Liga Biegów Górskich Dare2b(cz.23) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b(cz.23)

Mamy za sobą wielkie emocje minionego weekendu. Zwłaszcza w Karpaczu walka o medale Mistrzostw Polski była na bardzo wysokim sportowym poziomie.
.
Spośród mężczyzn cała prowadząca trójka Ligi Biegów Górskich Dare 2b spisała się znakomicie.
.
Nasz lider Bartłomiej Przedwojewski zdobył kolejny swój tytuł Mistrza Polski i powiększył przewagę do ponad 200 pkt….
.
.
… nad Piotrem Biernawskim (Attiq), który zajął bardzo dobre 6 miejsce jakby nie było dopiero co po zwycięstwie  Biegu Rzeźnika …
.
.
Miejsce 3 utrzymał Rober Faron (Salco Garmin Team), niedawnym zwycięzcą Rzeźniczka, który w Karpaczu zajął 5 lokatę.
.
 
Foto: Jędrzejów Biega
.
Ta trójka ma już naprawdę dużą przewagę nad “peletonem” czyli grupą pościgową ma czele z Kacprem Piechem, Piotrem Koniem, Rafałem Klechą, Mariuszem Miśkiewiczem i jeszcze kilkoma świetnymi zawodnikami.
.
Jeszcze ciekawiej porobiło się wśród kobiet:
.
Przewaga prowadzącej Katarzyny Piechuli mocno już się zmniejszyła: druga w Lidze Dare2b a ósma w Karpaczu Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) ma już tylko 95 pkt straty.
.
.
Na trzecie miejsce z 6 awansowała zwyciężczyni długiego dystansu w Otwartych Mistrzostwach Bielska Białej Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik).
.
.
Na miejsce 4 wskoczyła Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM), która zajęła 5 miejsce w Mistrzostwach Polski w Karpaczu.
.
.
Na miejscu 5 Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) a na 6 Anna Celińska (Byledobiec Anin).
.
Na miejsce 7 z 8 awansowała piąta w Karpaczu Anna Kącka (Dare 2b).
.
.
A na miejsce 8 aż z 15 wskoczyła Wicemistrzyni Polski na długim dystansie – Magdalena Kozielska (Dynafit)
.
.
I w ten sposób zrobiło się naprawdę ciasno w kobiecym TOP10…
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:
Finał Ligi Dare 2b – 25 listopada 2017 – Ustroń – Górska Masakra – Eliminator:
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Katarzyna Piechula (Team Papry 20) – 1.245 pkt  

2.(2) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 1.150 pkt 

3.(6) Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) – 1.135 pkt 

4.(5) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 1.130 pkt

5.(3) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 1.020 pkt

6.(4)  Anna Celińska (Byledobiec Anin) – 1.000 pkt

7.(8) Anna Kącka (Dare 2b) – 860 pkt Edyta   

8.(15) Magdalena Kozielska (Dynafit Team) – 800 pkt

9.(7) Edyta Lewandowska (Alpin Sport Team / Elite Sport) – 750 pkt

10.(11) Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne) – 730 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(23) Justyna Wandzel (KS SPRINTBIELSKO-BIAŁA/SMS SZC) – 405 pkt
2.(69) Ewa Błauciak (Zabiegani) – 260 pkt
3.(108) Klaudia Pawlus (LLKS Osowa Sień)  – 200 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(7) Anna Kącka (Dare 2b) – 860 pkt
2.(8) Magdalena Kozielska (Dynafit Team) – 800 pkt
3.(10) Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne) – 730 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 1.150 pkt
2.(3) Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) – 1.135 pkt
3.(4) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 1.130 pkt

Masters (K40-49):

1.(1) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 1.245 pkt
2.(11) Dominika Bolechowska (Attiq Team Zakopane) – 715 pkt
3.(12) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 680 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(13) Katarzyna Kanclerz-Januszewska (Kobiety na 5+) – 655 pkt
2.(35) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 330 pkt
3.(48) Dorota Jonkisz  (Rytm Czechowice Dziedzice) – 295 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(674) Oksana Zalisko (Dąbrowa NT) – 42 pkt
2.(730) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 38 pkt
3.(843) Alicja Sikora (Team Sikora Bielsko -Biała) – 36 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(10) Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne) – 570 pkt
2.(20) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 450 pkt
3.(6) Anna Celińska (Byledobiec Anin) – 400 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(28) Anita Szklana (Wieprzec) – 380
2.(12) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 370 pkt
3.(45) Ewa Kamykowska (Kraków) – 310 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(8) Magdalena Kozielska (Dynafit Team) – 600 pkt
2.(4) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 540 pkt
3.(2) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 520 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 460 pkt
2.(1) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 410 pkt
3.(21) Kinga Kwiatkowska (Visegrad Maraton Rytro) -313 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 1.720 pkt  

2.(2) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 1.509 pkt 

3.(3) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.255 pkt

4.(4)  Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 920 pkt

5.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 906 pkt

6.(6) Rafał Klecha (Dacza Turysty i Biegacza) – 865 pkt 

7.(7) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 825 pkt

8.(11) Rafał Kot (Way Behind Horizon Kb Jurund Szczytno) – 822 pkt

9.(12) Krzysztof Falkowski (WOODWARD RUNNERS) – 803 pkt

10.(8) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 790 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(24) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko Biała/INOV-8 TEAM ) – 530 pkt
2.(70) Mateusz Grzyb (ULKS BYSTRZYCA KŁODZKA/TEAM KOPEĆ) – 328 pkt
3.(112) Marcel Broj (Broj Team Zlinice) – 245 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 1.720 pkt
2.(4) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 920 pkt
3.(10) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 790 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 906 pkt
2.(6) Rafał Klecha (Dacza Turysty i Biegacza) – 865 pkt
3.(7) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 825 pkt

Masters (M40-49):

1.(2) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 1.509 pkt
2.(3) Robert Faron (Salco Sport Team) – 1.255 pkt
3.(15) Marek Sokołowski (Alpin Sport Team)  – 679 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(37) Jacek Gardener (Alpin Sport Team/JacekBiega Raunning Team) – 453 pkt
2.(72) Józef Sztefko (Ultra Beskid Sport Kozy) – 323 pkt
3.(89) Jerzy Słobodzian (Nysa Biega) – 276 pkt

Weterani II (M60+)

1.(51) Zbigniew Radomski (TKKF Beskidek) – 377 pkt
2.(106) Tadeusz Sitek (Marciszów)  – 252 pkt
3.(253) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 150 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 610 pkt
2.(39) Adam Jamiński (Tychy) – 450 pkt
3.(1) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 420 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 560 pkt
2.(11) Tomasz Gawroński (UMKS Nadir Jędrzejów) – 446 pkt
3.(2) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 424 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 900 pkt
2.(3) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 630 pkt
3.(31) Kamil Leśniak (INOV-8) – 490 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(30) Piotr Huzior (Attiq) – 375 pkt
2.(7) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 334 pkt
3.(33) Tomasz Baranow (Platerów)  – 327 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2017 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare2B 2017 <-


Najbliższe zawody:

2017.07.01 –  VIII Supermaraton Gór Stołowych (Kat.I)

2017.07.01 –  Bieg Na Stożek (Kat.I)

2017.07.01-02 –  9 Ultra i Półmaraton Karkonoski (52km – Kat.S, 21km – Kat.I)

2017.07.01-02 –  TRIADA: Gorce – Pieniny – Beskid Sądecki (Kat. I)

2017.07.02 – IX Międzynarodowy Bieg Górski-Anglosaski “LIMANOWA FORREST” (Kat.I)

Głównym sponsorem Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B oraz Regatta:

daret2lbg  Regatta_logo rusz_sie_logo

dare2b

* Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partner techniczny Ligi:

garmin

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*