Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.24) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.24)

Można by powiedzieć, że mieliśmy małą, wakacyjną przerwę w Lidze Biegów Górskich Dare 2b – wszak były tylko trzy wyścigi – dwa w Białce i Górski Półmaraton Wadowicki.
.
Biegi te nie mogły w jakiś zasadniczy sposób wpłynąć na czołówkę naszej rywalizacji choć znalazł się jeden wyjątek o czym jednak za chwilę…
.
Wśród Pań nadal na prowadzeniu wielka trójka:
.
.
Ewa Majer (SOLGAR POLSKA)
.
.
Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team)
.
.
Izabela Zatorska (Alpin Sport Team)
.
Jedyna zmiana to powrót do czołowej dziesiątki kobiet i to od razu z 12 na miejsce siódme, drugiej w Półmaratonie Wadowickim – Michaliny Mendeckiej (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM).
.
.
Nie zwalnia tempa prowadzący w Lidze Dare 2b – Robert Faron (Salco Garmin Team), który po zajęciu 5 miejsca w Wadowicach, zwiększył swą przewagę …
.
.
… nad Bartoszem Gorczycą (Salco Garmin Team) do ponad 200 pkt.
.
.
Na miejscu trzecim Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie), któremu depcze “po piętach” zwycięzca Biegu Rzeźnika – Piotr Uznański (Euroclear Running Team).
.
.
Foto: Jolanta Błasiak-Wielgus
.
Warto wspomnieć o niesamowitej rywalizacji w wyższych kategoriach wiekowych, pięćdziesięcio i sześćdziesięcio latków.
.
Wśród kobiet K50 Izabela ZatorskaMaria Domiszewska to jednocześnie czołówka open.
.
.
Znakomicie wygląda także walka w M50 gdzie rywalizują m.in. tacy “wymiatacze” jak Marek Swoboda (Byledobiec), Zbigniew Szatanik  (Ujsoły) czy Józef Sztefko (Kozy).
.
Dwaj ostatni właśnie rywalizowali bezpośrednio w Półmaratonie Wadowickim. Brawo Panowie!
.
.
I jeszcze czołowa 10 klasyfikacji drużynowej:
.

1. (1) Salco Garmin Team – 28 pkt
2. (2) Alpin Sport Team – 19 pkt
3. (3) SOLGAR Polska – 10 pkt 
4. (4) Biegiem Przez Chybie – 8 pkt
5-6. (4-5) Matner Running Team – 7 pkt
5-6. (5-6) Euroclear Running Team – 7 pkt
7. (-) MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM – 4 pkt
8-9. (7) PZU Running Team – 3 pkt
8-9. (8-9) ATTIQ/Salming Team – 3 pkt

10.(8-9) Cisowianka Running Team – 2 pkt

.

Tymczasem po 24 kolejkach Ligi Biegów Górskich Dare 2b  mamy już sklasyfikowanych 4.695 zawodników (1.468 kobiet i 3.227 mężczyzn).
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:

 -> Kliknij tutaj by zobaczyć pełne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2b <-


Oto czołówka poszczególnych klasyfikacji:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.190 pkt 

2.(2) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.180 pkt  

3.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.138 pkt 

4.(4) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.100 pkt

5.(5) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 945 pkt

6.(6) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team) – 820 pkt

7.(12) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 810 pkt

8.(7) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 780 pkt

9.(8) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 765 pkt

10.(9) Anna Kącka (Buff Team Poland) – 740 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

Foto: OTK Rzeźnik

1.(63) Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 300 pkt
2.(67) Magdalena Pierzchała (LZS Koluszki) – 295 pkt
3.(70) Julia Wdowka (Opoczno Sport Team) – 285 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(2) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.180 pkt
2.(7) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 810 pkt
3.(8) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 780 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.190 pkt
2.(4) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.100 pkt
3.(6) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team) – 820 pkt

Masters (K40-49):

1.(5) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 945 pkt
2.(13) Iwona Flaga (Kraków) – 680 pkt
3.(24) Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team) – 500 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.138 pkt
2.(12) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 716 pkt
3.(99) Justyna Boczkowska (Zakopane) – 250 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(289) Krystyna Kowalska (WKB Piast Wrocław) – 125 pkt
2.(298) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 120 pkt
3.(318) Anna Morawska (Warszawa) – 111 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 685 pkt
2.(5) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 435 pkt
3.(7) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 375 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 400 pkt
2.(7) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 340 pkt

3.(5) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 305 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 960 pkt
2.(19) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 580 pkt
3.(1) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 570 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 530 pkt
2.(15) Paulina Janik (Karkonosz Running Team) – 470 pkt
3.(20) Marta Lipnicka (Fundacja Przejście Kotliny) – 460 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.550 pkt  

2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.340 pkt 

3.(3) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 985 pkt

4.(4) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 925 pkt

5.(5) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 885 pkt

6.(6) Piotr Gutt (Poronin) – 835 pkt

7.(7) Radosław Boniec (Żary) – 798 pkt

8.(8) Dominik Grządziel (ATTIQ/Salming Team) – 755 pkt

9.(9) Marcin Rzeszótko (Buff Team Polska) – 730 pkt

10.(10) Paweł Czerniak (KARKONOSZ RUNNING TEAM)  – 720 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(18) Marcin Kubica (Sprint Bielsko-Biała) – 595 pkt
2.(63) Błażej Knutelski (Grywałd) – 350 pkt
3.(77) Michał Izydorek (KS Sprint) – 335 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.340 pkt
2.(5) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 885 pkt  
3.(6) Piotr Gutt (Poronin) – 835 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 985 pkt
2.(4) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 925 pkt
3.(8) Dominik Grządziel (ATTIQ/Salming Team) – 755 pkt 

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.550 pkt
2.(11) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 715 pkt
3.(13) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 695 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(49) Marek Swoboda (Byledobiec) – 406 pkt
2.(58) Zbigniew Szatanik  (Ujsoły) – 368 pkt
3.(67) Józef Sztefko (Kozy) – 349 pkt

Weterani II (M60+)

Foto: biegnajawornik.pl

1.(43) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 425 pkt
2.(188) Tadeusz Sitek (UKS Ludwikowice) – 192 pkt
3.(300) Roman Trzcieliński (Psy Warszawa) – 135 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(13) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 695 pkt
2.(31) Adam Jamiński (SKLA Tychy) – 460 pkt
3.(12) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 400 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartosz Gorczyca (SALCO GARMIN TEAM) – 380 pkt
2.(5) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 370 pkt
3.(63) Błażej Knutelski (Grywałd) – 305 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 780 pkt
2.(9) Marcin Rzeszótko (Buff Team Polska) – 730 pkt
3.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 660 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 575 pkt
2.(41) Rafał Kot (Góral Z Mazur // Kb Jurund Szczytno) – 410 pkt
3.(45) Maciej Dombrowski (RUNNING.CHEF – PTC PRZEMYŚL) – 390 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.07.19-22 – Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich: Bieg 7 Szczytów 240 / Super Trail 130 / K-B-L 110 / Ultra Trail 68 / Złoty Maraton 45 / Złoty Półmaraton 21 / Trojak Trail 10 (Kat.I)

2018.07.21 – V Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę – Puchar Polski Skyrunning (Kat.I)

2018.07.21 – 6.Półmaraton Wielka Pętla Izerska, 3. Mała Pętla Izerska (Kat.I)

2018.07.22 – III Półmaraton Górski Kalenica, Bielawska Dziesiątka, I Ultra Sowa (Kat.I)

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*