Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.11) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.11)

Jak zapewne pamiętacie, w minionym tygodniu mieliśmy prawdziwe przemeblowanie w Lidze Biegów Górskich Dare 2b – zmiany nastąpiły wśród wszystkich zawodników z pierwszej 10 kobiet i mężczyzn.
I także teraz po anglosaskich Mistrzostwach Polski w Ustrzykach oraz Salamandra Ultra Trail mamy z tego powtórkę – znów zmiany na wszystkich miejscach TOP 10 Ligi Dare 2b.
.
Zacznijmy od Pań:
.
Po zajęciu 5 miejsca w anglosaskich MP – na fotel Liderki powróciła zwyciężczyni Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego Paulina Wywłoka (www.treningfizjoterapia.pl).
.
.
Na drugie miejsce wraca także Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne), która sensacyjnie zajęła 7 miejsce w Ustrzykach pokonując całą plejadę młodszych zawodniczek.
.
.
Na miejscu 3-4 dotychczasowa liderka Karolina Epa (PZU Sport Team) oraz wiceliderka Izabela Zatorska (Alpin Sport Team).
.
.
Na miejscu 5 i 6 Kinga Gomołysek (Matner Running Team) oraz “świeżo upieczona” anglosaska Mistrzyni Polski – Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team).
.
.
Na miejscu 7 prowadząca w kategorii Ultra – Kinga Siwa (KS Sako Gdańsk).
.
.
Duży awans z miejsca 70 na 8 zanotowała Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – w Ustrzykach tuż za podium.
.
.
Wśród mężczyzn na fotel Lidera wrócił, po wywalczeniu wicemistrzostwa Polski Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team)
.
.
… spychając na miejsce drugie dotychczasowego Lidera, drugiego na Salamandra Ultra Trail 100 – Mariusza Miśkiewicza (Biegiem Przez Chybie).
.
.
Na miejscu trzecim, czwarty w Ustrzykach Piotr Jaśtal (LKB Rudnik/AZS UJ Kielce).
.
.
Na miejscu 4-5 niedawny wicelider Bartosz Ceberak (Lubartów) oraz Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team), który w rewelacyjnym stylu wywalczył tytuł anglosaskiego Mistrza Polski.
.
.
A już w najbliższy weekend czekają nas znów niesamowite emocje – wszak w Szczawnicy Mistrzostwa Polski na Długim Dystansie!
.
Tymczasem po 11 kolejkach Ligi Biegów Górskich Dare 2b  mamy już sklasyfikowanych 1.525 zawodników (498 kobiet i 1.027 mężczyzn).
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(3) Paulina Wywłoka (www.treningfizjoterapia.pl) – 520 pkt 

2.(6) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 465 pkt

3-4.(1) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 455 pkt 

3-4.(2) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 455 pkt 

5-6.(15) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 400 pkt

5-6.(56) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team/SKB Kraśnik) – 400 pkt

7.(7) Kinga Siwa (KS Sako Gdańsk) – 365 pkt

8.(70) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 335 pkt

9.(-)  Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 300 pkt

10.(18) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 295 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

1.(9) Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 300 pkt
2.(12) Julia Wdowka (Opoczno Sport Team) – 285 pkt
3.(22) Katarzyna Gała (OTK Rzeźnik) – 280 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(1) Paulina Wywłoka (www.treningfizjoterapia.pl) – 520 pkt
2.(3-4) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 455 pkt
3.(8) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 335 pkt

Seniorki II (K30-39):

1-2.(5-6) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 400 pkt
1-2.(5-6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team/SKB Kraśnik) – 400 pkt
3.(7) Kinga Siwa (KS Sako Gdańsk) – 365 pkt

Masters (K40-49):

1.(10) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 295 pkt
2.(18) Adriana Klappholz (Biegiem Przez Chybie) – 260 pkt
3.(24) Katarzyna Cekowska (Siedliska) – 220 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(2) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 465 pkt
2.(3-4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 455 pkt
3.(105) Dorota Jonkisz (Nutrend Biega Czechowice Dziedzice) – 95 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(119) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 90 pkt
2.(345) Anna Morawska (Warszawa) – 30 pkt
3.(365) Barbara Kroenke (OBOZYBIEGOWE.PL) – 26 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3-4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 325 pkt
2.(28) Anna Skalska (Festiwal Biegowy Krynica Zdrój) – 200 pkt
3.(35) Iwona Kik (Daniel Wosik Tervel Team) – 180 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5-6) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 400 pkt
2.(5-6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team/SKB Kraśnik) – 300 pkt
3.(9) Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 300 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Paulina Wywłoka (www.treningfizjoterapia.pl) – 300 pkt
2.(2) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 285 pkt
3.(14) Sylwia Bondara (JacekBiega Running Team) – 280 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7) Kinga Siwa (KS Sako Gdańsk) – 365 pkt
2.(27) Klaudia Dominiak (Kraków) – 200 pkt
3.(3) Karolina Epa (PZU Sport Team) – 180 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(5) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 580 pkt 

2.(1) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 525 pkt  

3.(28) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik/AZS UJ Kielce) – 420 pkt

4-5.(2) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 400 pkt 

4-5.(68) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 400 pkt

6.(11) Marcin Węgiel (POLWAX RACING TEAM) – 351 pkt

7.(3) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 345 pkt

8.(..) Kacper Kościelniak (Raba NIżna) – 340 pkt

9.(17) Szymon Nikiel (Nutrend Team/aktywne Beskidy) – 330 pkt

10.(4) Radosław Boniec (Żary) – 315 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(11) Marcin Kubica (Sprint Bielsko-Biała) – 300 pkt
2.(14) Szymon Gużkowski (KKB Mosir Krosno) – 280 pkt
3.(20) Mateusz Semper (MKS-MOS PŁOMIEŃ SOSNOWIEC) – 260 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 520 pkt
2.(3) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik/AZS UJ Kielce) – 420 pkt
3.(4-5) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 400 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 525 pkt
2.(4-5) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 400 pkt
3.(6) Marcin Węgiel (POLWAX RACING TEAM) – 351 pkt 

Masters (M40-49):

1.(7) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 345 pkt
2.(12) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 285 pkt
3-4.(16-17) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 260 pkt
3-4.(16-17) Tomasz Koczwara (Radomyśl Wielki) – 260 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(59) Zbigniew Szatanik (Ujsoły) – 145 pkt
2.(69) Grzegorz Czyż (GRUPA AZOTY -AUTOMATYKA TARNÓW) – 130 pkt
3.(91) Janusz Magiera (Forma Wodzisław Śląski) – 111 pkt

Weterani II (M60+)

1.(92) Piotr Faron (Limanowa Forrest) – 110 pkt
2.(209) Janusz Ferenc (-) – 70 pkt
3.(284) Marian Janas (Baligród) – 52 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(12) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 285 pkt
2.(36) Adam Jamiński (SKLA Tychy) – 200 pkt
3.(3) Piotr Jaśtal (LKB RUDNIK / AZS UJK KIELCE) – 180 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4-5) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 300 pkt
2.(11) Marcin Kubica (Sprint Bielsko-Biała) – 300 pkt
3.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 280 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 300 pkt
2.(13) Dominik Grządziel (ATTIQ Team/Salming) – 280 pkt
3-4.(16-17) Tomasz Koczwara (Radomyśl Wielki) – 260 pkt
3-4.(16-17) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 260 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(21) Leszek Bułanow (Hipolitów) – 205 pkt
2.(4) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 200 pkt
3.(35) Marek Przybyła (Szczyrk) – 200 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2018 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.04.21 –  Biegi w Szczawnicy: Niepokorny Mnich / Trasa 64 / Wielka Prehyba – Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu Górskim / Chyża Durbaszka / Hardy Rolling (96.6km – Kat.I, 64km – Kat.II, 43.3km – Kat.M, 19.9km – Kat.I, 6.7km – Kat.I)

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*