Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.39) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.39)

Kolejny weekend za nami i kolejne niesamowite emocje w Lidze Biegów Górskich Dare 2b podczas ostrego ścigania się w imprezie KS Kandahar – 6.Jesiennym Biegu Potrójnej… i właśnie po tej imprezie mamy zmianę na pozycji Liderki.
Po zajęciu drugiego miejsca w Biegu Potrójnej na fotelu liderki zasiadła Dominika Wiśniewska -Ulfik (Alpin Sport Team).
.
Foto: Tomek Król
.
Jednak emocji co do walki o pierwsze miejsce w Lidze to zapewne nie koniec… zwłaszcza że najprawdopodobniej Dominika z racji planowanego startu w Chinach w Pucharze Świata w Biegach po Schodach raczej nie będzie mogła pobiec w biegu finałowym na zboczach Czantorii Wielkiej – to otwiera wielką szansę przed Kingą Gomołysek (Matner Running Team) 
.
.
Choć zapewne i Izabela Zatorska nie składa broni… ale tu trzeba będzie także mocno uważać i oglądać się do tyłu … by obronić miejsce trzecie – wszak tuż za nią niezwykle groźne rywalki i wszystkie one mają realną szansę na trzecie miejsce: Ewa Majer (SOLGAR POLSKA), Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team), Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM), trzecia na “Potrojnej” Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team), …
.
Foto: Tomek Król
.
oraz Anna Skalska (Festiwal Biegowy) 
.
Niesamowicie wygląda także walka wśród mężczyzn – tutaj coraz bliżej końcowego zwycięstwa jest Robert “Terminator” Faron (Salco Garmin Team), który dorzucając kolejne cenne punkty po Biegu Potrójnej pomału odrywa się od grupy pościgowej. Jednak pamiętając ostatni, pechowy dla Roberta finał Ligi, gdzie przyjechał walczyć pokonany przez chorobę i gdzie właśnie nie udało mu się obronić pierwszego miejsca jeszcze wszystko zdarzyć się może …
.
Foto: Tomek Król
.
Na miejscu drugim Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) a za nim uporczywie goniący Piotr Koń (Alpin Sport Team), któremu jednak będzie bardzo trudno w tym roku powalczyć o końcowe, ligowe zwycięstwo.
.
Foto: Tomek Król
.
Za Piotrem Koniem trwa niesamowita walka pięciu tytanów – w roli głównej: Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie), Tomasz Skupień (Skawinki), Piotr Uznański (Euroclear Running Team), Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała), Bartosz Misiak (Alpin Sport Team) …
.
Foto: Tomek Król
.
… którzy pomimo długiego i ciężkiego sezonu jakby złapali jesienią drugi oddech spisując się znakomicie na każdym z kolejnych biegów – dotyczy to szczególnie  Tomasza Skupienia (Skawinki), który zwyciężył właśnie na Potrójnej …
.
Foto: Tomek Król
.
oraz drugiego właśnie tam – Mariusza Miśkiewicza (Biegiem Przez Chybie)
.
Foto: Tomek Król
.
A już w najbliższy weekend kolejne zawody w tym ostatni w tym sezonie bieg kategorii S – Bieg Niepodległości w Świerkach…
.
Tymczasem po 39 kolejkach mamy już 7.473 punktujących zawodników, w tym 2.323 kobiet i 5.150 mężczyzn.
.
Klasyfikacja drużynowa:

1. Alpin Sport Team – 33 pkt  
2. Salco Garmin Team – 25 pkt 
3. Matner Running Team – 9 pkt  
4-5. SOLGAR Polska – 7 pkt
4-5. Biegiem Przez Chybie – 7 pkt
6-7. Euroclear Running Team – 5 pkt
6-7. MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM – 5 pkt
8. KS Sprint Bielsko-Biała – 4 pkt
9.  Festiwal Biegowy – 3 pkt
10. Cisowianka Team – 2 pkt

.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:

 -> Kliknij tutaj by zobaczyć pełne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2b <-


Oto czołówka poszczególnych klasyfikacji:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(2) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 2.325 pkt 

2.(1) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 2.200 pkt   

3.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.850 pkt 

4.(4) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.840 pkt

5.(5) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.745 pkt

6.(6) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.645 pkt

7.(8) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team) – 1.635 pkt

8.(7) Anna Skalska (Festiwal Biegowy) – 1.610 pkt

9.(9) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 1.445 pkt

10.(10) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 1.380 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

Foto: OTK Rzeźnik

1.(47) Magdalena Pierzchała (LZS Koluszki) – 635 pkt
2.(83) Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 460 pkt
3.(87) Monika Węgrzyn (UKS TIKI TAKA KOLBUSZOWA) – 445 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(5) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.745 pkt
2.(6) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.645 pkt
3.(9) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 1.445 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 2.325 pkt
2.(2) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 2.200 pkt
3.(4) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.840 pkt

Masters (K40-49):

1.(12) Iwona Flaga (Kraków) – 1.315 pkt
2.(13) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 1.295 pkt
3.(20) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 990 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.850 pkt
2.(21) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 966 pkt
3.(43) Dorota Jonkisz (NUTREND BIEGA) – 676 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(79) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 475 pkt
2.(81) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice)  – 466 pkt
3.(350) Anna Morawska (Warszawa) – 181 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 900 pkt
2.(6) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 855 pkt
3.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 845 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.000 pkt
2.(6) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 695 pkt
3.(2) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 660 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 960 pkt
2.(10) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 780 pkt
3.(2) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 740 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(8) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 840 pkt
2.(4) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 780 pkt
3.(31) Paulina Janik (Karkonosz Running Team) – 620 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.360 pkt   

2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 2.160 pkt  

3.(3) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.895 pkt

4.(4) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.650 pkt

5.(5) Tomasz Skupień (Skawinki) – 1.625 pkt

6.(6) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.470 pkt

7.(7) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.460 pkt

8.(8) Bartosz Misiak (Alpin Sport Team) – 1.407 pkt

9.(9) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.230 pkt

10.(10) Radosław Boniec (Żary) – 1.175 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(7) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.460 pkt
2.(39) Michał Izydorek (KS Sprint Bielsko-Biała) – 820 pkt
3.(82) Dominik Kijowski (KB Krościenko Wyżne) – 515 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 2.160 pkt
2.(9) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.230 pkt
3.(10) Radosław Boniec (Żary) – 1.175 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(4) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.650 pkt
2.(5) Tomasz Skupień (Skawinki) – 1.625 pkt
3.(5) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.470 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.360 pkt
2.(3) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.895 pkt
3.(11) Piotr Biernawski (ATTIQ/Salming) – 1.155 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(54) Zbigniew Szatanik  (Ujsoły) – 657 pkt
2.(66) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 604 pkt
3.(70) Józef Sztefko (ULTRA BESKID SPORT) – 594 pkt

Weterani II (M60+)

Foto: biegnajawornik.pl

1.(19) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 1.020 pkt
2.(114) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 429 pkt
3.(195) Piotr Faron (Limanowa Forrest) – 319 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(14) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 860 pkt
2.(3) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 800 pkt
3.(13) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik / AZS UJK Kielce) – 760 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3)  Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 680 pkt
2.(5) Tomasz Skupień (Skawinki) – 680 pkt
3.(4) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 660 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 860 pkt
2.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 840 pkt
3.(22) Marcin Rzeszótko (Buff Team Polska) – 730 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 940 pkt
2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 600 pkt
3.(6) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 580 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


  -> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.11.10 – V Górska Przygoda (Kat.I)

2018.11.11 – Regatta 7.Górski Bieg Niepodległości (Kat.S)

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*