Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.8) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.8)

Kiedyż my to się widzieliśmy ostatnio … Odpowiedź brzmi – gdy jeszcze śnieg leżał w Szczyrku 🙂

Najważniejsze jednak, że pomalutku wracamy do ligowego ścigania i widać że wielu z Was nie mogło się tego naprawdę doczekać.

Zarówno trzy biegi serii SGS jak i Turbacz Summer Trail ściągnęły na start licznych zawodników z czołówki.

Sami zawodnicy startujący w Turbacz Summer Trail, podkreślali że, ze względu na tak liczny udział czołówki zawody te można by nazwać Małymi Mistrzostwami Polski.

Po dwóch Zwycięzcach na SGS’ie na dystansie 4 i 23 km na czoło stawki powrócił Mistrz zza południowej granicy – niesamowity Pavel Brydl (Muay Running Team) !

Foto: Fundacja Maratony Górskie

… spychając na miejsce drugie Zbigniewa Jaworskiego

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

oraz na trzecie Rafała Kota (Muay Running Team)

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Na miejsce 4 awansował trzeci zawodnik Półmaratonu Gór Stołowych – Michał Norbert (KB Sobótka).

Foto: Fundacja Maratony Górskie

Na miejscu piątym Paweł Chlipała…

Foto: UltraLovers Jacek Deneka

i Piotr Biernawski

Foto: MBski Photography

Wśród kobiet, po starcie w Ultramaratonie Gór Stołowych 50km, na prowadzenie wyszła niezmordowana Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa)

Foto: Kalina Żaczek z Pstrykam i znikam

… a za nią Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team)

Foto: Jolanta Błasiak – Wielgus

Katarzyna Wilk

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Jagoda Petryna (NOA).

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Na miejsce 5 awansowała druga w Turbacz Summer TrailDominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team).

Foto: Turbacz Trail

A teraz tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

Zapraszamy także do zapisów na bieg podsumowujący ten trudny sezon 2020 ATTIQ Ligi Biegów Górskich, czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (21.11.2020r.) 

Informacje o najbliższych zawodach znajdziecie w naszym kalendarzu.

Po 8 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 6.298 zawodników (1.822 kobiety i 4.476 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1-2) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 470 pkt
2.(1-2) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 400 pkt
3.(3) Katarzyna Wilk – 395 pkt
4.(4) Jagoda Petryna (NOA) – 375 pkt
5.(10-11) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 295 pkt
6.(5) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 270 pkt
7.(6) Justyna Jasłowska (SCOTT) – 240 pkt
8.(12) Katarzyna Krym (Night Runners Wrocław) – 235 pkt
9.(7) Justyna Adamus – Kowalska (Imielin) – 230 pkt
10.(8) Małgorzata Tomik (Mountain Fuel Team) – 225 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(120) Urszula Krupa (Ziemia Kłodzka) – 85 pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(1) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 400 pkt
2.(6) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 270 pkt
3.(12) Katarzyna Węgrzyn (Creative Bochnia Biega Team) – 206 pkt

Seniorki II (K30-39):

1. (3) Katarzyna Wilk – 395 pkt
2. (4) Jagoda Petryna (NOA) – 375 pkt
3. (7) Justyna Jasłowska (SCOTT) – 240 pkt

Masters (K40-49):

1.(1) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 470 pkt
2.(5) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 295 pkt
3.(8) Katarzyna Krym (Night Runners Wrocław) – 235 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(11) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 210 pkt
2.(13) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 200 pkt
3.(60) Katarzyna Bernat (Biegowa Świdnica) – 110 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(323) Renata Jakubowska – 36 pkt
2-3.(435) Anna Morawska – 15 pkt
2-3.(435) Joanna Wierchoła (Klub Królika Stefana) – 15 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(13) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 100 pkt
2.(65) Ewa Huryń (Alpin Sport HOKA One One Team) – 100 pkt
3.(18) Agnieszka Krowicka (Kraków) – 95 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(5) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 220 pkt
2.(2) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 200 pkt
3.(35) Sara Dwojak (Mad Runners) – 150 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(4) Jagoda Petryna (NOA) – 375 pkt
2.(3) Katarzyna Wilk – 300 pkt
3.(11) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 210 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(1) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 270 pkt
2.(21) Beata Lange (Biłgoraj Biega) – 180 pkt
3.(10) Małgorzata Tomik (Mountain Fuel Team) – 160 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Katarzyna Gnot – 129 km
2. Agnieszka Guzek – 167 km
3. Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 130 km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(3) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 500 pkt
2.(1) Zbigniew Jaworski – 400 pkt
3.(2) Rafał Kot (Muay Running Team) – 380 pkt
4.(-) Michał Norbert (KB Sobótka) – 342 pkt
5-6.(9) Paweł Chlipała – 320 pkt
5-6.(-) Piotr Biernawski (KOLKA) – 320
7.(14) Błażej Knutelski (Gorący Potok) – 310 pkt
8.(4) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 300 pkt
9-10.(-) Dariusz Marek (Monk Sandals Team) – 295 pkt
9-10.(-) Dawid Antanasow- Ancew (D&D) – 295

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(15) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 267 pkt
2.(165) Łukasz Smużny (Mad Runners) – 75 pkt
3.(550) Bartłomiej Szparagała (Mad Runners) – 22 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(5) Paweł Chlipała – 250 pkt
2.(17) Karol Ziajka (Finisz Rymanów) – 240 pkt
3.(20) Mikołaj Klimczak (Przedwojewski Team)– 215 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(4) Michał Norbert (KB Sobótka) – 342 pkt
2.(8) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 300 pkt
3.(12) Marcin Kruba (Jarosławska Grupa Biegowa) – 280 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 500 pkt
2.(2) Zbigniew Jaworski – 400 pkt
3.(3) Rafał Kot (Muay Running Team) – 380 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(25) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 196 pkt
2.(53) Marek Nosalik (MTA) – 130 pkt
3.(58) Janusz Kostka (Posmakuj Run Team) – 126 pkt

Weterani II (M60+):

1-2.(321) Roman Trzcieliński (PSY Warszawa) – 40 pkt
1-2.(321) Jacek Jachymski (Akademicki Klub Górski w Łodzi) – 40 pkt
3.(437) Paweł Golonka – 30 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(79) Piotr Jaśtal (Kielce)  – 100 pkt
2.(91) Tomasz Nosal (Zakopane) – 95 pkt
3.(110) Adam Cieślar (Istebna) – 90 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(2) Zbigniew Jaworski (Kluszkowice) – 330 pkt
2.(11) Grzegorz Opiał (Gorący Potok) – 290 pkt
3.(7) Błażej Knutelski (Gorący Potok) – 225 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 450 pkt
2.(3) Rafał Kot (Muay Running Team) – 380 pkt
3.(8) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 300 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(16) Tomasz Frącz (Wapienica) – 255 pkt
2.(22) Roman Ficek (HOKA One One Team) – 200 pkt
3.(31) Marek Kadłubicki (Sportowy Tryb Życia) – 180 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Tomasz Frącz (Wapinica) – 201 km
2. Bogdan Małkowski (Spartanie Dzieciom) – 195 pkt
3. Ryszard Borówka (Pędziwiatr i Kołdrian) – 180 km

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1.     Muay Running Team – 51 pkt 

2.    Alpin Sport HOKA One One – 33 pkt 

3.        Gorący Potok – 24 pkt  

4 Runners Team Nysa – 20 pkt

5.       Team Mountain Fuel – 18 pkt

6-7.       NOA – 17 pkt

6-7. KB Sobótka – 17 pkt

-> Tutaj znajdziecie szczegółowy Regulamin ATTIQ Ligi Biegów Górskich <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznejTermy Gorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*