Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.46) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.46)

W Krynicy, na Europejskim Festiwalu Biegowym byliśmy świadkami naprawdę niesamowitych pojedynków Tytanów – wiceliderka ATTIQ Ligi Biegów Górskich pokazała wilczy pazur 😉 i mamy teraz dwie zawodniczki na pierwszym miejscu ex aequo …

Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One) po zwycięstwie na dystansie 20 km w “Słotwiny Arena” i Katarzyna Wilk po zwycięstwie w Krynickiej Setce zrównały się punktowo – na ich koncie już 2800 pkt i zapowiada się niezwykła walka do samego końca …

Foto: Wiktor Bubniak Fotografia

Także trzecia zawodniczka ATTIQ Ligi – Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) zanotowała świetny występ, wygrywając w Krynicy 42 kilometrowy “Powrót Nikifora”.

Foto: Wiktor Bubniak Fotografia

Osobna historia to niesamowity pojedynek Dominiki Stelmach o zwycięstwo na 100km – niestety nie zakończony heppy endem. D0minika tocząc wyrównany pojedynek z Rosjanką Aleksandrą Morozową postawiła wszystko na jedną kartę i … pomyliła trasę, nadłożyła przez to sporo dystansu i ostatecznie nie ukończyła “Krynickiej Setki”, ale została zgodnie z regulaminem sklasyfikowana na dystansie 60 km, na którym to ustąpiła jednie dwóm mężczyznom…

Foto: Wiktor Bubniak Fotografia

Piąta w naszym zestawieniu Karolina Obstój w “Powrocie Nikifora” – 42km wywalczyła trzecie miejsce i udowodniła swoje aspiracje w walce o ligowe podium.

Foto: Wiktor Bubniak Fotografia

Niesamowicie zaprezentowali się także czołowi mężczyźni Ligi.

Debiutujący na ultra dystansie !!!!, lider i tegoroczny multimedalista MP – Piotr Łobodziński stoczył pasjonujący pojedynek z absolutnym faworytem – Amerykaninem Hejdenem Hawksem i naprawdę nie wiele brakowało do sprawienia duuuużej niespodzianki. Ostatecznie drugie miejsce debiutanta na dystansie ultra i to od razu na 100km w tak mocno obsadzonych zawodach należy uznać chyba za debiut roku 🙂

Foto: Wiktor Bubniak Fotografia

Drugie miejsce nadal ex equo zajmują Piotr Jaśtal i Robert Faron.

Foto: UltraLovers – Jacek Deneka

Czwarty w ATTIQ Lidze Marcin Kubica postanowił się przetrzeć dzień po dniu w dwóch krótszych biegach i oba oczywiście wygrał – w sobotę Bieg Na Bucze, w niedzielę Bieg Na Rysiankę.

Foto: Biegiem Przez Góry

Bardzo dobrze spisali się także – ósmy zawodnik ATTIQ Ligi – Kamil Leśniak – piąty w Krynickiej Setce.

Foto: Wiktor Bubniak Fotografia

Dziewiąty w Lidze – Daniel Żuchowski – czwarty w Powrocie Nikifora 42km

Foto: Wiktor Bubniak Fotografia

Oraz, dzięki wywalczeniu w tymże samym biegu trzeciej pozycji powracający do TOP 10 – Jacek Sobas.

Foto: Wiktor Bubniak Fotografia

A w ATTIQ Lidze mamy już sklasyfikowanych ponad 28 tysięcy zawodników!!!

Tymczasem w najbliższy weekend kolejna imprezy biegowe: Festiwal Biegowy w Piwnicznej, Garmin Ultra Race Radków oraz Bieg Powstańców Śląskich na Górze św. Anny.

Tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <- 

Zapraszamy także do zapisów na finał ATTIQ Ligi Biegów Górskich 2020-2021, czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (20.11.2021r.) 

Informacje o najbliższych zawodach znajdziecie w naszym kalendarzu.

Po 46 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 28.091 zawodników (8.656 kobiety i 19.435 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1-2.(1) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 2.800 pkt
1-2.(2) Katarzyna Wilk – 2.800 pkt
3.(3) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 2.440 pkt
4.(4) Dominika Stelmach (Terranova Polska) – 2.280 pkt
5.(5) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 2.200 pkt
6.(6) Anna Ficner (Olaws Złotoryja/MKS Siechnice) – 2.000 pkt
7.(7) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.880 pkt
8.(8) Martyna Kantor (Buff Team Poland) – 1.860 pkt
9.(9) Agnieszka Tatarek – Konik  (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.850 pkt
10.(10) Aleksandra Bazułka (Salco Garmin Team) – 1.615 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(97) Monika Węgrzyn (Buff The NorthFace Team Poland) – 625 pkt
2.(174) Aleksandra Karolczuk (LUKS Boguszyce) – 430 pkt
3.(224) Aleksandra Sot (UKS Olimp Kozienice) – 360 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(10) Aleksandra Bazułka (Salco Garmin Team) – 1.615 pkt
2.(12) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 1.520 pkt
3.(51) Dominika Sasin (KB Sobótka) – 850 pkt

Seniorki II (K30-39):

1-2.(1-2) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 2.800 pkt
1-2.(1-2) Katarzyna Wilk – 2.800 pkt
3.(3) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 2.440 pkt

Masters (K40-49):

1.(11) Edyta Lewandowska (Runners Team Nysa) – 1.590 pkt
2.(14) Justyna Adamus-Kowalska (AZS AWF Katowice) – 1.475 pkt
3.(15) Beata Winiarczyk-Jadach (TG Sokół Zakopane) – 1.470 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(13) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 1.510 pkt
2.(28) Izabela Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport Hoka One One Team)  – 1.116 pkt
3.(50) Dorota Jonkisz (Ultra Beskid Sport) – 890 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(78) Renata Jakubowska  – 710 pkt
2.(239) Barbara Prymakowska – 346 pkt
3.(446) Alicja Sikora (Team Sikora) – 235 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(1-2) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.060 pkt
2.(25) Anna Celińska (Byledobiec Anin) – 920 pkt
3.(40) Martyna Masłowska (ULKS Bystrzyca Kłodzka) – 880 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(1-2) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 860 pkt
2.(3) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 800 pkt
3.(6) Anna Ficner (MKS Siechnice) – 720 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(19) Katarzyna Solińska (Salomon Suunto Team) – 1.040 pkt
2.(7) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.000 pkt
3.(1-2) Katarzyna Wilk – 980 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(1-2) Katarzyna Wilk – 980 pkt
2.(11) Edyta Lewandowska (Runners Team Nysa) – 860 pkt
3.(39) Sylwia Sendek (InfinityGym) – 800 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Mariola Maszewska – Wach (Rawa Team Zawsze Slim) – 1.582 km
2. Renata Dyduła (Ital Car Team) – 1.452 km
3. Dominika Cieślak (Muay Running Team) – 1.316.5 km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo) – 3.260 pkt
2-3.(2-3) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 2.700 pkt
2-3.(2-3) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.700 pkt
4.(4) Marcin Kubica (Buff The North Face Team) – 2.580 pkt
5.(5) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 2.440 pkt
6.(6) Tomasz Skupień – 2.280 pkt
7.(7) Andrzej Witek (140minut.pl) – 2.115 pkt
8.(9) Kamil Leśniak (Salco Garmin Team) – 2.100 pkt
9.(8) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 1.960 pkt
10.(10) Jacek Sobas (#SOBASTEAM) – 1.860 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(25) Jerzy Pachut (KS Limanowa Forrest) – 1.243 pkt
2.(103) Bartłomiej Szpargała (Mad Runners) – 643 pkt
3.(113) Łukasz Smużny (Mad Runners) – 618 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2-3) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 2.700 pkt
2.(4) Marcin Kubica (Buff The North Face Team) – 2.580 pkt
3.(5) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 2.440 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(1) Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo) – 3.260 pkt
2.(6) Tomasz Skupień – 2.280 pkt
3.(8) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 1.960 pkt

Masters (M40-49):

1.(2) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.700 pkt
2.(11) Łukasz Flisiński (Alpin Sport HOKA One One) – 1.835 pkt
3.(13) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.560 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(12) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.650 pkt
2.(20) Bogusław Fabian (Evanlite.com) – 1.330 pkt
3.(54) Zbigniew Szatanik – 878 pkt

Weterani II (M60+):

1.(122) Waldemar Witulski (Team Podgórzyn) – 605 pkt
2.(230) Janusz Pytel (Truchtacz Mysłowice) – 436 pkt
3.(444) Sitek Tadeusz (Extreme Club) – 284 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(1) Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo) – 1.200 pkt
2.(2-3) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 960 pkt
3.(4) Marcin Kubica (Buff The North Face Team) – 960 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(5) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 980 pkt
2.(2) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 880 pkt
3.(9) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 660 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(7) Andrzej Witek (140minut.pl) – 1.060 pkt
2.(2-3) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.040 pkt
3.(4) Marcin Kubica (Buff The North Face Team Poland) – 1.040 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(2-3) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 880 pkt
2.(8) Kamil Leśniak (Salco Garmin Team) – 820 pkt
3.(12) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 755 pkt

Ultra Challenge of Poland (zawodnicy powyżej 1.000 pkt/1000km):

1. Stanisław Siwiec – 1.915 pkt
2. Grzegorz Dziszkiewicz – 1.867.5 pkt
3. Ryszard Borówka – 1646,5 pkt
4. Eugeniusz Bernacki – 1.627,9 pkt
5. Adam Prończuk  – 1.585,5 pkt
6. Wojciech Ścieszka – 1.245 pkt
7. Michał Paczuski – 1.204,5 pkt
8. Marcin Zimkowski – 1105 pkt
9. Mariusz Kocoń – 1.078 pkt
10. Paweł Perykasza – 1.059 pkt
11. Łukasz Dyduła – 1.053 pkt
12. Grzegorz Stanowski – 1.047 pkt
13. Paweł Kosin – 1.015 pkt
14. Tomasz Lisiecki – 1.003,9 pkt
15. Paweł Kowalczyk – 1.000 pkt

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

-> Regulamin połączonego sezonu ATTIQ Ligi 2020-2021 <-

W sprawie uwag do klasyfikacji piszcie na maila: d.gizynski@biegigorskie.pl

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMA – Partner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznej są Termy Gorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma B4SPORT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*