Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.38) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.38)

Jeden bieg a tyle emocji… To był prawdziwy pojedynek ligowych Gigantów, który rozgrzał nas do czerwoności. Podobnie będzie zapewne w najbliższy weekend na “Potrójnej”.
.
A jak się ma sprawa po Biegu o Złotą Szyszkę? Nasza sensacyjna liderka  Kinga Gomołysek (Matner Running Team) walczy jak lwica i dzięki bardzo dobrej postawie w Bystrej zachowała nadal fotel liderki …
.
.
… ale tuż za nią, w odległości zaledwie 5 punktów jest już główna faworytka Dominika Wiśniewska -Ulfik z Alpin Sport Team.
.
.
Dzielnie sobie poczyna ciągle znakomita Izabela Zatorska (Alpin Sport Team), która dzięki wywalczeniu 4 miejsca na “Złotej Szyszce” ponownie awansowała na pozycję medalową, spychając na 4 pozycję Ewę Majer (SOLGAR Polska).
.
.
Coraz wyżej pnie się także Anna Skalska, która w Bystrej wywalczyła świetną 3 pozycję.
.
.
W czołówce kobiet jest tak ciasno że na awans do elitarnej grupy TOP10 ma cięgle realne szanse co najmniej 40 spośród Pań…
.
.
Wśród mężczyzn coraz bliżej końcowego, ligowego sukcesu jest Robert Faron (Salco Garmin Team), choć trzeba przyznać że końcówka sezonu nie obfituje już w wysoko punktowane jego ulubione biegi długie i ultra.
.
.
Ale podobne zmartwienie ma jego kolega klubowy i bezpośredni rywal Bartosz Gorczyca
.
.
Ciągle nie traci nadziei na końcowy sukces Piotr Koń (Alpin Sport Team), który w Biegu o Złotą Szyszkę wywalczył drugą lokatę. Jednak wywalczenie trzeciego tryumfu w Lidze Biegów Górskich będzie bardzo trudne.
.
.
Bardzo dobrze w końcówce sezonu radzi sobie Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie), który okazuje się bardzo wszechstronnym zawodnikiem, co potwierdził wywalczeniem 3 miejsca w Bystrej.
.
.
Podobnie rzecz się ma z Tomaszem Skupieniem, który naprawdę zadziwił zwycięstwem w Biegu o Złotą Szyszkę i świetną postawą w Biegu Na Kasprowy Wierch.
.
.
A więc także wśród mężczyzn jeszcze wszystko zdarzyć się może… Przed nami naprawdę jeszcze wiele emocji a te największe zapewne w trakcie finałowego Eliminatora..
.
.
Po 38 kolejkach mamy już 7.456 punktujących zawodników, w tym 2.321 kobiet i 5.135 mężczyzn.
.
Klasyfikacja drużynowa:

1. Alpin Sport Team – 32 pkt  
2. Salco Garmin Team – 25 pkt 
3. Matner Running Team – 10 pkt  
4-5. SOLGAR Polska – 7 pkt
4-5. Biegiem Przez Chybie – 7 pkt
6-7. Euroclear Running Team – 5 pkt
6-7. MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM – 5 pkt
8-9. KS Sprint Bielsko-Biała – 4 pkt
8-9.  Festiwal Biegowy – 4 pkt
10. Cisowianka Team – 2 pkt

.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:

 -> Kliknij tutaj by zobaczyć pełne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2b <-


Oto czołówka poszczególnych klasyfikacji:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 2.200 pkt   

2.(2) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 2.195 pkt  

3.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.850 pkt 

4.(3) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.840 pkt

5.(5) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.745 pkt

6.(6) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.645 pkt

7.(9) Anna Skalska (Festiwal Biegowy) – 1.610 pkt

8.(7) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team) – 1.515 pkt

9.(8) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 1.445 pkt

10.(10) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 1.380 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

Foto: OTK Rzeźnik

1.(46) Magdalena Pierzchała (LZS Koluszki) – 635 pkt
2.(81) Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 460 pkt
3.(86) Monika Węgrzyn (UKS TIKI TAKA KOLBUSZOWA) – 445 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(5) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.745 pkt
2.(6) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.645 pkt
3.(9) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 1.445 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 2.200 pkt
2.(2) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 2.195 pkt
3.(4) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.840 pkt

Masters (K40-49):

1.(11) Iwona Flaga (Kraków) – 1.315 pkt
2.(13) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 1.235 pkt
3.(20) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 990 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.850 pkt
2.(21) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 966 pkt
3.(61) Dorota Jonkisz (NUTREND BIEGA) – 546 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(78) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice)  – 466 pkt
2.(79) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 465 pkt
3.(346) Anna Morawska (Warszawa) – 181 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 900 pkt
2.(6) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 855 pkt
3.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 845 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.000 pkt
2.(6) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 695 pkt
3.(1) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 660 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 960 pkt
2.(10) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 780 pkt
3.(1) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 740 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 840 pkt
2.(4) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 780 pkt
3.(30) Paulina Janik (Karkonosz Running Team) – 620 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.320 pkt   

2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 2.160 pkt  

3.(3) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.795 pkt

4.(4) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.560 pkt

5.(7) Tomasz Skupień (Skawinki) – 1.520 pkt

6.(5) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.470 pkt

7.(6) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.460 pkt

8.(8) Bartosz Misiak (Alpin Sport Team) – 1.392 pkt

9.(9) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.230 pkt

10.(10) Radosław Boniec (Żary) – 1.175 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(7) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.460 pkt
2.(39) Michał Izydorek (KS Sprint Bielsko-Biała) – 820 pkt
3.(82) Dominik Kijowski (KB Krościenko Wyżne) – 515 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 2.160 pkt
2.(9) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.230 pkt
3.(10) Radosław Boniec (Żary) – 1.175 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(4) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.560 pkt
2.(5) Tomasz Skupień (Skawinki) – 1.520 pkt
3.(5) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.470 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.320 pkt
2.(3) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.795 pkt
3.(14) Marcin Wróbel (Wysoka) – 1.077 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(53) Zbigniew Szatanik  (Ujsoły) – 657 pkt
2.(69) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 590 pkt
3.(74) Marek Nadkański (Mszana Dolna) – 562 pkt

Weterani II (M60+)

Foto: biegnajawornik.pl

1.(19) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 1.020 pkt
2.(113) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 429 pkt
3.(193) Piotr Faron (Limanowa Forrest) – 319 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(13) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 860 pkt
2.(3) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 800 pkt
3.(12) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik / AZS UJK Kielce) – 760 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartosz Gorczyca (SALCO GARMIN TEAM) – 600 pkt
2.(5) Tomasz Skupień (Skawinki) – 580 pkt
3.(3)  Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 505 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 860 pkt
2.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 840 pkt
3.(22) Marcin Rzeszótko (Buff Team Polska) – 730 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 940 pkt
2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 600 pkt
3.(6) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 580 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


  -> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.11.03 – 6 Jesienny Bieg Potrójnej (Kat.S)

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*