Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.30) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.30)

To co ostatnio (choć nie wiem czy to dobre słowo – “ostatnio” 😉 wyczynia Robert Faron (Salco Garmin Team) to jest jakiś “kosmos”!
Tuż po zwycięstwie Biegu Tatra Fest, Robert deklasuje rywali w UltraJanosiku Legenda i nie tylko utrzymuje ale nawet nieco powiększa swą przewagę w Lidze Biegów Górskich Dare 2b. Co więcej Robert już w najbliższy weekend zmierzy się z Biegiem 7 Dolin. Jak to “przeżyje” to zasłuży na dożywotni tytuł Terminatora 🙂
.
Za Robertem jego kolega teamowy Bartosz Gorczyca który także nie miał problemów ze zwycięstwem tyle że w Półmaratonie Fantoma.
.
.
Na miejscu trzecim utrzymuje się  Piotr Uznański (Euroclear Running Team).
.
.
Za nim kolejni pretendenci do walki o podium w Lidze: Piotr Koń (Alpin Sport Team)
.
.
… i trzykrotny medalista tegorocznych Mistrzostw Polski – Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik).
.
.
Wśród kobiet prowadząca Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) pomimo zwycięstwa w Janosiku 10km coraz bardziej czuje oddech rywalek na plecach.
.
.
M.in. Ewy Majer (Solgar Polska), która po zwycięstwie w Pólmaratonie Fantoma awansowała na drugie miejsce.
.
.
Czy Kingi  Gomołysek (Matner Running Team).
.
.
… oraz Michaliny Mendeckiej (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM)
.
.
Do TOP 10 kobiet po fenomenalnym zwycięstwie w Ultra Janosiku Legendzie awansowała Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team). Awans ten jest o tyle ważny że dzięki niemu Alpin Sport Team dogonił Salco Garmin Team w klasyfikacji drużynowej.
.
.
A na koniec krótkiego omówienia 30 kolejki klasyfikacja drużynowa:
.

1-2. Alpin Sport Team – 24 pkt 
1-2. Salco Garmin Team – 24 pkt
3. SOLGAR Polska – 9 pkt 
4-5. Matner Running Team – 8 pkt
4-5. Euroclear Running Team – 8 pkt
6. MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM – 7 pkt
7-8.  Biegiem Przez Chybie – 6 pkt
7-8. Duklanowski Team – 6 pkt
9.  LKB Rydnik – 5 pkt
10-11. KS Sprint Bielsko-Biała – 3 pkt
10-11. DANIEL WOSIK TERVEL TEAM – 3 pkt
.

Tymczasem po 30 kolejkach Ligi Biegów Górskich Dare 2b  mamy już sklasyfikowanych 6.016 zawodników (1.872 kobiet i 4.144 mężczyzn).
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:

 -> Kliknij tutaj by zobaczyć pełne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2b <-


Oto czołówka poszczególnych klasyfikacji:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.655 pkt  

2.(4) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.630 pkt 

3.(2) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.570 pkt  

4.(3) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.550 pkt

5.(5) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 1.380 pkt

6.(6) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.365 pkt

7.(7) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.340 pkt

8.(8) Iwona Kik (DANIEL WOSIK TERVEL TEAM) – 1.230 pkt

9.(9) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 1.130 pkt

10.(15) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team) – 1.115 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

Foto: OTK Rzeźnik

1.(30) Magdalena Pierzchała (LZS Koluszki) – 635 pkt
2.(79) Klaudia Sójka (UKS Wiking) – 350 pkt
3.(96) Anna Stelmach (Kamienica) – 330 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(3) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.550 pkt
2.(6) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.365 pkt
3.(13) Katarzyna Solińska (PZU Sport Team) – 1.045 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.630 pkt
2.(3) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.570 pkt
3.(5) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 1.380 pkt

Masters (K40-49):

1.(9) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 1.130 pkt
2.(15) Iwona Flaga (Kraków) – 970 pkt
3.(26) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 680 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(1) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.655 pkt
2.(22) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 716 pkt
3.(64) Dorota Jonkisz (NUTREND BIEGA) – 395 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(206) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 210 pkt
2.(244) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 186 pkt
3.(376) Krystyna Kowalska (WKB Piast Wrocław) – 140 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 855 pkt
2.(1) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 725 pkt
3.(7) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 690 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 600 pkt
2.(4) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 600 pkt
3.(7) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 600 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 960 pkt
2.(5) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 780 pkt
3.(2) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 670 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(13) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 640 pkt
2.(2) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 630 pkt
3.(25) Patrycja Dettlaff (DREAM RUN)- 470 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.000 pkt  

2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.760 pkt 

3.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.370 pkt

4.(4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.255 pkt

5.(5) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.210 pkt

6.(6) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.120 pkt

7.(7) Radosław Boniec (Żary) – 1.115 pkt

8.(8) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.085 pkt

9.(12) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.080 pkt

10.(9) Piotr Gutt (Poronin) – 1.045 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(8) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.085 pkt
2.(37) Michał Izydorek (KS Sprint Bielsko-Biała) – 640 pkt
3.(73) Mateusz Semper (MKS-MOS PŁOMIEŃ SOSNOWIEC) – 440 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.760 pkt
2.(6) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.120 pkt
3.(7) Radosław Boniec (Żary) – 1.110 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.370 pkt
2.(5) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.195 pkt
3.(11-12) Tomasz Skupień (Skawinki) – 980 pkt 

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.000 pkt
2.(4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.255 pkt
3.(14) Marek Sokołowski (Alpin Sport Team) – 890 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(57) Zbigniew Szatanik  (Ujsoły) – 520 pkt
2.(61) Marek Nadkański (Mszana Dolna) – 496 pkt
3.(70) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 450 pkt

Weterani II (M60+)

Foto: biegnajawornik.pl

1.(21) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 790 pkt
2.(110) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 354 pkt
3.(224) Piotr Faron (Limanowa Forrest) – 222 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 860 pkt
2.(4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 800 pkt
3.(12-13) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik / AZS UJK Kielce) – 720 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartosz Gorczyca (SALCO GARMIN TEAM) – 600 pkt
2.(8) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 540 pkt
3.(9) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 380 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 840 pkt
2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 760 pkt
3.(24) Marcin Rzeszótko (Buff Team Polska) – 730 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 755 pkt
2.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 580 pkt
3.(10) Piotr Gutt  (Poronin) – 460 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


 -> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.09.08 – Bieg 7 Dolin, Ultramaraton na dystansie 64 km, Bieg górski na dystansie 34 km, Runek Run(100km – Kat.S, Pozostałe – Kat.I)

2018.09.08 – X Wieczorny Bieg Na Górę Żar (Kat.I)

2018.09.08 – 3 Bieg na Bucze (Kat.I)

2018.09.09 – II Półmaraton Górski Wałbrzych i Dziesiątka Staropolanki (Kat.I)

2018.09.09 – XVIII Bieg na szczyt Rysianki (Kat.I)

2018.09.09 – Bieg Na Jaworzynę (Kat.I)

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*