Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.20) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.20)

Tak jak się spodziewaliśmy po niezwykle bogatym w wydarzenia biegowe weekendzie a zwłaszcza po Biegu im. dh Franciszka Marduły – który po raz kolejny posiadał rangę Mistrzostw Polski Skyrunning Classic zaszło w ATTIQ Lidze Biegów Górskich mnóstwo zmian.

Zacznijmy od klasyfikacji kobiet:

Po rewelacyjnym występie w Zakopanem i wywalczeniu brązowego medalu MP Skyrunning nasza sensacyjna liderka – Katarzyna Wilk jeszcze bardziej umocniła się na prowadzeniu i jako pierwsza kobieta przekroczyła 1000 pkt.

Foto: Anna Karpiel-Semberecka

Na miejsce drugie awansowała Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – ósma na MP Skyrunning i druga dzień później w Ultra Trail Małopolska -10KM.

Foto: Damian Giżyński – biegigorskie.pl

Z miejsca 5 na trzecie awansowała wicemistrzyni Skyrunning Classic – Martyna Kantor (Buff Team Polska).

Foto: Damian Giżyński – biegigorskie.pl

Na miejscu 4 i 5 dwie Kingi – Gomołysek (Matner Running Team), która zwyciężyła Półmaraton Riesse i Kwiatkowska – trzecia w całym cyklu Grand Prix Sokoła.

Foto: Damian Giżyński – biegigorskie.pl

Tuż za nimi – powracająca do biegania w znakomitym stylu trzykrotna medalistka Mistrzostw Polski – Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team).

Wśród mężczyzn po zdobyciu swojego 4 medalu w tym roku (drugiego złotego) odjechał na sporą odległość rywalom Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One Team).

Foto: Anna Karpiel-Semberecka

Na miejsce drugie awansował fenomenalny w Zakopanem – “młody gniewny” 😉 – brązowy medalista Skyrunning Classic – Marcin Kubica (INOV-8)

Foto: Anna Karpiel-Semberecka

… a na miejsce trzecie po także bardzo udanym starcie w MP Skyrunning – Tomasz Skupień (MUAY Running Team).

P.S. Jak widać na zdjęciu poniżej Tomek walczył do upadłego 😉

Foto: Anna Karpiel-Semberecka

Miejsce czwarte zajmuje Daniel Żuchowski (MUAY Running Team) – drugi w Ultra Trail Małopolska – 45 km

Foto: Pietruszka – Fotografia

Na miejscu piątym Radosław Boniec, który na “Mardule” wywalczył miejsce w TOP10.

Foto: Anna Karpiel-Semberecka

A teraz tradycyjnie – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉 :

… którą znajdziecie -> tutaj <-

 

A poniżej lista biegów górskich które czekają nas w najbliższy już weekend:

Ultramaraton x Babia Góra

Bieg Po Zdrój

Po 20 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 11.633 zawodników (3.325 kobiety i 8.308 mężczyzn).

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1. Alpin Sport HOKA One One Team – 71 pkt

2. Muay Running Team – 55 pkt

3. INOV-8 – 19 pkt

4. Buff Team POland – 18 pkt

5. Matner Running Team – 17 pkt

Tradycyjnie przypominamy że wszystkie wyniki możecie zobaczyć na naszej -> platformie ligowej <-.

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja KOBIET <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorki (K16-19):

1.(45) Monika Węgrzyn (UKS TIKI TAKA Kolbuszowa)– 265 pkt
2.(51) Magdalena Kobielusz (SSR LZS Sokół Szczyrk)– 250 pkt
3.(74) Karolina Smolarczyk (MKS Stal Nowa Dęba) – 200 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(7) Urszula Podolak (Przedwojewski Mountain Team) – 560 pkt
2.(8) Katarzyna Solińska (HOKA One One) – 550 pkt
3.(16) Kamila Perucka (Muay Running Team) – 460 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Katarzyna Wilk (Pleśna) – 1.065 pkt
2.(3) Martyna Kantor (Buff Team Poland) – 860 pkt
3.(4) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 795 pkt

Masters (K40-49):

1.(2) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 910 pkt
2.(12) Katarzyna Zych (Bonnie & Clyde) – 475 pkt
3.(14) Marlena Nowacka (JAN-MAR.pl Gostyń Easy Trail) – 470 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(12) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 475 pkt
2.(19) Izabela Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One) – 446 pkt
2.(62) Bożena Morawska – 230 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(323) Justyna Boczkowska – 80 pkt
2.(521) Hanna Sypniewska (Spartanie Dzieciom/Golden Team)- 56 pkt
3.(522) Krystyna Kowalska (WKB Piast Wrocław) – 55 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(19) Izabella Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 446 pkt
2.(34) Dominika Stelmach (Duklanowski Team)– 300 pkt
3.(6) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team)– 280 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 505 pkt
2.(9) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 300 pkt
3.(12) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 285 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 650pkt
2.(1) Katarzyna Wilk (Pleśna) – 640 pkt
3.(3) Martyna Kantor (Buff Team Poland) – 580 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(20) Renata Dyduła (Ital Car Team) – 280 pkt
2.(42) Barbara Olschimke-Marmurowicz (Kolorowa Drużyna Nessi) – 270 pkt
3.(48) Karolina Dziubała (Ultra Para – biegamy w górach) – 260 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki kobiet Ultra Challenge Of Poland <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja MĘŻCZYZN <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorzy (M16-19):

1.(22) Marcel Broj (Broj Team Zlinice) – 431 pkt
2.(61) Bartłomiej Świątek (OLTS Opoczno Sport Team) – 240 pkt
3.(82) Michał Dudczak (UKS Budowlani Nowy Sącz) – 200 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.260 pkt
2.(2) Marcin Kubica (INOV-8) – 880 pkt
3.(5) Radosław Boniec – 810 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 865 pkt
2.(4) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 815 pkt
3.(6) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 770 pkt

Masters (M40-49):

1.(10) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 705 pkt
2.(13) Tomasz Koczwara – 600 pkt
3.(26) Dominik Włodarkiewicz (Dynafit Polska)  – 391 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(9) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 714 pkt
2.(36) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 317 pkt
3.(51) Marek Nosalik  (MTA) – 268 pkt

Weterani II (M60+):

1.(99) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 181 pkt
2.(155) Zbigniew Szatanik (Ujsoły) – 149 pkt
3.(199) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 126 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(17) Kamil Młynarz  (SKB Kraśnik) – 315 pkt
2.(11) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 300 pkt
3.(44) Kamil Lisicki (Rozbiegamy To Miasto Czechowice Dziedzice) – 290 pkt

Najlepsze zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(10) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 375 pkt
2.(2) Marcin Kubica (Inov-8 Team) – 360 pkt
3.(11) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 330 pkt

Najlepsze zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One Team) – 680 pkt
1.(3) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 675 pkt
2.(6) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 675 pkt

Najlepsze zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(19) Paweł Perykasza (Grupaluktrans.pl) – 285 pkt
2.(72) Andrzej Zieliński (HRmax) – 220 pkt
3.(54) Roman Ficek (Biegiem Przez Chybie) – 200 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki mężczyzn Ultra Challenge Of Poland <-

-> REGULAMIN Ligi Biegów Górskich ATTIQ <-


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka ATTIQ:

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży samochodowej jest firma SsangYong – innowacyjna koreańska marka ludzi aktywnych.

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest  GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie regeneracji jest firma SALCO

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*