Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.7) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.7)

Po serii biegów różnorodnych biegów: długich, ultra i pierwszym alpejskim znów mamy zmiany na szczycie ATTIQ Ligi Biegów Górskich 🙂

Zwycięzca Zadymy Zbigniew Jaworski na RMD Winter Run pokazał że dobrze sobie radzi także jako “alpejczyk” i dość niespodziewanie wyszedł na prowadzenie Ligi …

Foto: Jakub Gąsior

… spychając zawodników Muay Running Team. Na miejsce drugie mistrza ultradystansów Rafała Kota

Foto: UltraLovers

… i na trzecie czeskiego mistrza górskich maratonów i półmaratonów Pavla Brydla.

Foto: Piotr Dymus

Na miejscu 4 utrzymał się kolejny zawodnik ze “stajni Muaya” – Daniel Żuchowski.

Foto: Magdalena Sedlak

A na miejsce piąte, spoza TOP 10 awansował Grzegorz Ziejewski – 5 w Zimowym Ultramaratonie Karkonoskim

Foto: BikeLIFE

Równie ciekawie podziało się wśród Pań. Szósta do tej pory wśród kobiet Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) po zwycięstwie w UBS 12:12 ….

Foto: UltraLovers

… dogoniła prowadzącą do tej pory Martynę Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team).

Foto: Jolanta Błasiak – Wielgus

A tuż za nimi druga zawodniczka ZUK’a – Katarzyna Wilk.

Foto: BikeLIFE

… która zepchnęła nie tak dawną liderkę Jagodę Petrynę (NOA) na czwartą lokatę.

Przed nami kolejne emocje jednak czy biegowe to się dopiero okaże. Jak już wszystkim wiadomo mamy zakaz organizacji imprez masowych oraz rekomendację by przenosić na inne terminy lub odwoływać także te mniejsze.

Zapewne wszyscy bacznie śledzimy rozwój wypadków – ale każdy z nas zgodzi się z tym że to nasze zdrowie jest najważniejsze…


A teraz tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

Zapraszamy także do zapisów na wielki finał ATTIQ Ligi Biegów Górskich, czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (21.11.2020r.) 

Po 7 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 5.371 zawodników (1.536 kobiety i 3.835 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1-2.(1) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 400 pkt
1-2.(6) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 400 pkt
3.(3) Katarzyna Wilk – 395 pkt
4.(2) Jagoda Petryna (NOA) – 375 pkt
5.(16) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 270 pkt
6.(4) Justyna Jasłowska (SCOTT) – 240 pkt
7.(12) Justyna Adamus – Wiśniewska (Imielin) – 230 pkt
8.(18) Małgorzata Tomik (Mountain Fuel Team) – 235 pkt
9.(5) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 210 pkt
10-11.(21) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 200 pkt
10-11.(24) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 200 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(1) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 400 pkt
2.(16) Weronika Kozioł (Mountain Fuel Polska) – 180 pkt
3.(24) Katarzyna Konkel (Decathlon Lublin) – 160 pkt

Seniorki II (K30-39):

1. (3) Katarzyna Wilk – 395 pkt
2. (4) Jagoda Petryna (NOA) – 375 pkt
3. (6) Justyna Jasłowska (SCOTT) – 240 pkt

Masters (K40-49):

1.(1) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 400 pkt
2.(7) Justyna Adamus-Kowalska (LKS Imielin) – 230 pkt
3.(10) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 200 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(9) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 210 pkt
2.(10) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 200 pkt
3.(43) Katarzyna Bernat (Biegowa Świdnica) – 110 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(263) Renata Jakubowska – 36 pkt
2-3.(354) Anna Morawska – 15 pkt
2-3.(355) Joanna Wierchoła (Klub Królika Stefana) – 15 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(10) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 100 pkt
2.(47) Ewa Huryń (Alpin Sport HOKA One One Team) – 100 pkt
3.(14) Agnieszka Krowicka (Kraków) – 95 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(1) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 200 pkt
2.(33) Katarzyna Węgrzyn (Creative Bochnia) – 140 pkt
3.(10) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 125 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(4) Jagoda Petryna (NOA) – 375 pkt
2.(3) Katarzyna Wilk – 300 pkt
3.(9) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 210 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 200 pkt
2.(16) Beata Lange (Biłgoraj Biega) – 180 pkt
3.(8) Małgorzata Tomik (Mountain Fuel Team) – 160 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Katarzyna Gnot – 129 km
2-3. Barbara Łatak-Skrabut (Mustangi Gliwice) – 116 km
2-3. Renata Dyduła (Ital Car Team) – 116 km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(3) Zbigniew Jaworski – 400 pkt
2.(1) Rafał Kot (Muay Running Team) – 380 pkt
3.(2) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 350 pkt
4.(4) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 300 pkt
5-6.(13) Grzegorz Ziejewski (Wieliczka) – 280 pkt
5-6.(5) Marcin Kruba (Jarosławska Grupa Biegowa) – 280 pkt
7.(15) Tomasz Skupień (Mountain Fuel Team) – 275 pkt
8.(52) Tomasz Frącz (Wapienica) – 255 pkt
9.(6) Paweł Chlipała – 250 pkt
10.(7) Karol Ziajka (Finisz Rymanów) – 240 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(8) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 235 pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(9) Paweł Chlipała – 250 pkt
2.(10) Karol Ziajka (Finisz Rymanów) – 240 pkt
3.(19) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 200 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(4) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 300 pkt
2.(5) Marcin Kruba (Jarosławska Grupa Biegowa) – 280 pkt
3.(7) Tomasz Skupień (Mountain Fuel Team) – 275 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Zbigniew Jaworski – 400 pkt
2.(2) Rafał Kot (Muay Running Team) – 380 pkt
3.(13) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 350 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(23) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 196 pkt
2.(43) Marek Nosalik (MTA) – 130 pkt
3.(46) Janusz Kostka (Posmakuj Run Team) – 126 pkt

Weterani II (M60+):

1.(246) Roman Trzcieliński (PSY Warszawa) – 40 pkt
2-3.(344) Paweł Golonka – 30 pkt
2-3.(344) Ryszard Klamut (KGB Korczyna) – 30 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(63) Piotr Jaśtal (Kielce)  – 100 pkt
2.(71) Tomasz Nosal (Zakopane) – 95 pkt
3.(87) Adam Cieślar (Istebna) – 90 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(1) Zbigniew Jaworski (Kluszkowice) – 330 pkt
2.(14) Błażej Knutelski (Gorący Potok) – 225 pkt
3.(19) Grzegorz Opiał (Gorący Potok) – 200 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(2) Rafał Kot (Muay Running Team) – 380 pkt
2.(3) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 350 pkt
3.(4) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 300 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(8) Tomasz Frącz (Wapienica) – 255 pkt
2.(19) Roman Ficek (HOKA One One Team) – 200 pkt
3.(28) Marek Kadłubicki (Sportowy Tryb Życia) – 180 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Tomasz Frącz (Wapinica) – 203 km
2. Michał Paczuski (Forever Young Łódź) – 178 km
3-4. Bartłomiej Maczuga (Mustangi Gliwice) – 176 km
3-4. Roman Mazurek (Spartanie Dzieciom) – 176 km

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1.     Muay Running Team – 56 pkt 

2-3. Alpin Sport HOKA One One – 42 pkt 

2-3. Team Mountain Fuel – 42 pkt

4. Runners Team Nysa – 20 pkt

5.      Gorący Potok – 18 pkt

6.      NOA – 17 pkt

-> Regulamin ATTIQ Ligi 2020 r <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznejTermy Gorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży samochodowej jest firma SsangYong– innowacyjna koreańska marka ludzi aktywnych.

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*