Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.25) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.25)

Za nami tym razem tylko jedna impreza ATTIQ Ligi – ale za to składająca się z 4 dystansów. W ramach Maratonu Świętokrzyskiego można było się pościgać na dystansach: 10, 22, 33 i 42 km.

I znów mamy sporo zmian w czołówce ATTIQ Ligi Biegów Górskich – zwłaszcza wśród mężczyzn.

Trwa “bratobójczy” 😉 pojedynek pomiędzy zawodnikami LKB Rudnik.

Piotr Jaśtal musiał się zadowolić narazie tylko tygodniowym pobytem na najwyższym podium.

Foto: Krzysztof Gulbinowicz

Świętokrzyski kontratak Sylwestra Lepiarza był skuteczny i po zwycięstwie na dystansie 10 km w Jeleniowski 10K RUN Sylwek odzyskał fotel lidera.

Po świetnym występie na ultraMaratonie Bieszczadzkim złapał wiatr w żagle i wiarę w swój potencjał Daniel Żuchowski (Muay Running Team), który dzięki zajęciu drugiego miejsca w tym samym biegu co nasz lider wskoczył na miejsce 3.

Foto: UltraLovers – Jacek Deneka

Warto także wspomnieć o świetnym występie w maratonie Świętokrzyskim – lidera 50-latków – Marka Sokołowskiego (Alpin Sport HOKA One One Team), który dzięki wywalczeniu na 42 km – 6 miejsca open znów powrócił do TOP 10 ATTIQ Ligi.

Foto: Widzę Cię – Katarzyna Serafin – Ciupek

Nieco spokojniej było wśród Pań – tutaj pierwsza trójka bez zmian:

Na prowadzeniu Katarzyna Wilk przed Pauliną Tracz (Salco Garmin Team) i Dominiką Stelmach (RK Athletics).

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Zmiana za to tuż za ich plecami: z miejsca 5 na 4 awansowała Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – także po zwycięstwie w Górach Świętokrzyskich na najkrótszym dystansie czyli Jeleniowski 10 K Run.

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Następne zawody na których miejmy nadzieję możemy się pościgać to:

XIII Maraton Beskidy

XRUN Biała Dama

a 11 listopada:

9.Górski Bieg Niepodległości

Tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

Zapraszamy także do zapisów na bieg podsumowujący sezon 2020 ATTIQ Ligi Biegów Górskich, czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (21.11.2020r.) 

Informacje o najbliższych zawodach znajdziecie w naszym kalendarzu.

Po 25 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 17.477 zawodników (5.120 kobiety i 12.357 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Katarzyna Wilk – 1.790 pkt
2.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.780 pkt
3.(3) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 1.560 pkt
4.(5) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 1.380 pkt
5.(4) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 1.355 pkt
6.(6) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.230 pkt
7.(7) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 1.145 pkt
8.(8) Agnieszka Tatarek – Konik  (Olimp Sport) – 990 pkt
9.(9) Justyna Adamus-Kowalska (LKS Imielin) – 985 pkt
10.(11) Edyta Lewandowska (Dynafit Team) – 890 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(89) Joanna Bachleda (Gorący Potok) – 315 pkt
2.(118) Monika Węgrzyn (UKS Tiki Taka Kolbuszowa) – 275 pkt
3.(152) Aleksandra Sot (UKS Olimp Kozienice) – 240 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(7) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 1.145 pkt
2.(8) Agnieszka Tatarek – Konik  (Olimp Sport) – 990 pkt
3.(17) Aleksandra Bazułka (Buff Team Poland)- 705 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Katarzyna Wilk – 1.790 pkt
2.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.780 pkt
3.(3) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 1.560 pkt

Masters (K40-49):

1.(10) Edyta Lewandowska (Dynafit Team / Projektrun.pl) – 890 pkt
2.(13) Mariola Lassota-Bujak (#czeladzbiega) – 770 pkt
3.(15) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 750 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(14) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 765 pkt
2.(27) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 526 pkt
3.(50) Dorota Jonkisz (Nutrend Team) – 415 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(306) Renata Jakubowska  – 152 pkt
2.(379) Barbara Prymakowska (Tarnów) – 126 pkt
3.(422) Eulalia Szylkin (KB Lupus Oleśnica) – 110 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(6) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 570 pkt
2.(1) Katarzyna Wilk – 410 pkt
3.(18) Mirosława Witowska (Salco Garmin Team) – 400 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(4) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 480 pkt
2.(16) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 375 pkt
3.(9) Justyna Adamus-Kowalska (LKS Imielin) – 340 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.000 pkt
2.(1) Katarzyna Wilk – 780 pkt
3.(4) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 695 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 580 pkt
2.(32) Anna Chrząścik (Płomyk Olkusz) – 500 pkt
3.(15) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 480 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Mariola Maszewska – Wach (Rawa Team Zawsze Slim) – 572 km
2. Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 478 km
3. Katarzyna Gnot – 420 km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(2) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.560 pkt
2.(1) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 1.470 pkt
3.(4) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 1.457 pkt
4.(3) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.415 pkt
5.(5) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.320 pkt
6.(6) Marcin Kubica (INOV-8) – 1.265 pkt
7-8.(8) Jacek Sobas (ASICSFRONTRUNNER) – 1.195 pkt
7-8.(8-9) Łukasz Flisiński  – 1.195 pkt
9.(7) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 1.155 pkt
10.(12) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.102 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(18) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 835 pkt
2.(77) Łukasz Smużny (Mad Runners) – 355 pkt
3.(84) Michał Piątek (CKS Budowlani Częstochowa)  – 295 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 1.560 pkt
2.(2) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 1.470 pkt
3.(6) Marcin Kubica (INOV-8) – 1.265 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 1.357 pkt
2-3.(7-8) Jacek Sobas (ASICSFRONTRUNNER) – 1.195 pkt
2-3.(7-8) Łukasz Flisiński  – 1.195 pkt

Masters (M40-49):

1.(4) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.415 pkt
2.(5) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.320 pkt
3.(13) Rafał Kot (Muay Running Team) – 1.015 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(10) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.102 pkt
2.(52) Zbigniew Szatanik (MOK Mszana Dolna) – 458 pkt
3.(55) Marek Nosalik (MTA) – 443 pkt

Weterani II (M60+):

1.(81) Waldemar Witulski (Team Podgórzyn) – 363 pkt
2.(299) Tomasz Zimny (śRUNdunia Szczecin) – 178 pkt
3.(302) Janusz Pytel (Truchtacz Mysłowice) – 176 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(2) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 580 pkt
2.(6) Marcin Kubica (INOV-8) – 580 pkt
3.(12) Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo) – 560 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(1) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 680 pkt
2.(2) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 675 pkt
3.(18) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 470 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(5) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 820 pkt
2.(15) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 800 pkt
3.(3) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 720 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(13) Rafał Kot (Muay Running Team) – 590 pkt
2.(24) Piotr Szumliński (ATTIQ Team) – 490 pkt
3.(32) Paweł Perykasza (GRUPALUKTRANS.PL) – 465 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Adam Prończuk (Wehicool)  – 923 pkt
2. Eugeniusz Bernacki – 910 km
3. Stanisław Siwiec – 770 km

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

Czołówka klasyfikacji drużynowej:

1.        Muay Running Team – 42 pkt 

2-3.   Salco Garmin Team – 39 pkt

2-3.               LKB Rudnik – 39 pkt

4.       Alpin Sport HOKA One One – 31 pkt 

5.      RK Athletics – 18 pkt

-> Regulamin połączonego sezonu ATTIQ Ligi 2020-2021 <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznejTermy Gorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*