Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.38) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.38)

Tym razem znów mamy małą ciszę przed burzą w ATTIQ Lidze Biegów Górskich, która zapewne będzie najbardziej intensywna w Bieszczadach a to za sprawę ultraMaratonu Bieszczadzkiego oraz Łemkowyny.

Zwłaszcza ostatnia “M’ka” sezonu – czyli dystans 52km na ultraMaratonie Bieszczadzkim zapowiada się w mistrzowskiej obsadzie.

Na liście startowej takie nazwiska jak, m.in.: Robert Faron, Katarzyna Wilk, Bartosz Misiak, Martyna Kantor, Tomasz Koczwara, Kinga Gomołysek, Jacek Sobas, Elżbieta Jaromirska, Daniel Żuchowski, Justyna Jasłowska, Marek Sokołowski, Krystyna Gawlewicz.

A u nas tak jak wspomnieliśmy cisza przed burzą – czyli czołówka bez zmian:

Na prowadzeniu wśród kobiet:

Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One)

Foto: Magdalena Sedlak

… której depcze po piętach Katarzyna Wilk

Foto: Magdalena Sedlak

… za którą także w niewielkiej odległości podąża Izabela Zatorska – Pleskacz

Foto: Andrzej Tomczyk

Nieco dalej ale także nie bez szans na włączenie się do walki o ATTIQ ligowe “pudło” : Anna Skalska, Martyna Kantor, Katarzyna Solińska.

Wśród mężczyzn na prowadzeniu Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One)

Foto: Magdalena Sedlak

Za którym goni niezwykle mocny Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik)

Na miejscu trzecim Tomasz Skupień (MUAY Running Team)

Foto: Magdalena Sedlak

A za nimi takie nazwiska jak: Marcin Kubica, Pavel Brydl, Krzysztof Bodurka czy Piotr Biernawski, który właśnie zwyciężył w Obidowej…

Foto: Grzegorz Góral

A to wszystko może się bardzo zmienić już po najbliższym weekendzie.

A już 23 listopada w Sokolcu bieg finałowy połączony z galą ATTIQ Ligi czyli Półmaratonu Orzeł, którego trasa prowadzi po najpiękniejszych zakątkach Gór Sowich i który może jeszcze mocno przetasować końcową klasyfikację.

A teraz tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

A już w najbliższy weekend kolejna duża porcja biegów:

VI Podbieg na Makowice

Ultra Maraton 4 Pory Roku – Jesień – finał cyklu

– Silver Run w Górach Sowich

VII Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki

Łemkowyna Ultra Trail

UltraKotlina

Po 38 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 23.851 zawodników (7.222 kobiety i 16.629 mężczyzn).

Pamiętajcie także, że trwają zapisy na bieg finałowy ATTIQ Ligi Biegów Górskich – w tym roku zapraszamy do Sokolca w Góry Sowie: na Półmaratonu Górskiego Orzeł

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1. Alpin Sport HOKA One One Team – 74 pkt

2. Muay Running Team – 60 pkt

3. Salco Garmin Team – 34 pkt

4. LKB Rudnik – 19 pkt

Tradycyjnie przypominamy że wszystkie wyniki możecie zobaczyć na naszej -> platformie ligowej <-.

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja KOBIET <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorki (K16-19):

1.(74) Magdalena Kobielusz (SSR LZS Sokół Szczyrk)– 450 pkt
2.(96) Monika Węgrzyn (UKS TIKI TAKA Kolbuszowa)– 405 pkt
3.(121) Karolina Smolarczyk (MKS Stal Nowa Dęba) – 360 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(6) Katarzyna Solińska (HOKA One One Team) – 1.630 pkt
2.(8) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 1.390 pkt
3.(10) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.230 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team) – 2.050 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 2.015 pkt
3.(4) Anna Skalska (Carbon OCR Racing Team) – 1.795 pkt

Masters (K40-49):

1.(7) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.520 pkt
2.(9) Ewa Ardelli (Bielawska Akademia Biegania) – 1.235 pkt
3.(16) Kinga Pachura (Ultramaraton Babia Góra) – 1.060 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(3) Izabela Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One) – 1.980 pkt
2.(17) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 1.057 pkt
2.(21) Dorota Jonkisz (Rytm)  – 893 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(68) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 476 pkt
2.(78) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik)  – 435 pkt
3.(422) Iwona Stankiewicz (KB Sobótka) – 150 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team)– 1.020 pkt
2.(3) Izabella Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 950 pkt
3.(15) Anna Ficner (OLAWS Złotoryja) – 920 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 505 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 470 pkt
3.(16) Kinga Pachura (Ultramaraton Babia Góra) – 465 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(11) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 840 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 720 pkt
3.(6) Katarzyna Solińska (HOKA One One Team) – 655 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Katarzyna Solińska (HOKA One One) – 780 pkt
2.(61) Kamila Grzelak  (#MĘCINAPANY) – 495 pkt
3.(13) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 480 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki kobiet Ultra Challenge Of Poland <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja MĘŻCZYZN <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorzy (M16-19):

1.(14) Marcel Broj (Broj Team Zlinice) – 1.030 pkt
2.(55) Michał Dudczak (UKS Budowlani Nowy Sącz) – 600 pkt
3.(78) Błażej Knutelski (Gorący Potok) – 515 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 2.180 pkt
2.(4) Marcin Kubica (INOV-8) – 1.655 pkt
3.(7) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One) – 1.540 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 2.220 pkt
2.(3) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 1.960 pkt
3.(5) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.590 pkt

Masters (M40-49):

1.(6) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 1.570 pkt
2.(22) Robert Faron  (Salco Garmin Team) – 905 pkt
3.(24) Michał Kita (Pędzący w Miejscu) – 865 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(11) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.160 pkt
2.(43) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 709 pkt
3.(48) Zbigniew Szatanik (Ujsoły) – 662 pkt

Weterani II (M60+):

1.(37) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 744 pkt
2.(62) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 571 pkt
3.(193) Roman Trzeciliński (Rontil-Compass) – 305 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.200 pkt
2.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 880 pkt
3.(42) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik) – 680 pkt

Najlepsze zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Marcin Kubica (Inov-8 Team) – 640 pkt
2.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 470 pkt
3.(9) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 450 pkt

Najlepsze zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 820 pkt
2.(5) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 760 pkt
3.(34) Tomasz Koczwara – 700 pkt

Najlepsze zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(26) Bartosz Gorczyca (GrupaLuktrans.PL) – 700 pkt
2.(22) Robert Faron (Salco Garmin Team)  – 630 pkt
3.(18) Kamil Leśniak (Salco Garmin Team)  – 600 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki mężczyzn Ultra Challenge Of Poland <-

-> REGULAMIN Ligi Biegów Górskich ATTIQ <-


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży samochodowej jest firma SsangYong– innowacyjna koreańska marka ludzi aktywnych.

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest  GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie regeneracji jest firma SALCO

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*