Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.37) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.37)

Zakopanem odbyły się zawody naprawdę godne Mistrzostw Polski – dawno nie widzieliśmy na starcie tak dużej grupy czołowych polskich zawodników. Wejść do pierwszej dziesiątki open to była prawdziwa sztuka!.
.
Nic więc dziwnego że także w Lidze Biegów Górskich Dare 2b ponownie mocno się namieszało.
.
Wśród Pań co prawa na prowadzeniu pozostała znakomita w tym sezonie Kinga Gomołysek (Matner Running Team)…
.
.
… ale już czuje na plecach oddech wielkiej rywalki – Dominiki Wiśniewskiej-Ulfik (Alpin Sport Team), która zdobywając w Zakopanem brązowy medal awansowała na fotel wiceliderki. Trzeba jednak zaznaczyć że zapewne Dominika przed startem marzyła o jeszcze wyższej lokacie na szczycie Kasprowego Wierchu.
.
.
Na miejsce trzecie spadła Ewa Majer (SOLGAR POLSKA), której główną specjalnością są długie i ultra dystanse.
.
.
Na miejscy 4 umocniła się Izabela Zatorska (Alpin Sport Team), która zapewne będzie walczyć do końca o ligowe podium.
.
.
Na miejsce 6 awansowała szósta w Zakopanem Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team), spychając o oczko niżej Michalinę Mendecką, której nieobecność w Zakopanem spowodowała, że szanse na pierwszą trójkę w Lidze mocno się oddalają.
.
.
… a na miejsce 7 z 10 zanotowała Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team)
.
.
.
Wśród mężczyzn na prowadzeniu nadal wielka dwójka zawodników Salco Garmin Teamu:
Robert Faron
.
.
… i Bartosz Gorczyca
.
.
… ale już na trzecim miejscu zmiana – nieubłaganie, coraz wyżej wspinający się w ligowej hierarchii jej dwukrotny tryumfator – Piotr Koń (Alpin Sport Team), który tylko pozornie ma sporą stratę do prowadzącej dwójki, gdyż jako jedyny z czołówki ma na swym koncie dopiero 9 punktujących biegów… a przed nim starty na ulubionych średnich dystansach na “Złotej Szyszce” i “Potrójnej”.
.
.
Na miejsce 4 spadł Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie), który chyba popełnił drobny błąd taktyczny wybierając bieg w Ustroniu, zamiast Zakopane i walkę o najwyższą stawkę…
.
.
A na miejsce 6 z 8 awansował najlepszy junior w stawce – Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała), który dzięki świetnemu startowi w Zakopanem zachował szansę na podium w końcowej klasyfikacji co było by niesamowitym sukcesem tego młodego, utalentowanego zawodnika.
.
.
Na miejscu 7 kolejny zawodnik – waleczne serce – Tomasz Skupień a tuz za nim Bartosz Misiak (oboje na zdjęciu poniżej – na pierwszym i trzecim planie).
.
.
Oprócz zmian w klasyfikacji indywidualnej mamy też kolejną dużą niespodziankę – tj. zmianę na pozycji lidera w klasyfikacji drużynowej:
Zawodnicy Alpin Sport Teamu na swej tytularnej imprezie wypadli na tyle znakomicie, że wyprzedzili prowadzący do tej pory Salco Garmin Team aż o 7 punktów, co mogło by wyglądać na nokaut, gdyby nie to że znając waleczność zawodników Salco Garmin należy spodziewać się że walka o drużynowy czempionat będzie trwać do samego końca.
Po 37 kolejkach mamy już 7.443 punktujących zawodników, w tym 2.317 kobiet i 5.126 mężczyzn.
.
Klasyfikacja drużynowa:

1. Alpin Sport Team – 32 pkt  
2. Salco Garmin Team – 25 pkt 
3. Matner Running Team – 10 pkt  
4. SOLGAR Polska – 8 pkt
5. Biegiem Przez Chybie – 7 pkt
6. Euroclear Running Team – 6 pkt
7-8. MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM – 5 pkt
7-8. KS Sprint Bielsko-Biała – 5 pkt
9.  Cisowianka Team – 3 pkt
10. Festiwal Biegowy – 2 pkt

.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:

 -> Kliknij tutaj by zobaczyć pełne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2b <-


Oto czołówka poszczególnych klasyfikacji:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 2.140 pkt   

2.(3) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.995 pkt  

3.(2) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.840 pkt

4.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.780 pkt

5.(6) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.745 pkt

6.(5) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.645 pkt

7.(10) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team) – 1.515 pkt

8.(7) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 1.445 pkt

9.(8) Anna Skalska (Festiwal Biegowy) – 1.430 pkt

10.(9) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 1.380 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

Foto: OTK Rzeźnik

1.(46) Magdalena Pierzchała (LZS Koluszki) – 635 pkt
2.(78) Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 460 pkt
3.(84) Monika Węgrzyn (UKS TIKI TAKA KOLBUSZOWA) – 445 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(5) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.745 pkt
2.(6) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.645 pkt
3.(8) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 1.445 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 2.140 pkt
2.(2) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.995 pkt
3.(3) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.840 pkt

Masters (K40-49):

1.(12) Iwona Flaga (Kraków) – 1.270 pkt
2.(14) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 1.225 pkt
3.(20) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 990 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.780 pkt
2.(21) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 966 pkt
3.(80) Dorota Jonkisz (NUTREND BIEGA) – 451 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(75) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice)  – 466 pkt
2.(76) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 465 pkt
3.(345) Anna Morawska (Warszawa) – 181 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 900 pkt
2.(6) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 855 pkt
3.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 845 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 900 pkt
2.(6) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 695 pkt
3.(1) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 600 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 960 pkt
2.(10) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 780 pkt
3.(1) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 740 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(8) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 840 pkt
2.(3) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 780 pkt
3.(30) Paulina Janik (Karkonosz Running Team) – 620 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.320 pkt   

2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 2.160 pkt  

3.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.615 pkt

4.(3) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.490 pkt

5.(4) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.470 pkt

6.(8) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.460 pkt

7.(8) Tomasz Skupień (Skawinki) – 1.410 pkt

8.(10) Bartosz Misiak (Alpin Sport Team) – 1.302 pkt

9.(7) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.230 pkt

10.(9) Radosław Boniec (Żary) – 1.175 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(6) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.460 pkt
2.(43) Michał Izydorek (KS Sprint Bielsko-Biała) – 730 pkt
3.(81) Dominik Kijowski (KB Krościenko Wyżne) – 515 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 2.160 pkt
2.(9) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.230 pkt
3.(10) Radosław Boniec (Żary) – 1.175 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(4) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.490 pkt
2.(5) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.470 pkt
3.(7) Tomasz Skupień (Skawinki) – 1.410 pkt 

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.320 pkt
2.(3) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.615 pkt
3.(14) Marcin Wróbel (Wysoka) – 1.077 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(57) Zbigniew Szatanik  (Ujsoły) – 627 pkt
2.(69) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 590 pkt
3.(74) Marek Nadkański (Mszana Dolna) – 562 pkt

Weterani II (M60+)

Foto: biegnajawornik.pl

1.(19) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 1.020 pkt
2.(113) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 429 pkt
3.(190) Piotr Faron (Limanowa Forrest) – 319 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(13) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 860 pkt
2.(3) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 800 pkt
3.(12) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik / AZS UJK Kielce) – 760 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartosz Gorczyca (SALCO GARMIN TEAM) – 600 pkt
2.(6) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 540 pkt
3.(4)  Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 505 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 860 pkt
2.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 840 pkt
3.(22) Marcin Rzeszótko (Buff Team Polska) – 730 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 940 pkt
2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 600 pkt
3.(5) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 580 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


  -> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.10.27 –5.Bieg o Złotą Szyszkę (Kat.S)

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*