Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.23) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.23)

Tym razem chyba mieliśmy rekord rozegranych zawodów w ATTIQ Lidze pod względem dystansów – a to głównie za sprawą Festiwalu Biegu Rzeźnika, który gromadząc na wielu ze swych biegów czołówkę biegaczy górskich solidnie poprzestawiał nasze tabele. Swoje “trzy grosze” dorzuciła też Sudecka Setka czy STUMILAK.

Wśród Pań na prowadzeniu nadal Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team)

A za nią Katarzyna Wilk, która tym razem dzielnie walczyła w Lavaredo na dystansie 20 km gdzie wywalczyła znakomite 2 miejsce.

Na miejsce 3 awansowała Kinga Gomołysek (Matner Running Team), druga w mocno obsadzonym Rzeźniczku.

Foto: Michał Złotowski

Spychając na miejsce trzecie Marię Czok (Alpin Sport HOKA One One), która tym razem wybrała start w Crossie Świętojańskim.

Foto: WIDZĘ CIĘ – Katarzyna Serafin-Ciupek

A na piąte Martynę Kantor. Na miejsce 6 awansowała Izabela Zatorska -Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One) – czwarta w bieszczadzkiej Dyszce Na Jeleni Skok.

Foto: Jacek Deneka – Ultralovers

Wśród Mężczyzn nadal na prowadzeniu 4 krotny tegoroczny medalista Mistrzostw Polski (dwa złota, dwa srebra) – Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One Team).

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Na drugie miejscu po zwycięstwie w znakomitym stylu w Rzeźniku Sky awansował kolega teamowy Krzyśka – Bartosz Misiak.

Foto: Michał Złotowski

Na miejscu trzecim Tomasz Skupień (Muay Running Team)

Foto: Marta Erwin

Na miejscu czwartym fenomenalny zawodnik młodego pokolenia – Marcin Kubica (Inov-8 Team)

Foto: Jolanta Błasiak – Wielgus

… oraz Mistrz Polski na krótkim dystansie, wicemistrz anglosaski i zwycięzca Eliminatora – Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik).

Foto: WIDZĘ CIĘ – Katarzyna Serafin-Ciupek

Na miejscu 6 Piotr Biernawski, który do ostatnich dni rozważał start w parze z…

Foto: Marta Erwin

Piotrem Huziorem w Rzeźniku – jednakże kontuzja pokrzyżowała szyki zawodnikom ATTIQ‘a, spośród których Piotr Huzior za to zaprezentował się znakomicie w Rzeźniku Sky zajmując 3 miejsce a potem jeszcze przybiegł w czołówce zawodników w Dyszce na Jeleni Skok i tym samym awansował do pierwszej dwudziestki ligi.

Foto: Michał Złotowski

Warto także odnotować nie lada wyczyn Renaty Dyduły, która jako pierwsza i to już w połowie sezonu wywalczyła prawo do złotej klamry Ultra Challenge Of Poland. Na koncie Pani Renaty już 1.047 pkt!!! … czyli o 700 więcej niż druga zawodniczka w tabeli !!!

A teraz tradycyjnie – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉 :

… którą znajdziecie -> tutaj <-

A już w najbliższy weekend kolejna duża porcja biegów:

XXI Międzynarodowy Bieg Górski Żar 2019

Przehyba Trail

Trzy razy Śnieżka – raz Mont Blanc

SuperMaraton Gór Stołowych

Po 23 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 14.565 zawodników (4.100 kobiety i 10.465 mężczyzn).

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1. Alpin Sport HOKA One One Team – 76 pkt

2. Muay Running Team – 42 pkt

3. BEFIT24TEAM – 19 pkt

4. Matner Running Team – 18 pkt

5-6. INOV-8 – 17 pkt

5-6. LKB Rudnik – 17 pkt

Tradycyjnie przypominamy że wszystkie wyniki możecie zobaczyć na naszej -> platformie ligowej <-.

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja KOBIET <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorki (K16-19):

1.(60) Monika Węgrzyn (UKS TIKI TAKA Kolbuszowa)– 265 pkt
2.(72) Magdalena Kobielusz (SSR LZS Sokół Szczyrk)– 250 pkt
3.(112) Karolina Smolarczyk (MKS Stal Nowa Dęba) – 200 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(14) Urszula Podolak (Przedwojewski Mountain Team) – 560 pkt
2.(16) Katarzyna Solińska (HOKA One One) – 550 pkt
3.(17) Anna Przebinda – 530 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2) Katarzyna Wilk (Pleśna) – 1.065 pkt
2.(3) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 975 pkt
3.(4) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team) – 880 pkt

Masters (K40-49):

1.(2) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.130 pkt
2.(10) Beata Winiarczyk-Jadach (TG Sokół Zakopane) – 670 pkt
3.(11) Beata Lange (Biłgoraj Biega) – 645 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(6) Izabela Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One) – 846 pkt
2.(12) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 585 pkt
2.(60) Dorota Jonkisz (Rytm)  – 265 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(244) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik)  – 125 pkt
2-3.(497) Maria Witkowska (Klub Królika Stefana)- 75 pkt
2-3.(497) Anna Morawska – 75 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Izabella Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 705 pkt
2.(4) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team)– 580 pkt
3.(7) Anna Skalska (Carbon OCR Racing Team) – 360 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 505 pkt
2.(12) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 395 pkt
3.(18) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 300 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 740 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk (Pleśna) – 640 pkt
3.(5) Martyna Kantor (Buff Team Poland) – 580 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(33) Karolina Dziubała (Ultra Para – Biegamy w Gorach) – 380 pkt
2.(39) Anna Karolak  (MUAY Running Team) – 355 pkt
3.(32) Małgorzata Tomik (Mountain Fuel Polska) – 325 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki kobiet Ultra Challenge Of Poland <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja MĘŻCZYZN <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorzy (M16-19):

1.(15) Marcel Broj (Broj Team Zlinice) – 671 pkt
2.(66) Błażej Knutelski (Gorący Potok) – 285 pkt
3.(93) Bartłomiej Świątek (OLTS Opoczno Sport Team) – 240 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.260 pkt
2.(4) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 980 pkt
3.(4) Marcin Kubica (INOV-8) – 980 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(2) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.195 pkt
2.(3) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 1.085 pkt
3.(8) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 875 pkt

Masters (M40-49):

1.(6) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 965 pkt
2.(18) Tomasz Koczwara – 600 pkt
3.(20) Piotr Huzior (ATTIQ Team/Salming)  – 545 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(7) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 888 pkt
2.(47) Marek Nosalik  (MTA) – 338 pkt
3.(54) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 317 pkt

Weterani II (M60+):

1.(160) Zbigniew Szatanik (Ujsoły) – 182 pkt
2.(162) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 181 pkt
3.(274) Roman Trzcieliński (PSY Warszawa) – 135 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 600 pkt
2.(29) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik) – 460 pkt
3.(6) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 445 pkt

Najlepsze zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 375 pkt
2.(4) Marcin Kubica (Inov-8 Team) – 360 pkt
3.(15) Marcel Broj (Broj Team Źlinice) – 330 pkt

Najlepsze zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One Team) – 680 pkt
2.(3) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 675 pkt
3.(10) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 675 pkt

Najlepsze zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(12) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 526 pkt
2.(26) Roman Ficek (Muay Running Team)  – 450 pkt
3.(22) Daniel Gajos (Grupa Luktrans)– 380 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki mężczyzn Ultra Challenge Of Poland <-

-> REGULAMIN Ligi Biegów Górskich ATTIQ <-


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka ATTIQ:

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży samochodowej jest firma SsangYong – innowacyjna koreańska marka ludzi aktywnych.

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest  GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie regeneracji jest firma SALCO

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*