Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.5) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.5)

Rozegrany w Kornatce pierwszy z serii biegów X-RUN – pod nazwą Tajemnicze Kopce, jak było do przewidzenia mocno namieszał w czołówce ATTIQ Ligi Biegów Górskich. W przetasowaniach miały swój udział także Biegi Zbója i Głuszca.

Jenak właśnie po pewnym zwycięstwie w Kornatce, wyprzedzając drugą zawodniczkę na mecie o około 5 minut fotel liderki kobiet zajęła jedna z głównych faworytek tegorocznych rozgrywek – Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team).

Foto: Marcin Mucha

… spychając na miejsce drugie dotychczasową liderkę – Jagodę Petrynę (NOA) .

Foto: Magdalena Sedlak

… i na trzecie Marię Domiszewską (MKS Halicz) .

Foto: Piotr Dymus

Na miejscu 4 i 5 Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) i Katarzyna Wilk.

 

Foto: XRUN

Ciekawie porobiło się wśród mężczyzn. Fotel lidera zachował co prawda Czech Pavel Brydl (Muay Running Team)

Foto: Piotr Dymus

… ale za jego plecami już spore zmiany. Na miejsce drugie awansował, piąty na XRUN’ie Daniel Żuchowski (Muay Running Team).

Foto: Marcin Mucha

… spychając na miejsce 3 swego kolegę teamowego – Rafała Kota (Muay Running Team).

Foto: Magdalena Sedlak

… którego dogonił także trzeci na mecie w Kornatce – Marcin Kruba (Jarosławska Grupa Biegowa Sokół).

Foto: Marcin Mucha

Na miejsce 5 wskoczył Paweł Chlipała – szósty zawodnik X-RUN’a.

Foto: UltraLovers – Jacek Deneka

A za nim 3 w biegu na 10 km z Głuszcem Zbigniew Jaworski i najlepszy aktualnie junior – Jerzy Pachut.

Foto: UltraLovers – Jacek Deneka

W najbliższy weekend 3 kolejne bardzo ciekawe imprezy biegowe. A w ATTIQ Lidze jest nas już 4.2 tys sklasyfikowanych zawodników!


A teraz tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

A już w najbliższy weekend kolejne super biegi:

Wilcze Gronie

Łemkowyna Winter Trail

Gorce Ultra-Trail – Winter Edition

Zapraszamy także już dziś do zapisów na wielki finał ATTIQ Ligi Biegów Górskich, czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (23.11.2020r.) 

Po 5 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 4.288 zawodników (1.250 kobiety i 3.038 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(3-5) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 400 pkt
2.(1) Jagoda Petryna (NOA) – 375 pkt
3.(2) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 210 pkt
4-5.(3-5) Katarzyna Wilk – 200 pkt
4-5.(3-5) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 200 pkt
6.(-) Urszula Paprocka (Nowa Huta Yeam) – 190 pkt
7.(6) Natalia Bihun (GT RAT) – 185 pkt
8.(-) Justyna Jabłońska (SBG Podbieg) – 180 pkt
9.(-) Małgorzata Jedlińska (Zupa Pomidorowa) – 170 pkt
10-13.(7-8) Katarzyna May-Adamek (Rakownia) – 160 pkt
10-13.(7-8) Katarzyna Konkel (Decathlon Lublin) – 160 pkt
10-13.(-) Tamara Mieloch (Mountain Fuel Polska) – 160 pkt
10-13.(-) Katarzyna Konkel (Decathlon Liblin) – 160 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(1) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 400 pkt
2.(10) Katarzyna Konkel (Decathlon Lublin) – 160 pkt
3.(16) Justyna Mamala (Pamtrans) – 140 pkt

Seniorki II (K30-39):

1. (2) Jagoda Petryna (NOA) – 300 pkt
2. (4) Katarzyna Wilk – 200 pkt
3. (6) Urszula Paprocka (Nowa Huta Yeam) – 190 pkt

Masters (K40-49):

1.(4) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 200 pkt
2-3.(10-13) Tamara Mieloch (Mountain Fuel Polska) – 160 pkt
2-3.(10-13) Katarzyna May-Adamek (Rakownia) – 160 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(3) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 210 pkt
2.(21) Katarzyna Bernat (Biegowa Świdnica) – 110 pkt
3.(73) Małgorzata Grzenia (Centrum Medyczne Orto-Optymist Lublin) – 75 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(175) Renata Jakubowska – 36 pkt
2-3.(237) Anna Morawska – 15 pkt
2-3.(237) Joanna Wierchoła (Klub Królika Stefana) – 15 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(1) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 200 pkt
2.(10) Justyna Adamus-Kowalska (LKS Imielin) – 100 pkt
3.(25) Katarzyna Winiarska (Przemyski Klub Biegacza) – 100 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(2) Jagoda Petryna (NOA) – 375 pkt
2.(3) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 210 pkt
3-4.(4-5) Katarzyna Wilk – 200 pkt
3-4.(4-5) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 200 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(25) Beata Blaszke (Extremalne OTK na Relaksie) – 100 pkt
2.(33) Barbara Olschimke – Marmurowicz (Kolorowa Drużyna Nessi) – 95 pkt
3.(43) Agnieszka Barczyk (Crossrun Wolbrom) – 90 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Beata Blaszke (Extremalne OTK na Relaksie) – 94km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 350 pkt
2.(6) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 300 pkt
3-4.(2) Rafał Kot (Muay Running Team) – 280 pkt
3-4.(-) Marcin Kruba (Jarosławska Grupa Biegowa) – 280 pkt
5.(-) Paweł Chlipała – 250 pkt
6-7.(5) Zbigniew Jaworski – 235 pkt
6-7.(7) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 235 pkt
8.(3) Miłosz Szcześniewski (SALCO Garmin Team) – 230 pkt
9.(8-10) Dawid Antanasow-Ancew (D&D) – 215 pkt
10-11.(8-10) Grzegorz Ziejewski (Wieliczka) – 200 pkt
10-11.(-) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 200 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(6-7) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 235 pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(5) Paweł Chlipała – 250 pkt
2.(10) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 200 pkt
3.(14) Janusz Gawron (Brygada Beskidów) – 170 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(2) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 300 pkt
2.(3-4) Marcin Kruba (Jarosławska Grupa Biegowa) – 280 pkt
3.(8) Miłosz Szcześniewski (SALCO Garmin Team) – 230 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 350 pkt
2.(3-4) Rafał Kot (Muay Running Team) – 280 pkt
3.(10) Grzegorz Ziejewski (Wieliczka) – 200 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(14) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 170 pkt
2.(86) Cezary Kupiński (MKS Siechnice) – 70 pkt
3.(130) Janusz Kostka (Posmakuj Run Team) – 51 pkt

Weterani II (M60+):

1.(164) Roman Trzcieliński (PSY Warszawa) – 40 pkt
2.(233) Paweł Golonka – 30 pkt
3.(233) Ryszard Klamut (KGB Korczyna) – 30 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(6) Zbigniew Jaworski (Kluszkowice) – 235 pkt
2.(6) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 175 pkt
3.(14) Janusz Gawron (Brygada Beskidów) – 170 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 350 pkt
2.(2) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 300 pkt
3.(3-4) Marcin Kruba (Jarosławska Grupa Biegowa) – 280 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(31) Szymon Biel  – 100 pkt
2.(40) Tomasz Frącz (Wapienica) – 95 pkt
3.(51) Michał Paczuski (Forever Young Łódź) – 90 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Szymon Biel  – 135km
2-4. Andrzej Zieliński (HRMax) – 121km
2-4. Michał Paczuski (Forever Young Łódź) – 121km
2-4. Tomasz Frącz (Wapinica) – 121km

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1. Muay Running Team – 71 pkt 

2.  Alpin Sport HOKA One One – 27 pkt 

3. Team Mountain Fuel – 22 pkt

4.      NOA – 19 pkt

-> Tutaj znajdziecie szczegółowy Regulamin ATTIQ Ligi Biegów Górskich <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznejTermyGorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży samochodowej jest firma SsangYong– innowacyjna koreańska marka ludzi aktywnych.

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*