Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.4) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.4)

Ależ rośnie nam nowa siła w ATTIQ Lidze Biegów Górskich – drużyna zaciężna Muay Running Team zajmuje po minionym weekendzie pierwsze miejsce drużynowo z olbrzymią przewagą nad konkurencją a ich czołowi zawodnicy w kategorii mężczyzn odpowiednio: 1, 2, 6 i 7 miejsce! Oczywiście to dopiero początek naszych zmagań i inne tuzy drużynowe dopiero budzą się z zimowego snu – więc już niebawem rywalizacja drużynowa nabierze rumieńców.

Powróćmy do zmagań indywidualnych.

Wśród Pań dwa pierwsze miejsca utrzymały: Jagoda Petryna (NOA)

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

… oraz Maria Domiszewska (MKS Halicz).

Foto: Jolanta Błasiak Wielgus

Do grupy pościgowej złożonej z Wioletty Kościelniak (Runners Team Nysa) i Katarzyny Wilk dołączyła po zwycięstwie w Turbacz Winter Trail – Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One).

Foto: Natalia Podsadowska

Wśród mężczyzn nie zwalnia tempa fenomenalny Czech z grupy Muay Running – Pavel Brydl, który dorzucił do swych zdobyczy już trzecie zwycięstwo w tym sezonie – tym razem w Rudawy Półmaraton.

Foto: Piotr Dymus

Za walecznym Czechem, po udanych startach w Zimowym Maratonie Bieszczadzkim i Zimowym Maratonie Ślężąńskim – Góral z Mazur czyli Rafał Kot.

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

A na miejscu trzecim wracający do świetnej formy, wielokrotny medalista MP, w tym ostatnio – brązowy medalista na ultra dystansie z 2018 roku i zwycięzca Ligi z 2016 – Miłosz Szcześniewski (Salco Garmin Team), który właśnie zwyciężył w Rudawy Maratonie Zimowym.

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers (Miłosz w środku)

Warto wspomnieć także o zawodnikach walczących w Ultra Challenge Of Poland – tutaj mamy już sporą grupkę szaleńców 😉 . A na prowadzeniu Szymon Biel (135km) i Beata Blaszke (Extremalne OTK na Relaksie) – 94km

A już w najbliższy weekend kolejne zmagania w tym bieg kat.S na X-RUN‘ie. Więc znów zapowiadają się niezłe emocje…


A teraz tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

A już w najbliższy weekend kolejne biegi:

XRUN Tajemnicze Kopce

Zimowy Bieg Zbója

Głuszec Półmaraton

Przypomnamy także, że rozpoczeliśmy zapisy na nasz wielki finał ATTIQ Ligi – czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (23.11.2020r.)

Po 4 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 3527 zawodników (998 kobiety i 2529 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Jagoda Petryna (NOA) – 300 pkt
2.(2) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 210 pkt
3-5.(3-4) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 200 pkt
3-5.(3-4) Katarzyna Wilk – 200 pkt
3-5.(13) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 200 pkt
6.(5) Natalia Bihun (GT RAT) – 185 pkt
7-8.(6-7) Katarzyna May-Adamek (Rakownia) – 160 pkt
7-8.(6-7) Katarzyna Konkel (Decathlon Lublin) – 160 pkt
9-10.(8-9) Justyna Jasłowska (SCOTT Team) – 140 pkt
9-10.(8-9) Małgorzata Lusawa (Bieganie Po MPK) – 140 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(3) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 100 pkt
2.(7) Katarzyna Konkel (Decathlon Lublin) – 160 pkt
3.(11) Martyna Jakóbczyk – 120 pkt

Seniorki II (K30-39):

1. (1) Jagoda Petryna (NOA) – 300 pkt
2. (3) Katarzyna Wilk – 200 pkt
3. (6) Natalia Bihun (GT RAT) – 185 pkt

Masters (K40-49):

1.(3) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 200 pkt
2.(7) Katarzyna May-Adamek (Rakownia) – 160 pkt
3.(11) Justyna Adamus-Kowalska (LKS Imielin) – 120 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(2) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 210 pkt
2.(13) Katarzyna Bernat (Biegowa Świdnica) – 110 pkt
3.(66) Małgorzata Grzenia (Centrum Medyczne Orto-Optymist Lublin) – 75 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(158) Renata Jakubowska – 36 pkt
2.(208) Anna Morawska – 15 pkt
3.(208) Joanna Wierchoła (Klub Królika Stefana) – 15 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(3) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 200 pkt
2.(11) Justyna Adamus-Kowalska (LKS Imielin) – 100 pkt
3.(18) Katarzyna Winiarska (Przemyski Klub Biegacza) – 100 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(1) Jagoda Petryna (NOA) – 300 pkt
2.(2) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 210 pkt
3-4.(3) Katarzyna Wilk – 200 pkt
3-4.(3) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 200 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(18) Beata Blaszke (Extremalne OTK na Relaksie) – 100 pkt
2.(25) Barbara Olschimke – Marmurowicz (Kolorowa Drużyna Nessi) – 95 pkt
3.(36) Agnieszka Barczyk (Crossrun Wolbrom) – 90 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Beata Blaszke (Extremalne OTK na Relaksie) – 94km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 350 pkt
2.(2) Rafał Kot (Muay Running Team) – 280 pkt
3.(4-5) Miłosz Szcześniewski (SALCO Garmin Team) – 230 pkt
4.(3) Grzegorz Ziejewski (Wieliczka) – 200 pkt
5.(-) Zbigniew Jaworski – 195 pkt
6.(5) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 180 pkt
7.(-) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 175 pkt
8-10.(5) Michał Norbert (KB Sobótka) – 170 pkt
8-10.(-) Dawid Antanasow-Ancew (D&D) – 170 pkt
8-10.(-) Janusz Gawron (Brygada Beskidów) – 170 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(7) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 175 pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(8) Janusz Gawron (Brygada Beskidów) – 170 pkt
2.(13) Paweł Chlipała (Komiko Team /Salco Konkurs) – 150 pkt
3.(14) Karol Ziajka (Finsz Rymanów) – 140 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Miłosz Szcześniewski (SALCO Garmin Team) – 230 pkt
2.(6) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 180 pkt
3.(8) Michał Norbert (KB Sobótka) – 170 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 350 pkt
2.(2) Rafał Kot (Muay Running Team) – 280 pkt
3.(4) Grzegorz Ziejewski (Wieliczka) – 200 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(28) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 95 pkt
2.(74) Cezary Kupiński (MKS Siechnice) – 70 pkt
3.(116) Janusz Kostka (Posmakuj Run Team) – 51 pkt

Weterani II (M60+):

1.(145) Roman Trzcieliński (PSY Warszawa) – 40 pkt
2.(203) Ryszard Klamut (KGB Korczyna) – 30 pkt
3.(232) Jerzy Haduch (Sanok i Okolice) – 26 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(-) ………….. ……………. – … pkt
2.(-) ………….. ……………. – … pkt
3.(-) ………….. ……………. – … pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(5) Zbigniew Jaworski (Kluszkowice) – 195 pkt
2.(7) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 175 pkt
3.(8) Janusz Gawron (Brygada Beskidów) – 170 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 350 pkt
2.(2) Rafał Kot (Muay Running Team) – 280 pkt
3.(3) Miłosz Szcześniewski (SALCO Garmin Team) – 230 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(19) Szymon Biel  – 100 pkt
2.(28) Tomasz Frącz (Wapienica) – 95 pkt
3.(40) Michał Paczuski (Forever Young Łódź) – 90 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Szymon Biel  – 135km
2-4. Andrzej Zieliński (HRMax) – 121km
2-4. Michał Paczuski (Forever Young Łódź) – 121km
2-4. Tomasz Frącz (Wapinica) – 121km

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1. Muay Running Team – 68 pkt 

2. Salco Garmin Team – 21 pkt 

3.       NOA – 20 pkt

4. MKS Halicz – 19 pkt

-> Regulamin ATTIQ Ligi 2020 r <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznejTermyGorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży samochodowej jest firma SsangYong– innowacyjna koreańska marka ludzi aktywnych.

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*