Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.32) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.32)

Za nami kolejne zawody, w tym Mistrzostwa Polski – tym razem na krótkim dystansie. I znów zawody rangi Mistrzowskiej solidnie namieszały w czołówce ATTIQ Ligi Biegów Górskich.

Znów mamy roszadę na fotelu liderki – gdzie na czoło powróciła Urszula Paprocka (Nowa Huta Team), wyprzedzając pauzujące: Katarzynę Wilk i Paulinę Tracz.

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Na miejsce 4 awansowała Karolina Obstój (Muay Running Team), która w Mistrzostwach na Ślęży była 5 by dzień później wygrać Półmaraton Polanicki, dzięki czemu wyprzedziła Dominikę Stelmach i jest coraz bliżej prowadzącej trójki.

Foto: Foto Video Sobótka

Niesamowicie szybko pnie się do góry, fenomenalna – trzykrotna medalistka Mistrzostw Polski – Martyna Kantor (Salomon Suunto).

Foto: Foto Video Sobótka

Już za nią, bo tym razem czwarta w Sobótce – Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team), a nieco dalej jej koleżanka Teamowa, druga w Salamandra Ultra Trail – Agnieszka Tatarek – Konik.

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Wśród mężczyzn pomimo nie zdobycia tym razem medalu (co należy uznać za dużą niespodziankę) – nadal Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) przed Piotrem Jaśtalem.

Foto: Foto Video Sobótka

Ale już na 3 pozycji srebrny medalista z Sobótki – Marcin Kubica (Buff The North Face Team), który dzięki kolejnemu świetnemu występowi wyprzedził Daniela Żuchowskiego i Tomasza Skupnia.

Foto: Foto Video Sobótka

A po zdobyciu Mistrzostwa Polski na krótkim dystansie już na 6 pozycji Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo), który po tym fenomenalnym starcie awansował aż o 4 “oczka”.

Foto: Foto Video Sobótka

A to dopiero przedsmak naszych zmagań… Bo przed nami znów zmagania o wysoką stawkę w tym te rozgrywane w ramach VII Festiwalu Biegu Rzeźnika.

Tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

Zapraszamy także do zapisów na finał ATTIQ Ligi Biegów Górskich 2020-2021, czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (20.11.2021r.) 

Informacje o najbliższych zawodach znajdziecie w naszym kalendarzu.

Po 32 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 20.665 zawodników (5.743 kobiety i 13.922 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(2) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 2.050 pkt
2.(1) Katarzyna Wilk – 2.040 pkt
3.(3) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.880 pkt
4.(5) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 1.860 pkt
5.(4) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 1.780 pkt
6.(7) Martyna Kantor (Salomon Suunto) – 1.760 pkt
7.(6) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.750 pkt
8.(8) Agnieszka Tatarek – Konik  (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.415 pkt
9.(9) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 1.310 pkt
10.(12) Anna Ficner (MKS Siechnice) – 1.250 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(47) Monika Węgrzyn (Buff The North Face Team Poland) – 535 pkt
2.(79) Aleksandra Karolczak (LUKS Boguszyce) – 430 pkt
3.(108) Aleksandra Sot (UKS Olimp Kozienice) – 360 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(8) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 1.310 pkt
2.(16) Aleksandra Bazułka (Salco Garmin Team) – 965 pkt
3.(25) Mirosława Witowska (Salco Garmin Team) – 700 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 2.050 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 2.040 pkt
3.(3) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.880 pkt

Masters (K40-49):

1.(11) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.215 pkt
2.(12) Justyna Adamus-Kowalska (AZS AWF Katowice) – 1.120 pkt
3.(13) Edyta Lewandowska (Runners Team Nysa) – 1.090 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(15) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 975 pkt
2.(49) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 526 pkt
3.(53) Dorota Jonkisz (Nutrend Team)  – 510 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(129) Renata Jakubowska  – 322 pkt
2.(338) Alicja Sikora (Team Sikora) – 175 pkt
3.(415) Urszula Namiota (Maratończyk) – 150 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(7) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 960 pkt
2.(4) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 620 pkt
3.(10) Anna Ficner (MKS Siechnice) – 540 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(1) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 780 pkt
2.(4) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 560 pkt
3.(7) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 540 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(3) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.000 pkt
2.(6) Martyna Kantor (Salomon Suunto) – 980 pkt
3.(2) Katarzyna Wilk – 860 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 580 pkt
2.(28) Anna Chrząścik  (Płomyk Olkusz Rehmedica Krzeszowice) – 560 pkt
3.(24) Anna Kapelan (Fitness z Pasją) – 520 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Renata Dyduła (Ital Car Team) – 1.068 km
2. Dominika Cieślak (Muay Running Team) – 976.5 km
3. Mariola Maszewska – Wach (Rawa Team Zawsze Slim) – 736 km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 2.300 pkt
2.(2) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 2.050 pkt
3.(5-6) Marcin Kubica (Buff The North Face Team) – 1.825 pkt
4.(3) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 1.815 pkt
5.(4) Tomasz Skupień – 1.750 pkt
6.(10) Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo) – 1.570 pkt
7.(6) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.545 pkt
8.(8) Jacek Sobas (ASICSFRONTRUNNER) – 1.535 pkt
9.(7) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.460 pkt
10.(9) Dariusz Marek (Monk Sandals Team) – 1.375 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(17) Jerzy Pachut (KS Limanowa Forrest) – 1.035 pkt
2.(184) Piotr Lesik (Biegam Bo Lubię Warszawa)  – 317 pkt
3.(291) Maksymilian Pachut (KS Limanowa Forrest) – 237 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 2.300 pkt
2.(2) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 2.050 pkt
3.(3) Marcin Kubica (Buff The North Face Team) – 1.825 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(4) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 1.815 pkt
2.(5) Tomasz Skupień – 1.750 pkt
3.(6) Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo) – 1.570 pkt

Masters (M40-49):

1.(7) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.545 pkt
2.(9) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.460 pkt
3.(15) Rafał Kot (Ledlenser / Muay Running Team) – 1.175 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(13) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.192 pkt
2.(71) Zbigniew Szatanik (MOK Mszana Dolna) – 514 pkt
3.(78) Tomasz Niezgódka (Załoga Górska) – 476 pkt

Weterani II (M60+):

1.(104) Waldemar Witulski (Team Podgórzyn) – 413 pkt
2.(312) Tomasz Zimny (śRUNdunia Szczecin) – 226 pkt
3.(452) Janusz Pytel (Truchtacz Mysłowice) – 175 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(3) Marcin Kubica (Buff The North Face Team) – 960 pkt
2.(6) Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo) – 860 pkt
3.(2) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 780 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(1) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 980 pkt
2.(2) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 880 pkt
3.(4) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 595 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(9) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 820 pkt
2.(5) Tomasz Skupień – 800 pkt
3.(22) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 800 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(15) Rafał Kot (Muay Running Team) – 700 pkt
2.(29) Paweł Perykasza (GRUPALUKTRANS.PL) – 620 pkt
3.(32) Piotr Szumliński (ATTIQ Team) – 490 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Adam Prończuk (Zbieg Okoliczności)  – 1.202,5 pkt
2. Eugeniusz Bernacki (Polski Klub Alpejski) – 1.149,9 km
3. Stanisław Siwiec – 1.080 km

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

-> Regulamin połączonego sezonu ATTIQ Ligi 2020-2021 <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznejTermy Gorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu suplementacji sportowej jest marka Mountian Fuel

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma B4SPORT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*