Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.12) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.12)

W miniony weekend byliśmy świadkami wielkich emocji w Szczawnicy. Większość topowych zawodników powalczyło oczywiście w Wielkiej Prehybie, która w tym roku posiadała rangę Mistrzostw Polski na Długim Dystansie.
.
Niektórzy jednak do walki o Ligowe punkty wybrali inne dystanse jak chociażby fenomenalny ultras Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie).
.
Po zdobyciu dwóch brązowych medali przez zawodników Salco Garmin Team ich zawodnicy: Paulina Wywłoka
.
.
… i Bartosz Gorczyca wyszli na zdecydowane prowadzenie w Lidze Biegów Górskich Dare 2b.
.
.
W związku z tym pokusiliśmy się o nieformalny ranking drużynowy wg punktacji zastosowanej na ostatnich Mistrzostwach Polski w Ustrzykach – czyli: punktują zawodnicy z miejsc 1-10.
Wg zastosowania takiego właśnie “klucza” punktacji czołówka drużynowa wyglądała by następująco:
.
.
1. Salco Garmin Team – 27 pkt
2. Alpin Sport Team – 14 pkt
3-4. Biegiem Przez Chybie – 9 pkt
3-4. PZU Sport Team – 9 pkt
5. Attiq/Salming Team – 8 pkt
.
Ale wróćmy do czołówki zawodników w klasyfikacji open.
.
Na drugie miejsce wśród kobiet awansowała Karolina Epa (PZU Sport Team) – 12-ta w Mistrzostwach Polski w Szczawnicy …
.
.
Spychając na miejsce trzecie fenomenalną 50-latkę z Ustrzyk Dolnych – Marię Domiszewską.
.
.
Miejsce 4 zajmuje kolejna super 50-ciolatka Izabela Zatorska (Alpin Sport Team).
.
.
Wśród mężczyzn drugie miejsce po zajęciu 7 lokaty na 100km w Szczawnicy, utrzymał wspomniany na wstępie najbardziej aktywny zawodnik pierwszych miesięcy Ligi – Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie), który jednocześnie awansował na pierwsze miejsce w kategorii Ultra…
.
.
Na miejsce 3 awansował Bartosz Ceberak (Lubartów), który w Mistrzostwach Polski w Szczawnicy wywalczył 8 lokatę.
.
.
Na miejsce 4 awansował drugi zawodnik ubiegłorocznej Ligi Dare 2bRobert Faron (Salco Garmin Team) – tym razem piąty w MP w Szczawnicy.
.
.
Największy awans spośród zawodników z czołówki (z 43 miejsca na 5) zanotował czwarty zawodnik Mistrzostw Polski na Długim Dystansie – Rafał Klecha (Dacza Turysty i Biegacza).
.
.
Resztę miejsc swoich i swoich kolegów/koleżanek postudiujcie sami poniżej oraz w załączonym pliku xls. 🙂
.
A w najbliższy weekend czeka nas małe wyluzowanie, gdyż planowane na ten czas 4 imprezy będą tym razem o nieco mniejszą stawkę – więc czołówka ligowej tabeli tym razem nie powinna mocno się zmienić.
.
Tymczasem po 12 kolejkach Ligi Biegów Górskich Dare 2b  mamy już sklasyfikowanych 1.738 zawodników (570 kobiet i 1168 mężczyzn).
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 780 pkt 

2.(3) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 550 pkt  

3.(2) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 465 pkt

4.(3-4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 455 pkt

5-7.(5-6) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 400 pkt

5-7.(5-6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team/SKB Kraśnik) – 400 pkt

5-7.(27) Klaudia Dominiak (Kraków) – 400 pkt

8.(11) Kinga Kwiatkowska (Kraków) – 385 pkt

9.(7) Kinga Siwa (KS Sako Gdańsk) – 365 pkt

10.(87)  Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 340 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

1.(12) Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 300 pkt
2.(15) Julia Wdowka (Opoczno Sport Team) – 285 pkt
3.(18) Katarzyna Gała (OTK Rzeźnik) – 280 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(1) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 780 pkt
2.(2) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 550 pkt
3.(10) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 340 pkt

Seniorki II (K30-39):

1-2.(5-7) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 400 pkt
1-2.(5-7) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team/SKB Kraśnik) – 400 pkt
3.(8) Kinga Kwiatkowska (Kraków) – 385 pkt

Masters (K40-49):

1.(5-7) Klaudia Dominiak (Kraków) – 400 pkt
2.(14) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 295 pkt
3.(20) Adriana Klappholz (Biegiem Przez Chybie) – 270 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(3) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 465 pkt
2.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 455 pkt
3.(121) Dorota Jonkisz (Nutrend Biega Czechowice Dziedzice) – 95 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(137) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 90 pkt
2.(289) Anna Morawska (Warszawa) – 51 pkt
3.(339) Maria Witkowska (Klub Królika Stefana) – 45 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 325 pkt
2.(39) Anna Skalska (Festiwal Biegowy Krynica Zdrój) – 200 pkt
3.(46) Iwona Kik (Daniel Wosik Tervel Team) – 180 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5-7) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 400 pkt
2.(5-7) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team/SKB Kraśnik) – 300 pkt
3.(12) Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 300 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 560 pkt
2.(13) Edyta Lewandowska (Elite Sport / Nessi Team) – 300 pkt
3.(3) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 285 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(9) Kinga Siwa (KS Sako Gdańsk) – 365 pkt
2.(30) Małgorzata Pazda-Pozorska (Kobylin) – 240 pkt
3.(5-7) Klaudia Dominiak (Kraków) – 200 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 840 pkt 

2.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 595 pkt  

3.(4) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 560 pkt

4.(16-17) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 480 pkt

5.(43) Rafał Klecha (Dacza Turysty i Biegacza) – 430 pkt

6-7.(6) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik/AZS UJ Kielce) – 420 pkt 

6-7.(3) Dominik Grządziel (ATTIQ Team/Salming) – 420 pkt

8-9.(7) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 415 pkt

8-9.(9) Szymon Nikiel (Nutrend Team/aktywne Beskidy) – 415 pkt

10.(5) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 400 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(15) Marcin Kubica (Sprint Bielsko-Biała) – 300 pkt
2.(19) Szymon Gużkowski (KKB Mosir Krosno) – 280 pkt
3.(24) Mateusz Semper (MKS-MOS PŁOMIEŃ SOSNOWIEC) – 260 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 840 pkt
2.(6) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik/AZS UJ Kielce) – 420 pkt
3.(8-9) Szymon Nikiel (Nutrend Team/aktywne Beskidy) – 415 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 595 pkt
2.(3) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 560 pkt
3.(5) Rafał Klecha (Dacza Turysty i Biegacza) – 430 pkt 

Masters (M40-49):

1.(4) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 480 pkt
2.(8-9) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 345 pkt
3.(14) Maciej Więcek (Inov-8) – 315 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(74) Zbigniew Szatanik (Ujsoły) – 145 pkt
2.(85) Grzegorz Czyż (GRUPA AZOTY -AUTOMATYKA TARNÓW) – 130 pkt
3.(91) Marek Nadkański (Mszana Dolna) – 125 pkt

Weterani II (M60+)

1.(110) Piotr Faron (Limanowa Forrest) – 110 pkt
2.(232) Janusz Ferenc (-) – 70 pkt
3.(319) Marian Janas (Baligród) – 52 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(18) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 285 pkt
2.(45) Adam Jamiński (SKLA Tychy) – 200 pkt
3.(6-7) Piotr Jaśtal (LKB RUDNIK / AZS UJK KIELCE) – 180 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(10) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 300 pkt
2.(15) Marcin Kubica (Sprint Bielsko-Biała) – 300 pkt
3.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 280 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 560 pkt
2.(4) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 480
3.(7-8) Dominik Grządziel (ATTIQ Team/Salming) – 420 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 255 pkt
2.(26) Leszek Bułanow (Hipolitów) – 205 pkt
3.(3) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 200 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2018 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.04.28 –  XI Bieg Na ZAMEK GRODNO (Kat.II)

2018.04.28 –  Silver Run Bardo (Kat.II)

2018.04.28 –  XXVIII Bieg na Grojec (Kat.II)

2018.04.28 –  3. Bieg i Rajd Kurierów Sądeckich (Kat.I)

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*