Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.41) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.41)

Przed nami już tylko ostatnia kolejka Ligi Biegów Górskich Dare 2b. Niektórzy już zbierają siły przed “Eliminatorem” a inni walczyli o kolejne bezcenne punkty do końcowej klasyfikacji.
.
Wśród kobiet pierwsza trójka zawodniczek nie startowała: Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team), Kinga Gomołysek (Matner Running Team), Izabela Zatorska (Alpin Sport Team).
.
Za to z powodzeniem powalczyła w Gorlickim Biegu Górskim Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team), która dzięki zwycięstwie awansowała z miejsca 6 na 4 lokatę i ma sporą szansę stanąć na podium w końcowej klasyfikacji.
.
.
… spychając na miejsce 5 Ewę Majer (SOLGAR POLSKA), a na 6 Michalinę Mendecką (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM). Kilka ważnych punktów zdobyła także Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team), która w Gorlicach zajęła 4 miejsce.
.
Foto: Wiktor Bubniak
.
Coraz bliżej TOP10 także dwie zawodniczki z kat. masters – Iwona Flaga i Dominika Bolechowska
.
.
Wśród mężczyzn – niesamowity lider Rober Terminator Faron (Salco Garmin Team) szlifował formę na treningu w Tatrach …
.
.
… a jego kolega teamowy Bartosz Gorczyca zwyciężając w Gorlicach umocnił się na drugiej pozycji i zachował minimalną szansę na końcowe zwycięstwo …
.
.
 Trzeci w tabeli Piotr Koń (Alpin Sport Team) zbierał siły przed Eliminatorem a czwarty Tomasz Skupień (Skawinki) zwyciężył w XRUN Biała Dama i dołożył do swej zdobyczy parę punktów.
.
.
Także piąty, Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) nie odpoczywał – wręcz przeciwnie postanowił powalczyć na Piekle Czantorii … gdzie zajął drugą lokatę.
.
Foto: Magdalena Sedlak
.
Do TOP10 wskoczył także trzeci mocarny 40-latek – Piotr Biernawski (ATTIQ/Salmin Team), który w XRUN zajął drugą lokatę.
,
,
Tymczasem po 40 kolejkach mamy już 7.587 punktujących zawodników, w tym 2.363 kobiet i 5.224 mężczyzn.
.
Klasyfikacja drużynowa:

1. Alpin Sport Team – 32 pkt  
2. Salco Garmin Team – 26 pkt 
3. Matner Running Team – 9 pkt  
4. SOLGAR Polska – 6 pkt
5-6. Biegiem Przez Chybie – 6 pkt
5-6. MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM – 5 pkt
7. KS Sprint Bielsko-Biała – 5 pkt
8. Euroclear Running Team 4 4 pkt
9.  Festiwal Biegowy – 3 pkt
10. Cisowianka Team – 2 pkt

.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:

 -> Kliknij tutaj by zobaczyć pełne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2b <-


Oto czołówka poszczególnych klasyfikacji:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 2.475 pkt 

2.(2) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 2.260 pkt   

3.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.875 pkt 

4.(6) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.845 pkt

5.(4) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.840 pkt

6.(5) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.825 pkt

7.(7) Anna Skalska (Festiwal Biegowy) – 1.710 pkt

8.(8) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team) – 1.660 pkt

9.(9) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 1.445 pkt

10.(10) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 1.380 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

Foto: OTK Rzeźnik

1.(54) Magdalena Pierzchała (LZS Koluszki) – 635 pkt
2.(87) Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 460 pkt
3.(92) Monika Węgrzyn (UKS TIKI TAKA KOLBUSZOWA) – 445 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(4) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.845 pkt
2.(6) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.825 pkt
3.(9) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 1.445 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 2.475 pkt
2.(2) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 2.260 pkt
3.(5) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.840 pkt

Masters (K40-49):

1.(11) Iwona Flaga (Kraków) – 1.355 pkt
2.(13) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 1.310 pkt
3.(20) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 990 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.875 pkt
2.(21) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 966 pkt
3.(46) Dorota Jonkisz (NUTREND BIEGA) – 676 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(74) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 505 pkt
2.(78) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice)  – 486 pkt
3.(362) Anna Morawska (Warszawa) – 181 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 900 pkt
2.(6) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 855 pkt
3.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 845 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.000 pkt
2.(6) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 780 pkt
3.(2) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 720 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 960 pkt
2.(10) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 780 pkt
3.(2) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 740 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(9) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 840 pkt
2.(5) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 780 pkt
3.(31) Paulina Janik (Karkonosz Running Team) – 620 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.440 pkt   

2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 2.260 pkt  

3.(3) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.895 pkt

4.(4) Tomasz Skupień (Skawinki) – 1.715 pkt

5.(5) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.650 pkt

6.(6) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.560 pkt

7.(7) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.470 pkt

8.(8) Bartosz Misiak (Alpin Sport Team) – 1.462 pkt

9.(11) Piotr Biernawski (ATTIQ/Salming Team) – 1.250 pkt

10.(9) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.230 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(6) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.560 pkt
2.(40) Michał Izydorek (KS Sprint Bielsko-Biała) – 820 pkt
3.(88) Dominik Kijowski (KB Krościenko Wyżne) – 515 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 2.260 pkt
2.(10) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.230 pkt
3.(11) Radosław Boniec (Żary) – 1.185 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(4) Tomasz Skupień (Skawinki) – 1.715 pkt
2.(5) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.650 pkt
3.(7) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.470 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.440 pkt
2.(3) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.895 pkt
3.(9) Piotr Biernawski (ATTIQ/Salming) – 1.250 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(50) Zbigniew Szatanik  (Ujsoły) – 677 pkt
2.(67) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 604 pkt
3.(71) Józef Sztefko (ULTRA BESKID SPORT) – 594 pkt

Weterani II (M60+)

Foto: biegnajawornik.pl

1.(21) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 1.020 pkt
2.(119) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 429 pkt
3.(196) Piotr Faron (Limanowa Forrest) – 329 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(14) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 860 pkt
2.(3) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 800 pkt
3.(13) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik / AZS UJK Kielce) – 760 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Tomasz Skupień (Skawinki) – 760 pkt
2.(3)  Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 680 pkt
3.(5) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 660 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 860 pkt
2.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 840 pkt
3.(24) Marcin Rzeszótko (Buff Team Polska) – 730 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 940 pkt
2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 600 pkt
3.(7) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 580 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


  -> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*