Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.16) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.16)

Za nami weekend obfitujący w niesamowitą ilość biegów na różnych dystansach. W Myślenicach Garmin Ultra Race, w Górach Sowich – dycha i półmaraton, do tego 100 miles of Beskid Wyspowy oraz ściganie na Trójgarbie.

Było bardzo ciekawie – jednak tym razem zmian w czołówce jest mniej niż tydzień temu …

Nasza niesamowita liderka Katarzyna Wilk zwyciężyła w Myślenicach na dystansie 27 km i ma już naprawdę pokaźną przewagę nad goniącą grupą dziewczyn.

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

Na miejscu drugim nadal Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport HOKA One One Team)

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

… a za nią Katarzyna Solińska (HOKA One One Team Poland)

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Do czwartej – Marii Domiszewskiej dołączyła po zajęciu drugiego miejsca w Myślenicach na 13 km – Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOK One One Team)

Foto: D.Bolechowska

… spychając na miejsce 6 – Kingę Gomołysek (Matner Running Team).

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Wśród mężczyzn nadal na prowadzeniu zdobywca anglosaskiego złota i srebrnego medalu MP na długim dystansie Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One Team)

Foto: Witek Przybylski

Na miejscu drugim  jeden z najbardziej aktywnych zawodników w pierwszej części sezonu – Daniel Żuchowski (Muay Running Team)

Foto: Natalia Podsadowska

… a na miejsce 3 po trzech startach w długi weekend awansował Przemysław Górak (KB Sobótka), który zajął kolejno – drugie miejsce na Górskim Półmaratonie z flagą na Trójgarbie, był następnie 8 na Sowiogórskiej Dyszce i 4 w Półmaratonie Sowiogórskim !

Foto: Krzysztof Gulbinowicz

Spychając na miejsce 4 Tomasza Skupnia (Muay Running Team)

Foto: Witek Przybylski

Do pierwszej piątki powraca po zajęciu 2 miejsca w Garmin Ultra Race 13km – Piotr Biernawski (ATTIQ / Salming Team).

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

Aza nim trzeci w Sowiogórskiej Dyszce – Radosław Boniec.

Foto: Krzysztof Gulbinowicz

Warto także wspomnieć o naszym zeszłorocznym Mistrzu – Robercie Faronie (SALCO Garmin Team) … który tradycyjnie zimę poświęca nartom … ale ponieważ już wiosna za pasem więc Robert postanowił zadebiutować biegowo … na biegu swego sponsora czyli Garmin Ultra Race 50km – i oczywiście zwyciężył bezapelacyjnie (obok Roberta – zwycięzca najdłuższego dystansu: 80km – Piotr Huzior (ATTIQ/Salming Team).

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

Tradycyjnie mała przerwa na reklamę 😉 :

… dedykowaną kolekcję biegową ATTIQ Ligi Biegów Górskich znajdziesz -> tutaj <-

 

A już w najbliższy weekend kolejne górskie ścigania, czyli: VIII Górski Bieg Kwitnącej Jabłoni, II Bieg Górski Wilkowice – Magurka, Runners World Super Bieg: Półmaraton Polanica-Zdrój, Dziesiątka Staropolanki, 6. Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój, IV Bieg Kurierów, XXIII Ogólnopolski Górski Bieg “Magurki

Po 15 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 9.044 zawodników (2.597 kobiety i 6.447 mężczyzn).

Czołówka klasyfikacji drużynowej:

1. Alpin Sport HOKA One One Team – 69 pkt

2. Muay Running Team – 63 pkt

3-4. KB Sobótka – 18 pkt

3-4. HOKA One One Team Poland – 18 pkt

Tradycyjnie przypominamy że wszystkie wyniki możecie zobaczyć na naszej -> platformie ligowej <-.

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja KOBIET <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorki(K16-19):

1.(32) Karolina Smolarczyk (MKS Stal Nowa Dęba) – 200 pkt
2.(48) Agnieszka Chorzępa (KKB MOSiR Krosno)– 180 pkt
3.(56) Julia Ścisłowska (LLKS Osowa Sień) – 160 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(3) Katarzyna Solińska (HOKA One One) – 550 pkt
2.(8) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 380 pkt
3.(10) Anna Przebinda – 335 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Katarzyna Wilk (Pleśna) – 715 pkt
2.(2) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 590 pkt
3.(6) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 415 pkt

Masters (K40-49):

1.(4) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 475 pkt
2.(7) Beata Lange (Biłgoraj Biega) – 410 pkt
3.(16) Marlena Nowacka (JAN-MAR.pl Gostyń Easy Trail) – 280 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(4) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 475 pkt
2.(66) Bożena Kończewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 150 pkt
2.(86) Ewa Pałuzewicz (Visegrad Maraton Rytro) – 130 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(320) Hanna Sypniewska (spartanie Dzieciom/Golden Team)- 56 pkt
2.(387) Bożena Dobrowolska (Sportowi Emeryci Jelenia Góra) – 45 pkt
2.(387) Anna Morawska – 45 pkt
2.(387) Justyna Boczkowska – 45 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(345) Magdalena Kobielusz – 50 pkt
2.(386) Izabella Zatorska-Pleskacz – 46 pkt
3.(478) Julia Nykiel (Nutrend Team)– 30 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 475 pkt
2.(11) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 300 pkt
3.(4) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 285 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Katarzyna Solińska (HOKA One One Team Poland) – 550 pkt
2.(1) Katarzyna Wilk (Pleśna) – 475 pkt
3.(2) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 455 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(14) Małgorzata Tomik (Mountain Fuel Polska Berserk On The Top) – 235 pkt
2.(10) Anna Przebinda – 195 pkt
3.(22) Renata Dyduła (Ital Car Team) – 190 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki kobiet Ultra Challenge Of Poland <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja MĘŻCZYZN <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorzy (M16-19):

1-2.(39) Marcel Broj (Broj Team Zlinice) – 200 pkt
1-2.(39) Michał Dudczak (UKS Budowlani Nowy Sącz) – 200 pkt
3.(51) Bartłomiej Świątek (OLTS Opoczno Sport Team) – 180 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One Team) – 680 pkt
2.(6) (10) Radosław Boniec – 450 pkt
3.(13) Marcin Kubica (Inov 8) – 360 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(2) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 540 pkt
2.(3) Przemysław Górak (KB Sobótka) – 510 pkt
3.(4) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 485 pkt

Masters (M40-49):

1.(5) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 455 pkt
2.(11) Tomasz Koczwara – 380 pkt
3.(21) Tomasz Dejas – 311 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(8) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 427 pkt
2.(46) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 191 pkt
3.(73) Grzegorz Czyż (GRUPA AZOTY – AUTOMATYKA TARNÓW) – 150 pkt

Weterani II (M60+):

1.(100) Jerzy Haduch (Sanok i Okolice) – 122 pkt
2.(330) Zbigniew Rajtar (Rontil Compass Nie) – 64 pkt
3.(436) Zbigniew Szatanik (Ujsoły) – 47 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(19) Bartosz Misiak (Alpin Sport Team) – 50 pkt
2.(440) Adam Wójcik (Andrychów Running) – 45 pkt
3.(493) Kamil Lisicki (Rozbiegamy To Miasto Czechowice) – 40 pkt

Najlepsze zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 370 pkt
2.(13) Marcin Kubica (Inov-8 Team) – 360 pkt
3.(1) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One Team) – 300 pkt

Najlepsze zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 485 pkt
1.(7) Paweł Czerniak (Karkonosz Running Team-Biegaj z Pasją Szklarska Poręba) – 430 pkt
2.(3) Przemysław Górak (KB Sobótka) – 400 pkt

Najlepsze zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(23) Paweł Perykasza (Grupaluktrans.pl) – 240 pkt
2.(37) Andrzej Zieliński (HRmax) – 220 pkt
3.(21) Tomasz Dejas (Biegiem Przez Chybie) – 195 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki mężczyzn Ultra Challenge Of Poland <-

-> REGULAMIN Ligi Biegów Górskich ATTIQ <-


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka ATTIQ:

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży samochodowej jest firma SsangYong – innowacyjna koreańska marka ludzi aktywnych.

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest  GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie regeneracji jest firma SALCO

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*