Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.9) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.9)

W miniony weekend mieliśmy tylko jeden bieg górski – był to  cieszący się coraz większą popularnością kolejny bieg z cyklu XRUN – tym razem pod “uroczą” 😉 nazwą “Pani Mogiła”.
.
Widać że starania organizatorów by cały czas ulepszać swoją imprezę zostały zauważone przez zawodników, których przybywa na XRUN’y coraz to więcej.
.
.
Start w tym biegu pozwolił dwóm zawodnikom wejść do elitarnej grupy TOP10 Ligi Biegów Górskich Dare 2b.
.
Wykorzystała tą szansę m.in. Kinga Kwiatkowska z Krakowa, która dzięki zwycięstwu awansowała z miejsca 23 aż na 6 pozycję open i drugą w kategorii Seniorek II.
.
.
Także zwycięzca wśród mężczyzn – Kacper Kościelniak dołączył do szacownego grona TOP10 a właściwie TOP11 😉 bo miejsce 10 zajmuje ex aequo z Piotrem Biernawskim.
.
 
.
Część czołowych biegaczy górskich ten pierwszy wiosenny weekend wykorzystało na przetarcia szybkościowe na ulicy, m.in. w Półmaratonie Warszawskim.
.
Tam też mogliśmy zobaczyć m.in. lidera naszej klasyfikacji Bartosza Ceberaka (Lubartów), który udanie ścigał się na ostatnich metrach z Marcinem Świercem. Obaj Ci znakomicie zawodnicy przebiegli półmaraton w bardzo dobrych czasach: nieco poniżej 1:12.
.
.
Czy też wśród kobiet Michalinę Mendecką, która przebiegła “połówkę” w znakomitym czasie: 1:20:29, oraz piątą aktualnie w Lidze Dare 2b – Natalię Mierzlikin (01:24:57)
.
.
Teraz czeka nas mała przerwa świąteczna a po niej Liga rusza na całego. Tym razem w większości weekendów możemy się spodziewać po kilka biegów na raz – będzie w czym wybierać …
.
A po 9 kolejkach Ligi Biegów Górskich Dare 2b  jest już 1.045 zawodników (353 kobiet i 692 mężczyzn).
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Paulina Wywłoka (www.treningfizjoterapia.pl) – 300 pkt

2.(2) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 285 pkt

3.(3) Sylwia Bondara (JacekBiega Running Team) – 280 pkt

4.(4) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 275 pkt

5.(5) Natalia Mierzlikin (Warszawa) – 260 pkt

6.(23) Kinga Kwiatkowska (Kraków) – 250 pkt

7.(6) Katarzyna Cekowska (Siedliska) – 220 pkt

8-10.(7-9) Klaudia Dominiak (Kraków) – 200 pkt

8-10.(7-9) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 200 pkt

8-10.(7-9) Aneta Ściuba (Stay Insade) – 200 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

1.(81) Daria Leśniowska (Opoczno Sport Team) – 85 pkt
2.(97) Anna Szpoton (Opoczno Sport Team) – 80 pkt
3.(140) Julia Wdowka (Opoczno Sport Team) – 65 pkt

Seniorki I(K20-29):

1.(1) Paulina Wywłoka (www.treningfizjoterapia.pl) – 300 pkt
2.(4) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 275 pkt
3.(5) Natalia Mierzlikin (Warszawa) – 260 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2) Sylwia Bondara (JacekBiega Running Team) – 280 pkt
2.(6) Kinga Kwiatkowska (Kraków) – 250 pkt
3.(8-10) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 200 pkt

Masters (K40-49):

1.(7) Katarzyna Cekowska (Siedliska) – 220 pkt
2.(8) Klaudia Dominiak (Kraków) – 200 pkt
3.(17) Adriana Klappholz (Biegiem Przez Chybie) – 180 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(2) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 285 pkt
2.(39) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 105 pkt
3-4.(193-194) Małgorzata Wolska (WOLSCY BROTHERS TRIATHLON TEAM) – 46 pkt
3-4.(193-194) Danuta Jedrichovska (-) – 46 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(201) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 45 pkt
2.(246) Anna Morawska (Warszawa) – 30 pkt
3.(260) Barbara Kroenke (OBOZYBIEGOWE.PL) – 26 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(39) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 105 pkt
2.(50) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 100 pkt
3.(59) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 95 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(8-10) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 200 pkt
2.(17) Adriana Klappholz (Biegiem Przez Chybie) – 180 pkt
3.(28) Irena Guziak (Nowy Targ) – 145 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Paulina Wywłoka (www.treningfizjoterapia.pl) – 300 pkt
2.(2) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 285 pkt
3.(3) Sylwia Bondara (JacekBiega Running Team) – 280 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(8) Klaudia Dominiak (Kraków) – 200 pkt
2.(11) Kinga Siwa (KS Sako Gdańsk) – 195 pkt
3.(4) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 180 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 400 pkt 

2.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 345 pkt 

3.(3) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 300 pkt

4.(4) Dominik Grządziel (ATTIQ Team/Salming) – 280 pkt

5-6.(5-6) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 260 pkt

5-6.(5-6) Tomasz Koczwara (Radomyśl Wielki) – 260 pkt 

7-8.(7) Leszek Bułanow (Hipolitów) – 255 pkt

7-8.(17) Radosław Boniec (Żary) – 255 pkt

9.(8) Marek Swoboda (CRANBERRY TEAM) – 250 pkt

10-11.(10) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 245 pkt

10-11.(25) Kacper Kościelniak (Raba Wyżna) – 245 pkt   

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(105) Bartłomiej Świątek (Opoczno Sport Team) – 80 pkt
2.(117) Błażej Knutelski (Grywałd) – 75 pkt
3.(301) Maciej Błauciak (Ząbkowicka Grupa Biegowa FRANKENSTEIN) – 32 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 300 pkt
2.(10) Radosław Boniec (Żary) – 255 pkt
3.(10-11) Kacper Kościelniak (Raba Wyżna) – 245 pkt   

Seniorzy II (M30-39):

1.(1) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 400 pkt
2.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 345 pkt
3.(4) Dominik Grządziel (ATTIQ Team/Salming) – 280 pkt

Masters (M40-49):

1-2.(4-5) Tomasz Koczwara (Radomyśl Wielki) – 260 pkt
1-2.(4-5) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 260 pkt
3.(7-8) Leszek Bułanow (Hipolitów) – 255 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(35) Grzegorz Czyż (GRUPA AZOTY -AUTOMATYKA TARNÓW) – 130 pkt
2.(125) Czesław Węglarz (Kędzierzyn-Koźle) – 75 pkt
3.(131) Marek Nadkański (Mszana Dolna) – 70 pkt

Weterani II (M60+)

1.(135) Janusz Ferenc (-) – 70 pkt
2.(207) Roman Jurczak (Rzeszów) – 45 pkt
3.(314) Ryszard Klamut (Haczów) – 30 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(57) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 100 pkt
2.(69) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 95 pkt
3.(31) Dariusz Marek (Alpin Sport Team) – 90 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(10-11) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 200 pkt
2.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 180 pkt
3.(7-8) Radosław Boniec (Żary) – 175 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 300 pkt
2.(4) Dominik Grządziel (ATTIQ Team/Salming) – 280 pkt
3-4.(5-6) Tomasz Koczwara (Radomyśl Wielki) – 260 pkt
3-4.(5-6) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 260 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7-8) Leszek Bułanow (Hipolitów) – 205 pkt
2.(1) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 200 pkt
3.(9) Marek Swoboda (CRANBERRY TEAM) – 180 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2018 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.04.07 –  I Międzynarodowa Sztafeta Górska  (bieg indywidualny – kat.II)

2018.04.07 –  IV Bieg Górski Pamięci Żołnierzy Niezłomnych śladami Henryka Flamego  (kat.s)

2018.04.07 – LEŚNIK – Maraton Górski – wiosna (kat.I)

2018.04.07 –  EXTREMALNA DWUDZIESTKA -Wąwozy,tunele i tarasy Zamku KSIĄŻ  (kat.II)

2018.04.08 –  Perły Małopolski – Ojcowski Park Narodowy (kat.II)

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

 

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*