Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.16) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.16)

Za nami koleje emocje ATTIQ Ligi Biegów Górskich. Jedni się zbójowali, inni ścigali na kilku dystansach w w Beskidzie Wyspowym. Wyników jest ostatnio tak dużo że ledwie zdążamy z podsumowaniem przed najbliższym weekendem 🙂 . A ten najbliższy znów zapowiada się rekordowo – na miłośników górskiego ścigania czeka 13 różnych dystansów do wyboru! Biegacze uliczni chyba nam zazdroszczą …

Ale przejdźmy do rywalizacji na szczycie.

Liderująca Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) odpaliła rakiety i uciekła rywalkom wygrywając open Bieg Zbója 25 km i… wyprzedzając na mecie o ponad 8 minut najlepszego mężczyznę !

Foto: Justyna Bronowska Fotografia

Dominika, chyba chciała wypracować sobie bezpieczną przewagę w lidze bo już w najbliższy weekend “płaskie” Mistrzostwa Polski na 100km. Czy padnie rekord Polski?

Na kolejnym miejscach bez zmian: drugie – Katarzyna Wilk

Foto: XRUN Natalia Florek

trzecie Paulina Tracz (Salco Garmin Team).

Foto: Natalia Podsadowska

Do pierwszej dziesiątki awansowały: Angelika Noga – trzecia w Biegu Zbója.

Foto: Runners World Super Bieg

oraz zwyciężczyni Wielkiego Zbója 42km – Edyta Lewandowska (Dynafit Team)

Foto: Justyna Bronowska Fotografia

Wśród mężczyzn też stosunkowo niewielkie zmiany.

Prowadzi niesamowity Czech Pavel Brydl (Muay Running Team) .

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Za nim dwójka naszych rodaków:

– mistrz najdłuższych dystansów – Rafał Kot (Muay Running Team)

Foto: Piotr Dymus Fotografia

… oraz Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel)

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Za nimi, jak zwykle z rozpostartymi “skrzydłami” 😉 Daniel Żuchowski (Muay Running Team).

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

A po awansie z 10 miejsca na 5 … coraz bliżej czołówki, trzeci w Wielkim Zbóju – niezmordowany – Rober Faron (Salco Garmin Team)

Foto: Justyna Bronowska Fotografia

A przed nami kolejna dawka emocji:

Tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

Zapraszamy także do zapisów na bieg podsumowujący ten trudny sezon 2020 ATTIQ Ligi Biegów Górskich, czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (21.11.2020r.) 

Informacje o najbliższych zawodach znajdziecie w naszym kalendarzu.

Po 16 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 12.558 zawodników (3.672 kobiety i 8.886 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 1.560 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 1.265 pkt
3.(3) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.100 pkt
4.(4) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 710 pkt
5.(5) Katarzyna Solińska (Salomon Suunto Team) – 675 pkt
6.(6) Jagoda Petryna (NOA) – 605 pkt
7-8.(5-6) Martyna Kantor (Buff Team Poland) – 580 pkt
7-8.(16) Angelika Noga – 580 pkt
9.(12) Justyna Adamus-Kowalska (LKS Imielin) – 575 pkt
10-12 (8-9) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 560 pkt
10-12 (8-9) Anna Ficner (OLAWS Złotoryja)  – 560 pkt
10-12 (-) Edyta Lewandowska (Dynafit Team) – 560 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(47) Monika Węgrzyn (UKS Tiki Taka Kolbuszowa) – 275 pkt
2.(88) Joanna Bachleda (Gorący Potok) – 215 pkt
3.(98) Martyna Hryc (Salco Garmin Team) – 200 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(7) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 420 pkt
2.(16) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 500 pkt
3.(17) Agnieszka Tatarek – Konik  – 495 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 1.560 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 1.265 pkt
3.(3) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.100 pkt

Masters (K40-49):

1-2.(10-12) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 560 pkt
1-2.(10-12)Edyta Lewandowska (Dynafit Team) – 560 pkt
3.(13) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 555 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(19) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 441 pkt
2.(92) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 210 pkt
3.(125) Renata Kwiatkowska (KB Ożarów Mazowiecki) – 175 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(265) Barbara Prymakowska (Tarnów) – 96 pkt
2.(371) Renata Jakubowska – 81 pkt
3.(372) Alicja Sikora (Team Sikora) – 80 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(40) Martyna Masłowska (ULKS Bystrzyca Kłodzka) – 300 pkt
2.(19) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 285 pkt
3.(10) Anna Ficner (OLAWS Złotoryja) – 280 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(13) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 375 pkt
2.(1) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 300 pkt
3.(16) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 300 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(2) Katarzyna Wilk – 780 pkt
2.(3) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 720 pkt
3.(1) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 660 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(1) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 400 pkt
2.(3) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 380 pkt
3.(10) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 360 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Mariola Maszewska – Wach (Rawa Team Zawsze Slim) – 326 km
2. Aleksandra Mielczarek (STS Biegaton Mikołów) – 320 km
3. Nina Graboś (Agota S.A.) – 290 km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.065 pkt
2-3.(2-3) Rafał Kot (Muay Running Team) – 1.015 pkt
2-3.(2-3) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 1.015 pkt
4.(4) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 940 pkt
5.(10) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 840 pkt
6.(5) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 800 pkt
7.(6) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 780 pkt
8.(7) Marcin Kubica (INOV-8) – 745 pkt
9.(8) Dariusz Marek (Monk Sandals Team) – 715 pkt
10.(9) Łukasz Flisiński  – 700 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(15) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 595 pkt
2.(159) Marcel Broj (Buff Team Poland) – 167 pkt
3.(253) Łukasz Smużny (Mad Runners) – 120 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(6) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 800 pkt
2.(7) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 780 pkt
3.(8) Marcin Kubica (INOV-8) – 745 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(2) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 1.015 pkt
2.(4) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 940 pkt
3.(9) Dariusz Marek (Monk Sandals Team) – 615 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.065 pkt
2.(2) Rafał Kot (Muay Running Team) – 1.015 pkt
3.(5) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 840 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(11) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 697 pkt
2.(28) Marek Nosalik (MTA) – 420 pkt
3.(34) Zbigniew Szatanik (MOK Mszana Dolna) – 398 pkt

Weterani II (M60+):

1.(320) Janusz Pytel (Truchtacz Mysłowice) – 100 pkt
2.(352) Tomasz Zimny (śRUNdunia Szczecin) – 96 pkt
3.(381) Waldemar Witulski (Team Podgórzyn) – 91 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(8) Marcin Kubica (INOV-8) – 360 pkt
2.(12) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 340 pkt
3.(19) Karol Urbańczyk (Non Stop Trail) – 305 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(15) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 465 pkt
2.(16) Zbigniew Jaworski (Kluszkowice) – 330 pkt
3.(28) Paweł Chlipała (#Dzida)– 320 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(6) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 700 pkt
2.(4) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 640 pkt
3.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 580 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(2) Rafał Kot (Muay Running Team) – 590 pkt
2.(10) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 380 pkt
3.(33) Paweł Perykasza (Grupa Luktrans) – 333 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Eugeniusz Bernacki (Polski Klub Alpejski) – 592 km
2. Rafał Kot (Muay Running Team) – 590 pkt
3. Ryszard Borówka –  504 km

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

Czołówka klasyfikacji drużynowej:

1.        Muay Running Team – 70 pkt 

2.       Salco Garmin Team – 39 pkt

3.       Alpin Sport HOKA One One – 32 pkt 

4.      RK Athletics – 20 pkt

5.        Team Mountain Fuel – 19 pkt

-> Regualmin ATTIQ Ligi 2020 r <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznejTermy Gorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*