Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.35) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.35)

No i wreszcie mamy długo oczekiwane trzęsienie ziemi w ATTIQ Lidze Biegów Górskich. A to głównie za sprawą ostatnich w tym roku Mistrzostw Polski – w Zakopanem z metą na Kasprowym Wierchu. Obsada tych zawodów była naprawdę mistrzowska.

Wśród kobiet po zdobyciu brązowego medalu MP Skyrunning Vertical KM na fotelu liderki zasiadła Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team) awansując aż z 4 pozycji.

Foto: Stanisław Stojewski

Fenomenalna Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) obroniła drugą lokatę.

Foto: Andrzej Tomczyk – biegigorskie.pl

… a Katarzyna Wilk, która tak długo i dzielnie broniła fotela liderki spadła na miejsce 3 ale zapewne łatwo się nie podda w walce o zwycięstwo.

Foto: Andrzej Tomczyk – biegigorskie.pl

Z miejsca 3 na czwarte spadła Anna Skalska (Carbon OCR Racing Team).

Foto: Widzę Cię – Katarzyna Serafin-Ciupek

Na miejsce 5 po wywalczeniu srebra na Kasprowym Wierchu awansowała Martyna Kantor (Buff Team Poland) i w ten sposób jej szansę na włączenie się do walki o końcowe zwycięstwo bardzo wzrosły.

Foto: Andrzej Tomczyk – biegigorskie.pl

Miejsce 6 obroniła Katarzyna Solińska (HOKA One One Team) i także nie pozostaje bez szans w walce o ligowy prymat.

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Wśród mężczyzn na prowadzeniu nadal ze sporą przewagą zwycięzca Pucharu Polski Skyrunning – Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team), który okazuje się niezwykle wszechstronnym zawodnikiem potrafiącym zwyciężać zarówno w biegach ultra jak i być w czołówce a “anglosasach” czy biegach alpejskich.

Foto: Stanisław Stojewski

Na miejsce drugie wspiął się absolutny tegoroczny dominator biegów alpejskich – Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – zwycięzca 5 biegów kategorii M: Eliminatora, Biegu Na Ślężę (MP na krótkim dystansie), Śnieżnik (alpejskie MP), Wielką Sowę (MP Weteranów) i Kasprowy Wierch (MP Skyrunning Vertical KM)!!!

Foto: Stanisław Stojewski

O jedno oczko w dół – na miejsce 3 – spadł pomimo zwycięstwa w Memoriale Wojtak Kozuba – Tomas Skupień (Muay Running Team). Ale także on powinien mocno się liczyć w walce o końcowe zwycięstwo.

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Na miejsce 4 po zwycięstwie w Baran Trail Race awansował najmłodszy w stawce, do niedawna junior: Marcin Kubica (INOV-8).

Foto: Andrzej Tomczyk – biegigorskie.pl

… spychając na miejsce 5 najlepszego zawodnika Masters, który świetnie zaprezentował się w Zakopanem – Piotra Biernawskiego.

Foto: Stanisław Stojewski

A tuż za nim anglosaski Mistrz Polski i drugi zawodnik na szczycie Kasprowego – Krzysztof Bodurka (alpin Sport HOKA One One Team)

Foto: Andrzej Tomczyk – biegigorskie.pl

Ale przed nami jeszcze ponad 2 miesiące zmagań i na koniec wisienka na torcie w postaci niezwykłego w swej formule Półmaratonu Orzeł, którego trasa prowadzi po najpiękniejszych zakątkach Gór Sowich i który może jeszcze mocno przetasować końcową klasyfikację.

A teraz tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

A już w najbliższy weekend kolejna duża porcja biegów:

Sanockie Biegi Górskie: Pierwsza Dycha, Bieg Orli, Bieg Słonny

Silver Run w Górach Bardzkich (jesień)

Noraftrail Noraftrail / 3 x Mogielica

IV Bieg Rokity i Marsz Nordic Walking Po Diabelskiej Równicy

ANNAPURNA RUN / KANCZENDZONGA RUN

Po 35 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 22.581 zawodników (6.842 kobiety i 15.739 mężczyzn).

Pamiętajcie także, że trwają zapisy na bieg finałowy ATTIQ Ligi Biegów Górskich – w tym roku zapraszamy do Sokolca w Góry Sowie: na Półmaratonu Górskiego Orzeł

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1. Alpin Sport HOKA One One Team – 74 pkt

2. Muay Running Team – 45 pkt

3. Salco Garmin Team – 30 pkt

4. Sobas Team – 23 pkt

5. LKB Rudnik – 19 pkt

Tradycyjnie przypominamy że wszystkie wyniki możecie zobaczyć na naszej -> platformie ligowej <-.

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja KOBIET <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorki (K16-19):

1.(70) Magdalena Kobielusz (SSR LZS Sokół Szczyrk)– 450 pkt
2.(84) Monika Węgrzyn (UKS TIKI TAKA Kolbuszowa)– 405 pkt
3.(105) Karolina Smolarczyk (MKS Stal Nowa Dęba) – 360 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(6) Katarzyna Solińska (HOKA One One Team) – 1.630 pkt
2.(8) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 1.290 pkt
3.(11) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.150 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team) – 2.050 pkt
2.(3) Katarzyna Wilk – 1.930 pkt
3.(4) Anna Skalska (Carbon OCR Racing Team) – 1.795 pkt

Masters (K40-49):

1.(7) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.415 pkt
2.(15) Ewa Ardelli (Bielawska Akademia Biegania) – 950 pkt
3.(20) Beata Winiarczyk-Jadach (TG Sokół Zakopane) – 880 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(2) Izabela Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One) – 1.980 pkt
2.(13) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 1.057 pkt
2.(25) Dorota Jonkisz (Rytm)  – 803 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(174) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik)  – 265 pkt
2.(181) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 261 pkt
3.(380) Iwona Stankiewicz (KB Sobótka) – 150 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team)– 1.020 pkt
2.(2) Izabella Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 950 pkt
3.(12) Anna Ficner (OLAWS Złotoryja) – 920 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 505 pkt
2.(3) Katarzyna Wilk – 470 pkt
3.(13) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 451 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(9) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 840 pkt
2.(6) Katarzyna Solińska (HOKA One One Team) – 655 pkt
3.(3) Katarzyna Wilk – 640 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Katarzyna Solińska (HOKA One One) – 780 pkt
2.(56) Kamila Grzelak  (#MĘCINAPANY) – 495 pkt
3.(11) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 480 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki kobiet Ultra Challenge Of Poland <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja MĘŻCZYZN <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorzy (M16-19):

1.(13) Marcel Broj (Broj Team Zlinice) – 985 pkt
2.(49) Michał Dudczak (UKS Budowlani Nowy Sącz) – 600 pkt
3.(69) Błażej Knutelski (Gorący Potok) – 515 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.980 pkt
2.(4) Marcin Kubica (INOV-8) – 1.655 pkt
3.(6) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One) – 1.540 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 2.165 pkt
2.(2)  Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 1.875 pkt
3.(8) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.395 pkt

Masters (M40-49):

1.(5) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 1.570 pkt
2.(25) Marcin Wróbel (Mitsubishi Materials MTB Team) – 820 pkt
3.(28) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 765 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(10) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.121 pkt
2.(54) Zbigniew Szatanik (Ujsoły) – 587 pkt
3.(73) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 506 pkt

Weterani II (M60+):

1.(46) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 605 pkt
2.(73) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 506 pkt
3.(199) Roman Trzeciliński (Rontil-Compass) – 284 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.200 pkt
2.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 880 pkt
3.(36) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik) – 680 pkt

Najlepsze zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Marcin Kubica (Inov-8 Team) – 640 pkt
2.(8) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 450 pkt
3.(2) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 380 pkt

Najlepsze zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(8) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 860 pkt
2.(2) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 780 pkt
3.(37) Tomasz Koczwara – 700 pkt

Najlepsze zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(24) Bartosz Gorczyca (GrupaLuktrans.PL) – 700 pkt
2.(28) Robert Faron (Salco Garmin Team)  – 630 pkt
3.(41) Rafał Kot (Muay Running Team)  – 580 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki mężczyzn Ultra Challenge Of Poland <-

-> REGULAMIN Ligi Biegów Górskich ATTIQ <-


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży samochodowej jest firma SsangYong– innowacyjna koreańska marka ludzi aktywnych.

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest  GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie regeneracji jest firma SALCO

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*