017 – Ustroń – Górska Masakra – Eliminator:
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Katarzyna Piechula (Team Papry 20) – 1.310 pkt  

2.(2) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 1.150 pkt 

3.(3) Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) – 1.135 pkt 

4.(4) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 1.130 pkt

5.(6) Anna Celińska (Byledobiec Anin) – 1.100 pkt

6.(5) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 1.020 pkt

7.(8) Magdalena Kozielska (Dynafit Team) – 900 pkt

8.(7) Anna Kącka (Dare 2b) – 860 pkt

9.(9) Edyta Lewandowska (Alpin Sport Team / Elite Sport) – 750 pkt

10.(11) Dominika Bolechowska (Attiq) – 747 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(25) Justyna Wandzel (KS SPRINTBIELSKO-BIAŁA/SMS SZC) – 405 pkt
2-3.(71-74) Anna Stelmach (Kamienica) – 260 pkt
2-3.(71-74) Ewa Błauciak (Zabiegani) – 260 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(7) Magdalena Kozielska (Dynafit Team) – 900 pkt
2.(8) Anna Kącka (Dare 2b) – 860 pkt
3.(12) Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne) – 730 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 1.150 pkt
2.(3) Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) – 1.135 pkt
3.(4) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 1.130 pkt

Masters (K40-49):

1.(1) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 1.310 pkt
2.(10) Dominika Bolechowska (Attiq Team Zakopane) – 747 pkt
3.(13) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 680 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(11) Katarzyna Kanclerz-Januszewska (Kobiety na 5+) – 735 pkt
2.(43) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 330 pkt
3.(53) Dorota Jonkisz  (Rytm Czechowice Dziedzice) – 295 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(778) Oksana Zalisko (Dąbrowa NT) – 42 pkt
2.(842) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 38 pkt
3.(894) Alicja Sikora (Team Sikora Bielsko -Biała) – 36 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(12) Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne) – 570 pkt
2.(5) Anna Celińska (Byledobiec Anin) – 500 pkt
3.(14)Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 490 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(32) Anita Szklana (Wieprzec) – 380
2.(13) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 370 pkt
3.(51) Ewa Kamykowska (Kraków) – 310 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7) Magdalena Kozielska (Dynafit Team) – 700 pkt
2.(4) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 540 pkt
3.(2) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 520 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 470 pkt
2.(6) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 460 pkt
3.(22) Aysen Solak (SMALL GIRL MEDIUM BOY) -360 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 1.720 pkt  

2.(2) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 1.535 pkt 

3.(3) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.320 pkt

4.(4)  Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 920 pkt

5.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 906 pkt

6.(7) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 882 pkt  

7.(6) Rafał Klecha (Dacza Turysty i Biegacza) – 865 pkt

8.(8) Rafał Kot (Way Behind Horizon Kb Jurund Szczytno) – 822 pkt

9.(12) Daniel Krasulak (Wks Śląsk Wrocław) – 814 pkt

10.(9) Krzysztof Falkowski (WOODWARD RUNNERS) – 803 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(22) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko Biała/INOV-8 TEAM ) – 620 pkt
2.(77) Mateusz Grzyb (ULKS BYSTRZYCA KŁODZKA/TEAM KOPEĆ) – 328 pkt
3.(126) Marcel Broj (Broj Team Zlinice) – 245 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 1.720 pkt
2.(4) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 920 pkt
3.(11) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 790 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 906 pkt
2.(6) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 882 pkt
3.(7) Rafał Klecha (Dacza Turysty i Biegacza) – 865 pkt

Masters (M40-49):

1.(2) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 1.535 pkt
2.(3) Robert Faron (Salco Sport Team) – 1.320 pkt
3.(18) Marek Sokołowski (Alpin Sport Team)  – 679 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(40) Jacek Gardener (Alpin Sport Team/JacekBiega Raunning Team) – 453 pkt
2.(79) Józef Sztefko (Ultra Beskid Sport Kozy) – 323 pkt
3.(84) Janusz Pytel (Nysa Biega) – 310 pkt

Weterani II (M60+)

1.(54) Zbigniew Radomski (TKKF Beskidek) – 390 pkt
2.(118) Tadeusz Sitek (Marciszów)  – 252 pkt
3.(271) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 150 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 610 pkt
2.(41) Adam Jamiński (Tychy) – 450 pkt
3.(1) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 420 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 560 pkt
2.(12) Tomasz Gawroński (UMKS Nadir Jędrzejów) – 446 pkt
3.(2) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 424 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 900 pkt
2.(3) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 630 pkt
3.(36) Kamil Leśniak (INOV-8) – 490 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(38) Paweł Dybek (Salomon Suunto) – 390 pkt
2.(35) Piotr Huzior (Attiq) – 375 pkt
3.(6) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 334 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2017 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare2B 2017 <-


Najbliższe zawody:

2017.07.08 –  Bieg na Jawornik (Kat.I)

Głównym sponsorem Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B oraz Regatta:

daret2lbg  Regatta_logo rusz_sie_logo

dare2b

Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partner techniczny Ligi:

garmin

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*