Liga Biegów Górskich Dare 2B (cz.10) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare 2B (cz.10)

Po raz pierwszy w tym roku, ze względu na dość nie duży i raczej o zasięgu regionalnym Bieg Górski o Podkowę w Świecku cała czołówka zarówno mężczyzn jak i kobiet pozostałą bez zmian.
.
To się jednak szybko zmieni, bo już w sobotę w Brennej bieg alpejski kategorii S, na który zapowiedziało swój przyjazd wielu zawodników zarówno z aktualnej czołówki jak i tych, którzy sezon dopiero rozpoczynają a chcą walczyć o czołowe lokaty w Lidze.
.
fot. Anna Kucmus
.
Zaletą naszego regulaminowego zapisu o punktowaniu tylko maksymalnie 12 najlepszych biegów jest to, że teoretycznie, można walkę w Lidze rozpocząć nawet po wakacjach i nie być bez szans na zajęcie miejsca w ścisłej czołówce całych rozgrywek.
.
Działa to także w drugą stronę, co już niejednokrotnie doświadczyli zawodnicy, którzy świetnie rozpoczynali sezon, długo będąc w ścisłej czołówce, by pod koniec mieć spore problemy w utrzymaniu się w TOP10.
.
Cóż w Lidze by walczyć o wysokie cele potrzebna jest nie tylko mega moc ale także dobrze przemyślana strategia startowa. Ale Liga to nie tylko walka tych najlepszych, to także zabawa i rywalizacja w kategoriach wiekowych czy po prostu z sąsiadem “zza miedzy” 🙂
.
.
Można biegać różnego typu biegi górskie ale można się też skupić na tych ulubionych – bo każda z 4 głównych kategorii biegów górskich (alpejskie, anglosaskie, długie i ultra) ma u nas swoją oddzielną klasyfikację.
.
Ale wracając do czołówki, przypomnijmy kto aktualnie prowadzi w Lidze Biegów Górskich Dare 2b:
.
Wśród Pań na prowadzeniu:
Katarzyna Piechula (Team Papry 20), która ma już na swym koncie 5 biegów w tym zwycięstwo w Zimowym Ultrajanosiku i trzecie miejsce w Triadzie.
.
.
Na miejscu drugim Sylwia Bondara (Alipn Sport Team Jacekbiega Running Team) zwyciężczyni Maratonu Zimowego w Sobótce.
.
.
Miejsce trzecie zajmuje Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik), m.in. trzecia w Zimowym Ultrajanosiku.
.
.
Wśród mężczyzn na prowadzeniu Piotr Biernawski (ATTIQ) zwycięzca w Zimowym Janosiku na dystansie 20km, oraz Triady – 22km, drugi w Icebug Winter Trail, trzeci w RMD Winter Run.
.
.
Na miejscu drugim Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – zwycięzca Kornatki, Icebuga i drugi w Wilczych Groniach.
.
.
Miejsce trzecie i czwarte zajmują ex aequo:
Robert Faron (Salco Sport Team) – drugi na Zimowych Maratonach w Sobótce oraz w Bieszczadach;
.
.
i Piotr Koń (Alpin Sport Team) – zwycięzca RMD Winter Run oraz czwarty (po zgubieniu trasy) na Wilczych Groniach.
.
.
Jednak tak jak pisaliśmy na wstępie: tak naprawdę zabawa dopiero się zaczyna 🙂
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Katarzyna Piechula (Team Papry 20) – 445 pkt  

2.(2) Sylwia Bondara (Alipn Sport Team Jacekbiega Running Team) – 300 pkt  

3.(3) Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) – 275 pkt  

4.(4) Dominika Gil (ENDURANCE TEAM) – 250 pkt

5.(5) Sabina Ławniczak (Łódź) – 235 pkt 

6.(6) Kinga Kwiatkowska (Nowa Huta Team) – 215 pkt

7.(7) Justyna Janus (Night Runners) – 214 pkt

8-12.(8-12) Iwona Kik (KW Kraków) – 200 pkt

8-12.(8-12) Marta Barcewicz (SKLEPBIEGOWY.COM/DRUŻYNA Wilka/Asics Frontrunner) – 200 pkt  

8-12.(8-12) Magdalena Kozielska (DYNAFIT TEAM) – 200 pkt

8-12.(8-12) Anna Kącka (Dare 2B) – 200 pkt

8-12.(8-12) Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne) – 200 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(101) Anna Stelmach (KAMIENICA) – 70 pkt
2.(–) —- (—) – — pkt
3.(–) —- (—) – — pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(6) Kinga Kwiatkowska (NOwa Huta Team) – 215 pkt
2.(7) Justyna Janus (Night Runners) – 214 pkt
3-5.(8-12) Anna Kącka (Dare 2B) – 200 pkt
3-5.(8-12) Magdalena Kozielska (DYNAFIT TEAM) – 200 pkt
3-5.(8-12) Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne) – 200 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2) Sylwia Bondara (Alipn Sport Team Jacekbiega Running Team) – 300 pkt
2.(3) Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) – 275 pkt
3.(4) Dominika GIL (ENDURANCE TEAM) – 250 pkt

Masters (K40-49):

1.(1) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 445 pkt
2.(15) Adrianna Kalppholz (Biegiem Przez Chybie) – 166 pkt
3.(26) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 140 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(25) Katarzyna Kanclerz-Januszewska (Kobiety na 5+) – 140 pkt
2-3.(123-135) Dorota Księżnik (-) – 55 pkt
2-3.(123-135) Dorota Jonkisz (Rytm Czechowice Dziedzice) – 55 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(–) —- (—) – — pkt
2.(–) —- (—) – — pkt
3.(–) —- (—) – — pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(8-12) Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne) – 200 pkt
2.(4) Dominika GIL (ENDURANCE TEAM) — 160 pkt
3.(8-12) Iwona Kik (KW Kraków) – 130 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1-2.(8-12) Anna Kącka (Dare 2B) – 200 pkt
1-2.(8-12) Magdalena Kozielska (DYNAFIT TEAM) – 200 pkt
3.(14) Lidia Nikras (-) – 190 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Sylwia Bondara (Alipn Sport Team Jacekbiega Running Team) – 300 pkt
2.(8-12) Marta Barcewicz (SKLEPBIEGOWY.COM/ SS DRUŻYNA Wilka/Asics Frontrunner) – 200 pkt
3-4.(15-20) Urszula Podolak (-) – 160 pkt
3-4.(15-20) Anna Arseniuk (T. S. OPATRUNKI TORUŃ) – 160 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7) Justyna Janus (Night Runners) – 190 pkt
2.(1) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 170 pkt
3.(6) Kinga Kwiatkowska (Nowa Huta Team) – 125 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 500 pkt 

2.(2) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 460 pkt

3-4.(3-4) Robert Faron (Salco Sport Team) – 320 pkt 

3-4.(3-4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 320 pkt 

5.(5) Rafał Kot (Way Behind Horizon Kb Jurund Szczytno) – 315 pkt

6.(6) Tomasz Gawroński (UMKS NADIR JĘDRZEJÓW) – 278 pkt

7-8.(7-8) Marcin Węgiel (WWW.MALINOWYNOS.PL) – 265 pkt

7-8.(7-8) Michał Sedlak (LUBIETOBIEGANIE.PL) – 265 pkt 

9.(9) Dariusz Marek (Alpin Sport Team) – 220 pkt

10.(10) Sebastian Florek (Norafsport) – 204 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(51) Błażej Knutelski (UKS GIMPEL) – 100 pkt
2.(246) Mateusz Kubień (KS Halny Węgierska Górka) – 46 pkt
3.(–) —- (—) – — pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 460 pkt
2.(6) Tomasz Gawroński (UMKS NADIR JĘDRZEJÓW) – 278 pkt
3.(7) Marcin Węgiel (WWW.MALINOWYNOS.PL) – 265 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3-4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 320 pkt
2.(5) Rafał Kot (Way Behind Horizon Kb Jurund Szczytno) – 315 pkt
3.(9) Dariusz Marek (Alpin Sport Team) – 220 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 500 pkt
2.(3-4) Robert Faron (Salco Sport Team) – 320 pkt
3.(7-8) Michał Sedlak (LUBIETOBIEGANIE.PL) – 265 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(12) Grzegorz Czyż (Grupa Azoty – Automatyka Tarnów) – 200 pkt
2.(133) Janusz Magiera (Forma Wodzisław Śląski) – 70 pkt
3.(139) Robert Kuriata  (Zlb Złotoryja) – 66 pkt

Weterani II (M60+)

1.(479) Józef Worobiec (UMKS NADIR JĘDRZEJÓW) – 18 pkt
2.(–) —- (—) – — pkt
3.(–) —- (—) – — pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3-4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 200 pkt
2.(18) Jakub Kałużny (ALPIN SPORT TEAM / KW ZAKOPANE / SOPOT) – 160 pkt
3.(1) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 140 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 460 pkt
2.(8) Michał Sedlak (LUBIETOBIEGANIE.PL) – 265 pkt
3.(1) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 260 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3-4) Robert Faron (Salco Sport Team) – 320 pkt
2-3.(11-14) Pavel Brydl (Czechy) – 200 pkt
2-3.(11-14) Grzegorz Czyż (Grupa Azoty – Automatyka Tarnów) – 200 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Rafał Kot (Way Behind Horizon Kb Jurund Szczytno) – 215 pkt
2.(30) Stanisław Tomasik (GORLICKA GRUPA BIEGOWA) – 128 pkt
3.(45) Marcin Bębenek (-) – 106 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2017 <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare2B 2017 <-


Najbliższe zawody:

2017.03.25 – III Bieg Górski Pamięci Żołnierzy Niezłomnych śladami Henryka Flamego (Kat.S)

2017.03.26 – XRUN – Mogielica (Kat.I)

Głównym sponsorem Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B oraz Regatta:

daret2lbg  Regatta_logo rusz_sie_logo

dare2b

* Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partner techniczny Ligi:

garmin

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*