Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.36) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.36)

Zmagania na dwóch bieszczadzkich imprezach rozgrzały naszą rywalizację w Lidze Biegów Górskich Dare 2b do czerwoności. Zarówno na Łemkowynie jak i Hyundai UltraMaratonie mogliśmy podziwiać prawie całą czołówkę a zwłaszcza tych którzy najlepiej czują się na długich i ultradystansach. Wielu z nich wykorzystało swoje szanse na zdobycie jakże cennych w końcówce rywalizacji punktów.
.
Wśród kobiet dzięki wywalczeniu drugiego miejsca na dystansie 52 km w Hyundai UltraMaratonie Bieszczadzkim umocniła się na prowadzeniu Kinga Gomołysek (Matner Running Team) i w ten sposób jesteśmy coraz bliżej sporej niespodzianki w Lidze.
.
 
Foto: Michał Złotowski
Za Kingą Ewa Majer (Solgar Polska), która także zapewne nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w walce o prymat sezonu, choć jej pechowa absencja w Bieszczadach mocno skomplikował te plany.
.
Foto: Jacek Deneka
.
Na kolejnych miejscach dwie zawodniczki Alpin Sport Teamu, które zdecydowanie wolą krótsze dystanse i które zapewne zobaczymy już w sobotę w Biegu Na Kasprowy Wierch: Dominika Wiśniewska-Ulfik i Izabela Zatorska.
.
.
Za nimi kolejna “alpejka” – Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM).
.
Foto: Artur Czempas
.
A do pierwszej dziesiątki kobiet awansowały po świetnych startach na Mistrzostwach Polski na ultra Dystansie – Katarzyna Solińska (Cisowianka)
.
Foto: Magdalena Sedlak
.
… i Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team)  …
.
Foto: IN Art Radek Denisiuk
.
Wśród mężczyzn na prowadzenie powrócił drugi w Hyundai UltraMaratonie – Robert “Terminator” Faron (Salco Garmin Team).
.
Foto: Magdalena Sedlak
.
Za nim jego kolega teamowy Bartosz Gorczyca, który pechowo nie zdążył na start w Bieszczadach.
.
Foto: Robert Zabel
.
A na miejsce 3 z 5 awansował kolejny zawodnik zasługujący na miano górskiego Terminatora – Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie).
.
Foto: Magdalena Sedlak
.
Wyprzedzając Piotra Uznańskiego (Euroclear Running Team) i Piotra Konia (Alpin Sport Team), który zapewne mocno powalczy w sobotę w Zakopanem.
.
.
Po 36 kolejkach mamy już 7.362 punktujących zawodników, w tym 2.294 kobiet i 5.068 mężczyzn.
.
Klasyfikacja drużynowa:
.

1. Salco Garmin Team – 24 pkt 
2. Alpin Sport Team – 23 pkt 
3. Matner Running Team – 10 pkt  
4. SOLGAR Polska – 9 pkt
5. Biegiem Przez Chybie – 8 pkt
6. Euroclear Running Team – 7 pkt
7. MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM – 6 pkt
8. Cisowianka Team – 4 pkt
9.  KS Sprint Bielsko-Biała – 3 pkt
10. Duklanowski Team – 2 pkt

.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:

 -> Kliknij tutaj by zobaczyć pełne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2b <-


Oto czołówka poszczególnych klasyfikacji:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 2.140 pkt   

2.(2) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.830 pkt

3.(3) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.735 pkt 

4.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.655 pkt

5.(5) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.645 pkt

6.(6) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.545 pkt

7.(13) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 1.445 pkt

8.(7) Anna Skalska (Festiwal Biegowy) – 1.430 pkt

9.(8) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 1.380 pkt

10.(15) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team) – 1.375 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

Foto: OTK Rzeźnik

1.(43) Magdalena Pierzchała (LZS Koluszki) – 635 pkt
2.(74) Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 460 pkt
3.(77) Monika Węgrzyn (UKS TIKI TAKA KOLBUSZOWA) – 445 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(5) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.645 pkt
2.(6) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.545 pkt
3.(7) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 1.445 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 2.140 pkt
2.(2) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.830 pkt
3.(3) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.735 pkt

Masters (K40-49):

1.(12) Iwona Flaga (Kraków) – 1.270 pkt
2.(15) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 1.185 pkt
3.(20) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 955 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.655 pkt
2.(19) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 966 pkt
3.(88) Dorota Jonkisz (NUTREND BIEGA) – 421 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(73) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice)  – 466 pkt
2.(89) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 420 pkt
3.(335) Anna Morawska (Warszawa) – 181 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 855 pkt
2.(3) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 735 pkt
3.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 725 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 900 pkt
2.(5) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 695 pkt
3.(1) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 600 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 960 pkt
2.(9) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 780 pkt
3.(1) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 740 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 780 pkt
2.(7) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 840 pkt
3.(29) Paulina Janik (Karkonosz Running Team) – 620 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.320 pkt   

2.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 2.160 pkt  

3.(5) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.490 pkt

4.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.470 pkt

5.(4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.455 pkt

6.(6) Tomasz Skupień (Skawinki) – 1.290 pkt

7.(7) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.230 pkt

8.(8) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.220 pkt

9.(9) Radosław Boniec (Żary) – 1.170 pkt

10.(10) Bartosz Misiak (Alpin Sport Team) – 1.132 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(8) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.220 pkt
2.(42) Michał Izydorek (KS Sprint Bielsko-Biała) – 730 pkt
3.(79) Dominik Kijowski (KB Krościenko Wyżne) – 515 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 2.160 pkt
2.(7) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.230 pkt
3.(9) Radosław Boniec (Żary) – 1.170 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.340 pkt
2.(4) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.470 pkt
3.(6) Tomasz Skupień (Skawinki) – 1.290 pkt 

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.320 pkt
2.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.455 pkt
3.(13) Marek Sokołowski (Alpin Sport Team) – 1.070 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(65) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 589 pkt
2.(70) Zbigniew Szatanik  (Ujsoły) – 575 pkt
3.(74) Marek Nadkański (Mszana Dolna) – 535 pkt

Weterani II (M60+)

Foto: biegnajawornik.pl

1.(16) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 995 pkt
2.(107) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 429 pkt
3.(188) Piotr Faron (Limanowa Forrest) – 319 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(11) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 860 pkt
2.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 800 pkt
3.(20) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik / AZS UJK Kielce) – 720 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartosz Gorczyca (SALCO GARMIN TEAM) – 600 pkt
2.(8) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 540 pkt
3.(3)  Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 505 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 860 pkt
2.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 840 pkt
3.(41) Marcin Rzeszótko (Buff Team Polska) – 730 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 940 pkt
2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 600 pkt
3.(4) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 580 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


  -> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.10.20 – XI Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę. Mistrzostwa Polski Skyrunning Vertical KM – Finał Pucharu Polski (Kat.M)

2018.10.20 – Międzynarodowy Bieg Górski Orłowa Trail Ustroń- Jaszowiec (Kat.II)

2018.10.20 – III Walimski Półmaraton Górski (Kat.I)

2018.10.21 – Perły Małopolski – Gorczański Park Narodowy (21km – Kat.I, 10km – Kat.I, 5km – Kat.II)

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*