Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.28) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.28)

Za nami niesamowite ściganie na najwyższym poziomie w Międzygórzu i Szklarskiej Porębie. I znów zmiany w “czubie” i wszystkich klasyfikacjach ATTIQ Ligi Biegów Górskich.

Wśród kobiet waleczna brązowa medalistka Skyrunning Classic – Katarzyna Wilk dzięki wywalczeniu 5 pozycji w alpejskich Mistrzostwach Polski awansowała na fotel liderki!

To już kolejna mega niespodzianka naszych rozgrywek.

Foto: Bystrzyca Kłodzka

Dotychczasowa liderka – Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) spadła na miejsce drugie.

Dominika i Kasia już czują na swych plecach oddech kolejnych rywalek bo tuż za nimi brązowa medalistka z Międzygórza – Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team)  (co za powrót po dwuletniej przerwie!)

Foto: Bystrzyca Kłodzka

… a na miejscu czwartym niesamowita Izabela Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team), która w Międzygórzu wywalczyła 7 pozycję.

Foto: Bystrzyca Kłodzka

Na miejscu 5 – Anna Skalska, która postanowiła w Międzygórzy pościgać się przez dwa dni i to z jakim efektem (8 miejsce w MP i 3 w Półmaratonie)

Miejsce 6 zajmuje pauzująca w miniony weekend Kinga Gomołysek (Matner Running Team).

Foto: UltraLovers – Jacek Deneka

A za nimi aż do miejsca 15 open takie mistrzynie biegania po górach jak: Martyna Kantor, Katarzyna Solińska, Kinga Kwiatkowska, Maria Domiszewska, Paulina Wywłoka, Urszula Podolak, Justyna Jasłowska, Karolina Obstój czy Anna Ficner.

Wśród mężczyzn także zmiana lidera – po wywalczeniu w alpejskich Mistrzostwach Polski PZLA w Międzygórzu piątego miejsca na pierwsze miejsce wskakuje lider Pucharu Polski Skyrunning – Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team).

Foto: Jolanta Błasiak -Wielgus

Spychając na drugą lokatę Tomasza Skupnia (Muay Running Team).

Foto: Andrzej Tomczyk

Na miejsce trzecie awansuje alpejski Mistrz Polski – Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik).

Foto: Bystrzyca Kłodzka

Spychając na miejsce 4, nie tak dawnego wielotygodniowego lidera – Krzysztofa Bodurkę (Alpin Sport HOKA One One Team).

Foto: Witek Przybylski

Miejsce 5 zajmuje najlepszy weteran ligi – Piotr Biernawski.

A tuż za nim – najwyżej sklasyfikowany obcokrajowiec – Czech Pavel Brydl – tym razem drugi w Półmaratonie Karkonoskim.

Foto: Rafał Bielawa

A to dopiero połowa sezonu … Walka trwa na całego!

A teraz tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

A już w najbliższy weekend kolejna duża porcja biegów:

Gorce Ultra-Trail®, Ochotnica Challenge 20 km

V Festiwal Biegów Alpejskich

Po 28 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 18.701 zawodników (5.498 kobiety i 13.203 mężczyzn).

Pamiętajcie także, że ruszyły zapisy na bieg finałowy ATTIQ Ligi Biegów Górskich – w tym roku zapraszamy do Sokolca w Góry Sowie, gdzie będziemy świętować podsumowanie sezonu biegowego w górach i jednocześnie 50-lecie Schroniska Orzeł w ramach specjalnie na tą okazję przygotowanego Półmaratonu Górskiego Orzeł

 

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1. Alpin Sport HOKA One One Team – 74 pkt

2. Muay Running Team – 47 pkt

3. Salco Garmin Team – 22 pkt

4. LKB Rudnik – 18 pkt

5, Carbon OCR Racing Team /Festiwal Biegowy – 16 pkt

6. Matner Running Team – 15 pkt

Tradycyjnie przypominamy że wszystkie wyniki możecie zobaczyć na naszej -> platformie ligowej <-.

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja KOBIET <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorki (K16-19):

1.(35) Magdalena Kobielusz (SSR LZS Sokół Szczyrk)– 450 pkt
2.(44) Monika Węgrzyn (UKS TIKI TAKA Kolbuszowa)– 405 pkt
3.(58) Karolina Smolarczyk (MKS Stal Nowa Dęba) – 360 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(8) Katarzyna Solińska (HOKA One One Team) – 950 pkt
2.(11) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 850 pkt
3.(12) Urszula Podolak (Przedwojewski Mountain Team) – 810 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Katarzyna Wilk – 1.385 pkt
2.(3) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.290 pkt
3.(5) Anna Skalska (Carbon OCR Racing Team) – 1.245 pkt

Masters (K40-49):

1.(2) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.325 pkt
2.(16) Beata Winiarczyk-Jadach (TG Sokół Zakopane) – 670 pkt
3.(17) Beata Lange (Biłgoraj Biega) – 665 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(4) Izabela Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One) – 1.266 pkt
2.(10) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 886 pkt
2.(32) Dorota Jonkisz (Rytm)  – 481 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(348) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik)  – 125 pkt
2.(378) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 116 pkt
3.(425) Anna Morawska – 100 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Izabella Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 910 pkt
2.(3) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team)– 840 pkt
3.(15) Anna Ficner (OLAWS Złotoryja) – 540 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 505 pkt
2.(10) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 395 pkt
3.(63) Martyna Adamczyk – 345 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 840 pkt
2.(1) Katarzyna Wilk – 640 pkt
3.(5) Anna Skalska (Carbon OCR Racing Team) – 610 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(36) Anna Karolak  (MUAY Running Team) – 445 pkt
2.(22) Anna Przebinda – 380 pkt
3.(37) Karolina Dziubała (Ultra Para – Biegamy w Gorach) – 380 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki kobiet Ultra Challenge Of Poland <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja MĘŻCZYZN <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorzy (M16-19):

1.(12) Marcel Broj (Broj Team Zlinice) – 851 pkt
2-3.(57) Bartłomiej Świątek (OLTS Opoczno Sport Team) – 400 pkt
2-3.(57) Michał Dudaczak (UKS Budowlani Nowy Sącz) – 400 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(3) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.330 pkt
2.(4) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.260 pkt
3.(7) Marcin Kubica (INOV-8) – 1.080 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.595 pkt
2.(2) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 1.385 pkt
3.(6) Pavel Brydli (Muay Running Team) – 1.100 pkt

Masters (M40-49):

1.(5) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 1.175 pkt
2.(13) Marcin Wróbel (Mitsubishi Materials MTB Team) – 820 pkt
3.(22) Tomasz Koczwara – 700 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(11) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 905 pkt
2.(62) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 383 pkt
3.(66) Marek Nosalik  (MTA) – 373 pkt

Weterani II (M60+):

1.(56) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 402 pkt
2.(180) Zbigniew Rajtar (Rontil-Compass) – 227 pkt
3.(227) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 191 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 900 pkt
2.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 780 pkt
3.(41) Michał Biały (SKB Kraśnik) – 500 pkt

Najlepsze zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 375 pkt
2.(7) Marcin Kubica (Inov-8 Team) – 360 pkt
3.(12) Marcel Broj (Broj Team Źlinice) – 335 pkt

Najlepsze zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 780 pkt
2.(6) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 760 pkt
3.(22) Tomasz Koczwara – 700 pkt

Najlepsze zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(34) Bartosz Gorczyca (GrpaLuktrans.PL) – 550 pkt
2.(18) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 526 pkt
3.(40) Roman Ficek (Muay Running Team)  – 450 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki mężczyzn Ultra Challenge Of Poland <-

-> REGULAMIN Ligi Biegów Górskich ATTIQ <-


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży samochodowej jest firma SsangYong – innowacyjna koreańska marka ludzi aktywnych.

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest  GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie regeneracji jest firma SALCO

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*