Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.8) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.8)

W miony weekend mieliśmy tylko jeden bieg górski – był nim bieg rozgrywany w stylu anglosaskim Po Podkowę, który to wygrał w świetnym stylu najwyżej w ubiegłym roku sklasyfikowany zawodnik zagraniczny – Pavel Brydl.
.
Dzięki temu biegowi mamy dwie nowe twarze wśród zawodników z TOP 10. Wśród kobiet z 39 miejsca na 7 awansowała Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM). Która może się pochwalić teraz dwoma zwycięstwami w dwóch startach: w Icebug Winter Trai i oczywiście w Biegu Po Podkowę – dzięki czemu została także liderką w stylu anglosaskim.
.
.
Także wśród mężczyzn byliśmy świadkami sporego awansu – z miejsca 17 na 8 awansował drugi w Biegu Po Podkowę – Radosław Boniec (Żary).
.
.
Zawodnik ten dodatkowo zajmuje 3 miejsce w stylu anglosaskim.
.
.
I to były główne zmiany w czołówce, a my z “kronikarskiego obowiązku” przypomnijmy jeszcze pierwszą trójkę open kobiet i mężczyzn:
.
Na prowadzeniu zwyciężczyni Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego Paulina Wywłoka (www.treningfizjoterapia.pl).
.
.
Na miejsce drugim niesamowita weteranka Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne).
.
.
A na trzecim druga zawodniczka z Bieszczad – Sylwia Bondara (JacekBiega Running Team).
.
.
Wśród mężczyzn na prowadzeniu Bartosz Ceberak (Lubartów) .
.
.
Na miejscu drugim Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie), zawodnik który jako jedyny spośród punktujących mężczyzn ma na swym koncie już 4 biegi…
.
.
A na trzecim zwycięzca Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego – Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team).
.
.
Już w najbliższy weekend drugi bieg z cyklu XRUN – tym razem pod intrygującą nazwą – Pani Mogiła , potem przerwa świąteczna a po niej ruszamy już z kopyta. Oj będzie się działo … Prawie co tydzień kilka biegów do wyboru …
.
Po 8 kolejkach Ligi Dare 2b przekroczyliśmy tysiąc punktujących, jest już 1.021 zawodników (343 kobiet i 678 mężczyzn)!
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Paulina Wywłoka (www.treningfizjoterapia.pl) – 300 pkt

2.(2) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 285 pkt

3.(3) Sylwia Bondara (JacekBiega Running Team) – 280 pkt

4.(4) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 275 pkt

5.(5) Natalia Mierzlikin (Warszawa) – 260 pkt

6.(6) Katarzyna Cekowska (Siedliska) – 220 pkt

7-9.(7-8) Aneta Ściuba (Stay Insade) – 200 pkt

7-9.(7-8) Klaudia Dominiak (Kraków) – 200 pkt

7-9.(39) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 200 pkt

10.(9) Kinga Siwa (KS Sako Gdańsk) – 195 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

1.(79) Daria Leśniowska (Opoczno Sport Team) – 85 pkt
2.(94) Anna Szpoton (Opoczno Sport Team) – 80 pkt
3.(136) Julia Wdowka (Opoczno Sport Team) – 65 pkt

Seniorki I(K20-29):

1.(1) Paulina Wywłoka (www.treningfizjoterapia.pl) – 300 pkt
2.(4) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 275 pkt
3.(5) Natalia Mierzlikin (Warszawa) – 260 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2) Sylwia Bondara (JacekBiega Running Team) – 280 pkt
2.(7-9) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 200 pkt
3.(10) Kinga Siwa (KS Sako Gdańsk) – 195 pkt

Masters (K40-49):

1.(6) Katarzyna Cekowska (Siedliska) – 220 pkt
2.(7) Klaudia Dominiak (Kraków) – 200 pkt
3.(14) Adriana Klappholz (Biegiem Przez Chybie) – 180 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(2) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 285 pkt
2.(35) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 105 pkt
3-4.(187-188) Małgorzata Wolska (WOLSCY BROTHERS TRIATHLON TEAM) – 46 pkt
3-4.(187-188) Danuta Jedrichovska (-) – 46 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(195) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 45 pkt
2.(240) Anna Morawska (Warszawa) – 30 pkt
3.(253) Barbara Kroenke (OBOZYBIEGOWE.PL) – 26 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(35) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 105 pkt
2.(45) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 100 pkt
3.(55) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 95 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7-9) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 200 pkt
2.(14) Adriana Klappholz (Biegiem Przez Chybie) – 180 pkt
3.(24) Irena Guziak (Nowy Targ) – 145 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Paulina Wywłoka (www.treningfizjoterapia.pl) – 300 pkt
2.(2) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 285 pkt
3.(3) Sylwia Bondara (JacekBiega Running Team) – 280 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(8) Klaudia Dominiak (Kraków) – 200 pkt
2.(10) Kinga Siwa (KS Sako Gdańsk) – 195 pkt
3.(4) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 180 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 400 pkt 

2.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 345 pkt 

3.(3) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 300 pkt

4.(4) Dominik Grządziel (ATTIQ Team/Salming) – 280 pkt

5-6.(5-6) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 260 pkt

5-6.(5-6) Tomasz Koczwara (Radomyśl Wielki) – 260 pkt 

7-8.(7) Leszek Bułanow (Hipolitów) – 255 pkt

7-8.(17) Radosław Boniec (Żary) – 255 pkt

9.(8) Marek Swoboda (CRANBERRY TEAM) – 250 pkt

10.(9) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 245 pkt   

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(100) Bartłomiej Świątek (Opoczno Sport Team) – 80 pkt
2.(111) Błażej Knutelski (Grywałd) – 75 pkt
3.(291) Maciej Błauciak (Ząbkowicka Grupa Biegowa FRANKENSTEIN) – 32 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 300 pkt
2.(10) Radosław Boniec (Żary) – 255 pkt
3.(11)  Piotr Babis (-) – 240 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(1) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 400 pkt
2.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 345 pkt
3.(4) Dominik Grządziel (ATTIQ Team/Salming) – 280 pkt

Masters (M40-49):

1-2.(4-5) Tomasz Koczwara (Radomyśl Wielki) – 260 pkt
1-2.(4-5) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 260 pkt
3.(7-8) Leszek Bułanow (Hipolitów) – 255 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(32) Grzegorz Czyż (GRUPA AZOTY -AUTOMATYKA TARNÓW) – 130 pkt
2.(119) Czesław Węglarz (Kędzierzyn-Koźle) – 75 pkt
3.(125) Marek Nadkański (Mszana Dolna) – 70 pkt

Weterani II (M60+)

1.(129) Janusz Ferenc (-) – 70 pkt
2.(198) Roman Jurczak (Rzeszów) – 45 pkt
3.(304) Ryszard Klamut (Haczów) – 30 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(51) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 100 pkt
2.(66) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 95 pkt
3.(27) Dariusz Marek (Alpin Sport Team) – 90 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(10) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 200 pkt
2.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 180 pkt
3.(7-8) Radosław Boniec (Żary) – 175 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 300 pkt
2.(4) Dominik Grządziel (ATTIQ Team/Salming) – 280 pkt
3-4.(5-6) Tomasz Koczwara (Radomyśl Wielki) – 260 pkt
3-4.(5-6) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 260 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7-8) Leszek Bułanow (Hipolitów) – 205 pkt
2.(1) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 200 pkt
3.(9) Marek Swoboda (CRANBERRY TEAM) – 180 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2018 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.03.25 –  XRUN – Pani Mogiła  (kat.I)

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

 

Napisane przez

Dominik Ząbczyński