Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.23) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.23)

Pierwsze tygodnie lipca to odrobina odpoczynku od tak wielkiej liczby zawodów Ligi Biegów Górskich Dare 2b – tym razem mieliśmy tylko dwie imprezy na łącznie 5 dystansach: trzy w ramach Festiwalu Biegowego Pilska i dwie na Jawornik (10 i 21km).
.
Po raz kolejny świetnie zaprezentowała się Izabela Zatorska (Alpin Sport Team), która dzięki wywalczenia trzeciego miejsca w Biegu Na Pilsko wskoczyła w końcu na Ligowe podium. Iza wygrywała Ligę w jej dwóch pierwszych edycjach: w 2009 i 2010 roku – czyżby miała ochotę na powtórkę … Z tego co widzimy nie jest bez szans…
.
.
A na prowadzeniu nadal Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) przed Pauliną Wywłoką (Salco Garmin Team).
.
.
.
Na miejscu czwartym Kinga Gomołysek (Matner Running Team) .
.
.
A za nią kolejne dwie zawodniczki Alpin Sport Team: Dominika Bolechowska i Kinga Kwiatkowska.
.
.
Warto dodać że po zwycięstwie w Półmaratonie na Jawornik do TOP 10 kobiet wróciła brązowa medalistka UltraSkyrunning Anna Kącka (Buff Team Poland)
.
Foto: biegnajawornik.pl
.
Wśród mężczyzn na prowadzeniu umocnił się fenomenalny Robert Faron (Salco Garmin Team) , który w biegu na Pilsko, pomimo że biegi alpejskie nie są jego specjalnością zajął 6 miejsce.
.
.
Na miejscu drugim Mistrz Polski UltraSkyrunning – Bartosz Gorczyca  (Salco Garmin Team).
.
.
Na trzecim najaktywniejszy w Lidze Dare 2b Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie).
.
.
Miejsce czwarte i piąte także bez zmian: Piotr Uznański (Euroclear Running Team) przed Kacprem Kościelniakiem z Raby Niżnej.
.
.
Awans o jedno “oczko” zaliczył wicemistrz Polski UltraSkyrunning – Piotr Gutt z Poronina.
.
.
A w najbliższy weekend także powinno być dość spokojnie bo do wyboru tylko dwie imprezy Piknik Biegowy w Białce Tatrzańskiej i Półmaraton Wadowicki.
.
A na horyzoncie coraz bliżej alpejskie Mistrzostwa Polski w Międzygórzu – te zawody zapewne w dużo większym stopniu wpłynął na Ligową czołówkę ….
.
I jeszcze czołowa 10 klasyfikacji drużynowej:
.

1. (1) Salco Garmin Team – 28 pkt
2. (2) Alpin Sport Team – 19 pkt
3. (4-5) SOLGAR Polska – 10 pkt 
4. (4-5) Biegiem Przez Chybie – 8 pkt
5-6. (4-5) Matner Running Team – 7 pkt
5-6. (6) Euroclear Running Team – 7 pkt
7. (7) PZU Running Team – 4 pkt
8-9. (8-10) Cisowianka Running Team – 3 pkt
8-9. (8-10) ATTIQ/Salming Team – 3 pkt

10.(-) Buff Team Polska – 2 pkt

.

Tymczasem po 23 kolejkach Ligi Biegów Górskich Dare 2b  mamy już sklasyfikowanych 4.646 zawodników (1.450 kobiet i 3.196 mężczyzn).
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:

 -> Kliknij tutaj by zobaczyć pełne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2b <-


Oto czołówka poszczególnych klasyfikacji:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(3) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.190 pkt 

2.(1) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.180 pkt  

3.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.138 pkt 

4.(3) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.100 pkt

5.(5) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 945 pkt

6.(6) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team) – 820 pkt

7.(7) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 780 pkt

8.(8) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 765 pkt

9.(12) Anna Kącka (Buff Team Poland) – 740 pkt

10.(9) Justyna Mamala (Kraków) – 720 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

Foto: OTK Rzeźnik

1.(63) Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 300 pkt
2.(67) Magdalena Pierzchała (LZS Koluszki) – 295 pkt
3.(70) Julia Wdowka (Opoczno Sport Team) – 285 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(2) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.180 pkt
2.(7) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 780 pkt
3.(8) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 765 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.190 pkt
2.(4) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.100 pkt
3.(6) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team) – 820 pkt

Masters (K40-49):

1.(5) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 945 pkt
2.(17) Iwona Flaga (Kraków) – 600 pkt
3.(23) Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team) – 500 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.138 pkt
2.(11) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 716 pkt
3.(99) Justyna Boczkowska (Zakopane) – 250 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(287) Krystyna Kowalska (WKB Piast Wrocław) – 125 pkt
2.(297) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 120 pkt
3.(315) Anna Morawska (Warszawa) – 111 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 685 pkt
2.(5) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 435 pkt
3.(12) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 375 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 400 pkt
2.(12) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 340 pkt

3.(5) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 305 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 960 pkt
2.(18) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 580 pkt
3.(1) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 570 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 530 pkt
2.(14) Paulina Janik (Karkonosz Running Team) – 470 pkt
3.(19) Marta Lipnicka (Fundacja Przejście Kotliny) – 460 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.510 pkt  

2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.340 pkt 

3.(3) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 985 pkt

4.(4) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 925 pkt

5.(5) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 885 pkt

6.(7) Piotr Gutt (Poronin) – 835 pkt

7.(6) Radosław Boniec (Żary) – 798 pkt

8.(7) Dominik Grządziel (ATTIQ/Salming Team) – 755 pkt

9.(8) Marcin Rzeszótko (Buff Team Polska) – 730 pkt

10.(15) Paweł Czerniak (KARKONOSZ RUNNING TEAM)  – 720 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(18) Marcin Kubica (Sprint Bielsko-Biała) – 595 pkt
2.(61) Błażej Knutelski (Grywałd) – 350 pkt
3.(75) Michał Izydorek (KS Sprint) – 335 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.340 pkt
2.(5) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 885 pkt  
3.(6) Piotr Gutt (Poronin) – 835 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 985 pkt
2.(4) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 925 pkt
3.(8) Dominik Grządziel (ATTIQ/Salming Team) – 755 pkt 

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.510 pkt
2.(11) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 715 pkt
3.(13) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 695 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(48) Marek Swoboda (Byledobiec) – 406 pkt
2.(79) Zbigniew Szatanik  (Ujsoły) – 323 pkt
3.(83) Józef Sztefko (Kozy) – 311 pkt

Weterani II (M60+)

Foto: biegnajawornik.pl

1.(43) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 425 pkt
2.(185) Tadeusz Sitek (UKS Ludwikowice) – 192 pkt
3.(297) Roman Trzcieliński (Psy Warszawa) – 135 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(13) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 695 pkt
2.(31) Adam Jamiński (SKLA Tychy) – 460 pkt
3.(12) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 400 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartosz Gorczyca (SALCO GARMIN TEAM) – 380 pkt
2.(5) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 370 pkt
3.(61) Błażej Knutelski (Grywałd) – 305 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 780 pkt
2.(9) Marcin Rzeszótko (Buff Team Polska) – 730 pkt
3.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 660 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 575 pkt
2.(41) Rafał Kot (Góral Z Mazur // Kb Jurund Szczytno) – 410 pkt
3.(44) Maciej Dombrowski (RUNNING.CHEF – PTC PRZEMYŚL) – 390 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2018 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.07.14 – Piknik Biegowy GONIACKA: Goniacka Het Na Grapę, Dycha Czy Nie Dycha (Kat.II)

2018.07.15 – IV Półmaraton Wadowicki (Kat.I)

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*