Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.41) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.41)

Ależ robi się ciekawie w ATTIQ Lidze Biegów Górskich na nieco ponad 3 tygodnie przed finałem …

Nastąpiła wielka mobilizacja wielu zawodników z czołówki – przez co bieg kategorii S – O Złotą Szyszkę miał obsadę prawie jak Mistrzostwa Polski.

I tu znów klasę pokazał główny pretendent do zwycięstwa (choć narazie drugi w naszych tabelach) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – wygrywając kolejny swój start i zbliżając się do walczącego jak lew Bartosza Misiaka (Alpin Sport HOKA One One Team) na odległość 40 pkt … Chyba będzie tutaj walka do samiutkiego końca …

Foto: Kamil Lorek

Na miejscu trzecim – znakomity w tym sezonie Tomasz Skupień (MUAY Running Team)

Foto: XRUN

Za nimi walka o miejsce tuż za podium. Na Szyszce pokazał się ze znakomitej strony najlepszy Masteres ATTIQ Ligi – Piotr Biernawski (Salming Team) – który w doborowym towarzystwie wywalczył trzecie miejsce pokonując m.in. takich mistrzów jak Robert Faron (Salco Garmin Team) (najlepszy “ultras” ligi) czy Bartosz Misiak (aktualny lider ligi). Pozwoliło to Piotrowi na awans na 5 lokatę i wyskoczenie tuż za plecami znakomitego Marcina Kubicy (INOV-8).

Równie ciekawie wygląda wśród Pań – choć tu ścisła czołówka na “Szyszce” się nie pojawiła – nie licząc Marii Czok – która tym rzem nie biegła lecz wcieliła się w rolę organizatorki 🙂

Tą sytuację świetnie wykorzystały zawodniczki z grupy pościgowej: piąta Anna Skalska (OCR Racing Team), która zbliżyła się na niewielką odległość do Izabeli Zatorskiej – Pleskacz

Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team), która dzięki wywalczeniu 5 lokaty awansowała na 7 miejsce w ATTIQ Lidze…

Foto: Kamil Lorek

… i pnąca się w niesłychanym tempie do góry w naszych tabelach – nowy nabytek Alpin Sport HOKA One One Team – Martyna Adamczyk, która wygrywając te zawody jest już na 8 miejscu open i drugim w stylu anglosaskim – z dużymi szansami na walkę o pierwszą 4 ATTIQ Ligi.

Foto: Kamil Lorek

A teraz tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

A w poświąteczny weekend kolejny bieg kat.S: 7. Jesienny Bieg Potrójnej

Po 41 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 24.901 zawodników (7.527 kobiety i 17.374 mężczyzn).

Pamiętajcie także, że trwają zapisy na bieg finałowy ATTIQ Ligi Biegów Górskich – w tym roku zapraszamy do Sokolca w Góry Sowie: na Półmaratonu Górskiego Orzeł

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1. Alpin Sport HOKA One One Team – 70 pkt

2. Muay Running Team – 59 pkt

3. Salco Garmin Team – 36 pkt

4. LKB Rudnik – 19 pkt

5. Buff Team Poland – 18 pkt

6. INOV-8 – 17 pkt

Tradycyjnie przypominamy że wszystkie wyniki możecie zobaczyć na naszej -> platformie ligowej <-.

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja KOBIET <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorki (K16-19):

1.(86) Magdalena Kobielusz (SSR LZS Sokół Szczyrk)– 450 pkt
2.(107) Monika Węgrzyn (UKS TIKI TAKA Kolbuszowa)– 405 pkt
3.(137) Karolina Smolarczyk (MKS Stal Nowa Dęba) – 360 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(6) Katarzyna Solińska (HOKA One One Team) – 1.730 pkt
2.(8) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.480 pkt
3.(9) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 1.390 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Katarzyna Wilk – 2.200 pkt
2.(2) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team) – 2.050 pkt
3.(3) Martyna Kantor (Buff Team Poland) – 2.040 pkt

Masters (K40-49):

1.(7) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.570 pkt
2.(11) Ewa Ardelli (Bielawska Akademia Biegania) – 1.235 pkt
3.(16) Kinga Pachura (Ultramaraton Babia Góra) – 1.140 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(4) Izabela Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One) – 1.980 pkt
2.(13) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 1.162 pkt
2.(21) Dorota Jonkisz (Rytm)  – 988 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(72) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik)  – 480 pkt
2.(78) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 476 pkt
3.(434) Hanna Sypniewska (Spartanie Dzieciom) – 162 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team)– 1.020 pkt
2.(4) Izabella Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 950 pkt
3.(18) Anna Ficner (OLAWS Złotoryja) – 920 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 505 pkt
2.(8) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 500 pkt
3.(18) Kinga Pachura (Ultramaraton Babia Góra) – 465 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(12) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 840 pkt
2.(1) Katarzyna Wilk – 720 pkt
3.(6) Katarzyna Solińska (HOKA One One Team) – 655 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Katarzyna Solińska (HOKA One One) – 880 pkt
2.(16) Justyna Jasłowska  (SCOTT Team) – 580 pkt
3.(10) Kinga Kwiatkowska (Salco Garmin Team) – 545 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki kobiet Ultra Challenge Of Poland <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja MĘŻCZYZN <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorzy (M16-19):

1.(16) Marcel Broj (Broj Team Zlinice) – 1.065 pkt
2.(64) Michał Dudczak (UKS Budowlani Nowy Sącz) – 600 pkt
3.(88) Błażej Knutelski (Gorący Potok) – 515 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 2.380 pkt
2.(4) Marcin Kubica (INOV-8) – 1.655 pkt
3.(7) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One) – 1.540 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 2.420 pkt
2.(3) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 1.960 pkt
3.(6) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.590 pkt

Masters (M40-49):

1.(5) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 1.640 pkt
2.(10) Robert Faron  (Salco Garmin Team) – 1.305 pkt
3.(18) Tomasz Koczwara (Pędzący w Miejscu) – 1.050 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(11) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.248 pkt
2.(44) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 709 pkt
3.(45) Zbigniew Szatanik (Ujsoły) – 703 pkt

Weterani II (M60+):

1.(39) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 744 pkt
2.(69) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 571 pkt
3.(178) Roman Trzeciliński (PSY Warszawa) – 331 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.200 pkt
2.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 880 pkt
3.(43) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik) – 680 pkt

Najlepsze zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Marcin Kubica (Inov-8 Team) – 640 pkt
2.(2) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 580 pkt
3.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 540 pkt

Najlepsze zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 820 pkt
2.(6) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 760 pkt
3.(18) Tomasz Koczwara – 700 pkt

Najlepsze zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(10) Robert Faron (Salco Garmin Team)  – 800 pkt
2.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 720 pkt
3.(30) Bartosz Gorczyca (GrupaLuktrans.PL) – 700 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki mężczyzn Ultra Challenge Of Poland <-

-> REGULAMIN Ligi Biegów Górskich ATTIQ <-


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży samochodowej jest firma SsangYong– innowacyjna koreańska marka ludzi aktywnych.

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest  GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie regeneracji jest firma SALCO

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*