Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.14) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.14)

No to czołówka biegaczy górskich zafundowała nam w miniony weekend naprawdę sporą dawkę emocji w ATTIQ Lidze Biegów Górskich – oczywiście, głównie za sprawą dwóch imprez rangi Mistrzostw Polski PZLA – podczas Chudego Wawrzyńca 80km i Biegu Na Wielką Sowę.

O dziwo wśród Pań wolne od ligowego ścigania zrobiła sobie nasza liderka Katarzyna Wilk – ale posiadała tak dużą przewagę nad rywalkami że mogła sobie na to pozwolić 🙂

Foto: Dawid Ancew

Jednak teraz już czuje na plecach oddech niesamowicie mocnych rywalek… bo to nie byle kto ale wicemistrzyni z ultra dystansu – Paulina Tracz (Salco Garmin Team) i …

Foto: Piotr Dymus Photography

… i sama Mistrzyni – Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners).

Foto: Piotr Dymus Photography

Ta trójka niezwykle mocnych zawodniczek wypracowała dość sporą przewagę – a grupę “pościgową” prowadzi Jagoda Petryna (NOA).

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

Ciekawie porobiło się wśród mężczyzn – na prowadzenie aż z 4 miejsca wyszedł mistrz najdłuższych dystansów – brązowy medalista Mistrzostw Polski na ultra dystansie z Chudego Wawrzyńca – Rafał Kot (Muay Running Team).

Foto: Piotr Dymus Photography

Spychając na miejsce drugie naszego eksportowego Mistrza Bartłomieja Przedwojewskiego (Team Salomon).

Foto: Dawid Ancew

oraz z drugiego na trzecie Tomasza Skupnia (Team Mountain Fuel).

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Do czołówki ponownie powraca, nie tak dawny nasz czeski lider – Pavel Brydl (Muay Running Team).

Foto: Krzysztof Gulbinowicz

Spychając na miejsce 5 Daniela Żuchowskiego (Muay Running Team), za plecami którego wyrósł groźny rywal, brązowy medalista z Wielkiej Sowy – Marcin Kubica (INOV-8).

Foto: Krzysztof Gulbinowicz

A w najbliższy weekend znów duża dawka emocji:

Bieg na Stożek – Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegu Alpejskim (5,8km)
Mistrzostwa Polski Młodzików w Biegu Alpejskim (2,0km)

ULTRA MARATON 4 PORY ROKU – LATO

Tatra Fest Bieg

Bieg Alpejski Kowary – Okraj

I Bieg im. Lotnej Kompanii Szturmowej por. Stanisława Maczka oraz Haczowskich Bohaterów Walk o Niepodległość Polski 1918 – 1921

a w Brennej bieg kategorii M – 8. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce

Tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

Zapraszamy także do zapisów na bieg podsumowujący ten trudny sezon 2020 ATTIQ Ligi Biegów Górskich, czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (21.11.2020r.) 

Informacje o najbliższych zawodach znajdziecie w naszym kalendarzu.

Po 14 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 11.369 zawodników (3.398 kobiety i 7.971 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Katarzyna Wilk – 1165 pkt
2.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.100 pkt
3.(3) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 1.060 pkt
4.(4) Jagoda Petryna (NOA) – 605 pkt
5-6.(5-6) Martyna Kantor (Buff Team Poland) – 580 pkt
5-6.(5-6) Katarzyna Solińska (Salomon Suunto Team) – 580 pkt
7.(7) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 560 pkt
8.(8) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 555 pkt
9.(9) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 500 pkt
10.(10) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 490 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(72) Joanna Bachleda (Gorący Potok) – 215 pkt
2.(80) Martyna Hryc (Salco Garmin Team) – 200 pkt
3.(96) Monika Węgrzyn (UKS Tiki Taka Kolbuszowa) – 180 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(9) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 500 pkt
2.(11) Mirosława Witowska (Salco Garmin Team) – 400 pkt
3.(18) Aleksandra Bazułka (Buff Team Poland) – 345 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Katarzyna Wilk – 1.165 pkt
2.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.100 pkt
3.(3) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 1.060 pkt

Masters (K40-49):

1.(7) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 560 pkt
2.(8) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 555 pkt
3.(13) Katarzyna Winiarska (Przemyski Klub Biegacza) – 385 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(13) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 385 pkt
2.(76) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 210 pkt
3.(162) Małgorzata Kostka (Cube Team) – 121 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(305) Alicja Sikora (Team Sikora) – 80 pkt
2.(413) Barbara Prymakowska (Tarnów) – 66 pkt
3.(448) Mirosława Przyłuska (RAZ Szczecin) – 60 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(28) Martyna Masłowska (ULKS Bystrzyca Kłodzka) – 300 pkt
2.(35) Anna Ficner (OLAWS Złotoryja) – 280 pkt
3.(45) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 260 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(8) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 375 pkt
2.(9) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 300 pkt
3.(72) Małgorzata Drabik-Słomka (Active Academy)  – 215150 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(1) Katarzyna Wilk – 780 pkt
2.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 720 pkt
3.(5) Martyna Kantor (Buff Team Poland) – 580 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(3) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 400 pkt
2.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 380 pkt
3.(7) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 360 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Aleksandra Mielczarek (STS Biegaton Mikołów) – 320 km
2. Nina Graboś (Agota S.A.) – 290 km
3. Katarzyna Got – 283 km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(4) Rafał Kot (Muay Running Team) – 965 pkt
2.(1) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 800 pkt
3.(2) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 775 pkt
4.(5) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 765 pkt
5.(3) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 760 pkt
6.(10) Marcin Kubica (INOV-8) – 745 pkt
7.(6) Dariusz Marek (Monk Sandals Team) – 615 pkt
8.(18) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 680 pkt
9-10.(7) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 610 pkt
9-10.(21) Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo) – 610 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(22) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 395 pkt
2.(126) Marcel Broj (Buff Team Poland) – 167 pkt
3.(197) Łukasz Smużny (Mad Runners) – 120 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 800 pkt
2.(6) Marcin Kubica (INOV-8) – 745 pkt
3.(12) Kamil Leśniak (Salco Garmin Team) – 540 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 775 pkt
2.(5) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 760 pkt
3.(7) Dariusz Marek (Monk Sandals Team) – 615 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Rafał Kot (Muay Running Team) – 965 pkt
2.(4) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 765 pkt
3.(8) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 680 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(18) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 427 pkt
2.(49) Marek Nosalik (MTA) – 277 pkt
3.(108) Marek Nadkański (MOK Mszana Dolna) – 189 pkt

Weterani II (M60+):

1.(268) Tomasz Zimny (śRUNdunia Szczecin) – 96 pkt
2.(338) Jacek Jachymski (Akademicki Klub Górski w Łodzi) – 85 pkt
3.(474) Waldemar Witulski (Team Podgórzyn) – 65 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(6) Marcin Kubica (INOV-8) – 360 pkt
2.(29) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 340 pkt
3.(14) Karol Urbańczyk (Non Stop Trail) – 305 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(12) Zbigniew Jaworski (Kluszkowice) – 330 pkt
2.(20) Paweł Chlipała (#Dzida)– 320 pkt
3.(24) Damian Szczepaniak (Kamienica) – 305 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(2) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 700 pkt
2.(5) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 640 pkt
3.(4) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 580 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(4) Rafał Kot (Muay Running Team) – 380 pkt
2.(8) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 300 pkt
3.(12) Kamil Leśniak (Salco Garmin Team) – 240 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Eugeniusz Bernacki (Polski Klub Alpejski) – 487 km
2. Rafał Kot (Muay Running Team) – 485 pkt
3. Stanisław Siwiec –  449 km

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

Czołówka klasyfikacji drużynowej:

1.        Muay Running Team – 49 pkt 

2.       Salco Garmin Team – 42 pkt

3.       Alpin Sport HOKA One One – 40 pkt 

4-5.   Team Salomon – 19 pkt

4-5.   Buff Team Poland – 19 pkt

6.        Team Mountain Fuel – 18 pkt

-> Regualmin ATTIQ Ligi 2020 r <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznejTermy Gorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*