Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.13) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.13)

Ależ znów się podziało w ATTIQ Lidze Biegów Górskich – mamy znów niezłe przemeblowanie prawie we wszystkich kategoriach, w tym oczywiście także w kategorii open.

Wśród kobiet – druga zawodniczka zeszłego sezonu – Katarzyna Wilk walczy jak … lwica 😉

W miniony weekend nasza liderka wystartowała w dwóch biegach, w obu zajmując 2 miejsce: Chaszczok Bieg Na Babią Górę i Ochotnica Challenge i dość mocno odskoczyła od grupy pościgowej.

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Na miejscu drugim pozostała Paulina Tracz (Salco Garmin Team) 

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

… ale na miejsce 3 aż z ósmego awansowała idąca za ciosem po Tatra Sky Maratonie – Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners), która pobiegła te same biegi co Katarzyna Wilk i oba je wygrała…

Foto: Michał Buczyński – MBski Photography

Na miejsce 4 z 7 awansowała Jagoda Petryna (NOA) – czwarta na najdłuższym dystansie (102km) w Gorce Ultra Trail

Foto: Michał Buczyński – MBski Photography

… spychając na miejsce 5 – 6 Martynę Kantor (Buff Team Poland)Katarzynę Solińską (Salomon Suunto Team).

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

Wśród mężczyzn także lider – Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) zachował prowadzenie.

Foto: Dawid Ancew

Ale tuż za jego plecami wyrósł zwycięzca Chaszczoka – Biegu Na Babią Górę – Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel).

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

A tuż za nim czwarty w Ochotnica Challenge – Daniel Żuchowski (Muay Running Team).

Foto: Michał Buczyński – MBski Photography

Na miejsce 4 z 6 awansował najlepszy w naszym zestawieniu ultras – Rafał Kot (Muay Running Team), który zajął drugie miejsce na najdłuższym dystansie w Gorcach.

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

Foto: Idea Photography – Dominika Rakszewska

Po tak zaciętej walce w czołówce, pauzujący, nie tak dawny lider Czech – Pavel Brydl (Muay Running Team) spadł już na 5 miejsce.

Foto: Idea Photography – Dominika Rakszewska

A coraz bliżej Czecha – zwycięzca Ochotnica Challenge – Dariusz Marek (Monk Sandals Team).

Foto: Michał Buczyński – MBski Photography

A najbliższy weekend zapowiada się wręcz “bombowo” – przed nami Mistrzostwa Polski PZLA seniorów i weteranów w biegu alpejskim na Wielkiej Sowie oraz na ultra dystansie na Chudym Wawrzyńcu 84 km – do tego jeszcze Ultra Babia 🙂

Oj będzie się działo.

Tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

Zapraszamy także do zapisów na bieg podsumowujący ten trudny sezon 2020 ATTIQ Ligi Biegów Górskich, czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (21.11.2020r.) 

Informacje o najbliższych zawodach znajdziecie w naszym kalendarzu.

Po 13 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 10.310 zawodników (3.103 kobiety i 7.207 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Katarzyna Wilk – 1165 pkt
2.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 820 pkt
3.(8) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 760 pkt
4.(7) Jagoda Petryna (NOA) – 605 pkt
5-6.(3-4) Martyna Kantor (Buff Team Poland) – 580 pkt
5-6.(3-4) Katarzyna Solińska (Salomon Suunto Team) – 580 pkt
7.(5) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 560 pkt
8.(8) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 555 pkt
9.(6) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 500 pkt
10.(-) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 490 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(58) Martyna Hryc (Salco Garmin Team) – 200 pkt
2.(232) Urszula Krupa (Ziemia Kłodzka) – 85 pkt
3.(538) Hanna Brzosko (TKN Tatra Team) – 40 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(9) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 500 pkt
2.(11) Mirosława Witowska (Salco Garmin Team) – 400 pkt
3.(25) Iwona Kulik (Kudowianka Run) – 290 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Katarzyna Wilk – 1.165 pkt
2.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 820 pkt
3.(3) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 760 pkt

Masters (K40-49):

1.(7) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 560 pkt
2.(8) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 555 pkt
3.(12) Katarzyna Winiarska (Przemyski Klub Biegacza) – 385 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(21) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 305 pkt
2.(55) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 210 pkt
3.(142) Katarzyna Bernat (Biegowa Świdnica) – 110 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(352) Barbara Prymakowska (Tarnów) – 66 pkt
2.(586) Renata Jakubowska – 36 pkt
3.(588) Alicja Sikora (Team Sikora) – 35 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(21) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 205 pkt
2.(3) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 200 pkt
3.(1) Katarzyna Wilk – 190 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(8) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 375 pkt
2.(9) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 300 pkt
3.(51) Małgorzata Drabik-Słomka (Active Academy)  – 215150 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(1) Katarzyna Wilk – 780 pkt
2.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 720 pkt
3.(5) Martyna Kantor (Buff Team Poland) – 580 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(7) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 360 pkt
2.(12) Katarzyna Winiarska (Przemyski Klub Biegacza) – 285 pkt
3.(28) Anna Komisarczyk (Wieczorne Bieganie w Szczecinie) – 275 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Aleksandra Mielczarek (STS Biegaton Mikołów) – 320 km
2. Nina Graboś (Agota S.A.) – 290 km
3. Katarzyna Got – 283 km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(3) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 800 pkt
2.(3) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 775 pkt
3.(4) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 760 pkt
4.(6) Rafał Kot (Muay Running Team) – 705 pkt
5.(2) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 680 pkt
6.(11) Dariusz Marek (Monk Sandals Team) – 615 pkt
7.(5) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 610 pkt
8.(-) Łukasz Flisiński – 560 pkt
9.(7) Zbigniew Jaworski (Kluszkowice) – 540 pkt
10.(21) Karol Urbańczyk (Non Stop Trail) – 485 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(16) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 395 pkt
2.(142) Marcel Broj (Buff Team Poland) – 135 pkt
3.(166) Łukasz Smużny (Mad Runners) – 120 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 800 pkt
2.(10) Marcin Kubica (INOV-8) – 485 pkt
3.(14) Paweł Chlipała (#Dzida) – 420 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(2) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 775 pkt
2.(3) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 760 pkt
3.(6) Dariusz Marek (Monk Sandals Team) – 615 pkt

Masters (M40-49):

1.(4) Rafał Kot (Muay Running Team) – 705 pkt
2.(5) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 680 pkt
3.(9) Zbigniew Jaworski (Kluczkowice) – 540 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(12) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 427 pkt
2.(91) Mieczysław Trzeciakiewicz (MLKS Radków) – 184 pkt
3.(111) Marek Nosalik (MTA) – 157 pkt

Weterani II (M60+):

1.(428) Waldemar Czado (Finisz Rymanów) – 61 pkt
2.(474) Stanisław Siwiec – 55 pkt
3.(505) Jacek Wilk (PSY Warszawa) – 53 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(10) Karol Urbańczyk (Non Stop Trail) – 305 pkt
2.(7) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 255 pkt
3.(9) Zbigniew Jaworski (Kluczkowice) – 210 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(9) Zbigniew Jaworski (Kluszkowice) – 330 pkt
2.(14) Paweł Chlipała (#Dzida)– 320 pkt
3.(19) Damian Szczepaniak (Kamienica) – 305 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 700 pkt
2.(3) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 640 pkt
3.(5) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 580 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(4) Rafał Kot (Muay Running Team) – 325 pkt
2.(32) Tomasz Frącz (Wapienica) – 295 pkt
3.(33) Bartosz Gorczyca (Grupa LukTrans) – 290 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Eugeniusz Bernacki (Polski Klub Alpejski) – 487 km
2. Stanisław Siwiec –  449 km
3. Ryszard Borówka – 444 pkt

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1.        Muay Running Team – 56 pkt 

2.       Alpin Sport HOKA One One – 46 pkt 

3.      Salco Garmin Team – 35 pkt

4.      Team Salomon – 20 pkt

5.        Team Mountain Fuel – 20 pkt

-> Regulamin ATTIQ Ligi 2020 r <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznejTermy Gorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*