Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.12) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.12)

Tym razem większość zawodników z czołówki ścigała się na Mistrzostwach Polski PZLA na długim dystansie rozegranych w ramach Tatra Sky Marathon i to właśnie te zawody miały decydujący wpływ na spore przemeblowanie w ATTIQ Lidze Biegów Górskich.
.
Wśród kobiet, Katarzynie Wilk 6 miejsce w niezwykle mocnej stawce konkurentek wystarczyło do zachowania fotela liderki.
.
Foto: Piotr Biernawski
.
Drugie miejsce obroniła czwarta w Tatrach – Paulina Tracz (Salco Garmin Team).
.
Foto: Piotr Biernawski
.
a na miejsce trzecie wskoczyły 2 zawodniczki:
.
Martyna Kantor (Buff Team Poland) – zdobywczyni tytułu wicemistrzyni Polski na długim dystansie …
.
Foto: Dawid Ancew
.
… oraz 5 na tatrzańskiej mecie  Katarzyna Solińska (Salomon Suunto Team).
.
Foto: Piotr Biernawski
.
Wśród mężczyzn – Bartłomiejowi Przedwojewskiemu (Team Salomon) wystarczył nieco ponad tydzień – by wystartować w 4 biegach i wszystkie je wygrać i … zająć fotel lidera ATTIQ Ligi.
.
Foto: Dawid Ancew
.
Na drugie miejsce spadł pauzujący, znakomity Czech – Pavel Brydl (Muay Running Team)
.
A tuż za jego plecami znalazł się po awansie z 6 pozycji – czwarty na mecie Tatra Sky Marathonu Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel).
.
Foto: Piotr Biernawski
.
Waleczny Daniel Żuchowski (Muay Running Team) spadł z 2 pozycji na 4.
.
Foto: Magdalena Sedlak
.
A świeżo upieczony wicemistrz Polski na długim dystansie – Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) awansował aż z 19 miejsca na 5!
.
Foto: Dawid Ancew
.
Spychając na pozycję 6 mistrza ultra dystansów – Rafała Kota, który zajął 2 miejsce na Duchu Pogórza – 60 km.
.
A przed nami kolejna dawka emocji w tym Gorce Ultra Trail, Festiwal Biegów Alpejskich w Zawoi czy Garmin Ultra Race Myślenice.
.

Tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

Zapraszamy także do zapisów na bieg podsumowujący ten trudny sezon 2020 ATTIQ Ligi Biegów Górskich, czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (21.11.2020r.) 

Informacje o najbliższych zawodach znajdziecie w naszym kalendarzu.

Po 12 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 9.375 zawodników (2.772 kobiety i 6.603 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Katarzyna Wilk – 890 pkt
2.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 820 pkt
3-4.(-) Martyna Kantor (Buff Team Poland) – 580 pkt
3-4.(8) Katarzyna Solińska (Salomon Suunto Team) – 580 pkt
5.(3) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 560 pkt
6.(4) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 500 pkt
7.(5) Jagoda Petryna (NOA) – 465 pkt Natalia Bihun (GTRAT) – 385 pkt
8-9.(6) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 460 pkt
8-9.(-) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 460 pkt
10.(-) Mirosława Witowska (Salco Garmin Team) – 400 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(193) Urszula Krupa (Ziemia Kłodzka) – 85 pkt
2.(462) Hanna Brzosko (TKN Tatra Team) – 40 pkt
3.(537) Agnieszka Lubowska (KS Sprint Bielsko-Biała) – 30 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(6) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 500 pkt
2.(10) Mirosława Witowska (Salco Garmin Team) – 400 pkt
3.(17) Iwona Kulik (Kudowianka Run) – 290 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Katarzyna Wilk – 890 pkt
2.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 820 pkt
3-4.(3-4) Martyna Kantor (Buff Team Poland) – 580 pkt
3-4.(3-4) Katarzyna Solińska (Salomon Suunto Team) – 580 pkt

Masters (K40-49):

1.(5) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 560 pkt
2.(8) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 460 pkt
3.(21) Katarzyna Zych (Bonnie & Clyde) – 275 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(38) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 210 pkt
2.(43) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 200 pkt
3.(111) Katarzyna Bernat (Biegowa Świdnica) – 110 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(299) Barbara Prymakowska (Tarnów) – 66 pkt
2.(504) Renata Jakubowska – 36 pkt
3.(505) Alicja Sikora (Team Sikora) – 35 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(15) Agnieszka Krowicka – 180 pkt
2.(8) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 150 pkt
3.(16) Justyna Adamus – Kowalska (Biegiem Przez Chybie) – 145 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(8) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 310 pkt
2.(6) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 300 pkt
3.(76) Małgorzata Drabik-Słomka (Active Academy)  – 150 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 720 pkt
2.(1) Katarzyna Wilk – 700 pkt
3.(3-4) Martyna Kantor (Buff Team Poland) – 580 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(5) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 360 pkt
2.(37) Aleksandra Mielczarek (STS Biegaton Mikołów) – 215 pkt
3.(56) Beata Lange (Biłgoraj Biega) – 180 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Aleksandra Mielczarek (STS Biegaton Mikołów) – 320 km
2. Nina Graboś (Agota S.A.) – 290 km
3. Mariola Maszewska – Wach (Rawa Team Zawsze Slim) – 262 km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(3) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 800 pkt
2.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 680 pkt
3.(6) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 675 pkt
4.(2) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 620 pkt
5.(19) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 610 pkt
6.(5) Rafał Kot (Muay Running Team) – 525 pkt
7.(4) Zbigniew Jaworski (Kluszkowice) – 490 pkt
8.(7) Marcin Kubica (INOV-8) – 485 pkt
9.(8) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 427 pkt
10.(9) Michał Norbert (KB Sobótka) – 422 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(25) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 305 pkt
2.(130) Łukasz Smużny (Mad Runners) – 120 pkt
3.(415) Bartłomiej Szparagała (Mad Runners) – 52 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 800 pkt
2.(8) Marcin Kubica (INOV-8) – 485 pkt
3.(11) Paweł Chlipała (#Dzida) – 420 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 675 pkt
2.(4) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 620 pkt
3.(5) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 610 pkt

Masters (M40-49):

1.(2) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 680 pkt
2.(6) Rafał Kot (Muay Running Team) – 525 pkt
3.(7) Zbigniew Jaworski (Kluczkowice) – 490 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(9) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 427 pkt
2.(83) Marek Nosalik (MTA) – 157 pkt
3.(84) Marek Nadkański (MOK Mszana Dolna) – 156 pkt

Weterani II (M60+):

1.(411) Jacek Wilk (PSY Warszawa) – 53 pkt
2.(421) Ryszard Nesterewicz (LKS Iskra Jaszkowa) – 50 pkt
3.(455) Paweł Nowak (Klub Biegacza Supermaratończyk) – 45 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(5) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 255 pkt
2.(62) Tomasz Nosal (Zakopane) – 190 pkt
3.(21) Karol Urbańczyk (Non Stop Trail) – 165 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(7) Zbigniew Jaworski (Kluszkowice) – 330 pkt
2.(11) Paweł Chlipała (#Dzida)– 320 pkt
3.(28) Grzegorz Opiał (Gorący Potok) – 290 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 700 pkt
2.(4) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 620 pkt
3.(3) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 580 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(27) Tomasz Frącz (Wapienica) – 295 pkt
2.(20) Dawid Antanasow-Ancew (D&D) – 220 pkt
3.(54) Roman Ficek (HOKA One One Team) – 200 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Eugeniusz Bernacki (Polski Klub Alpejski) – 487 km
2. Dawid Antanasow-Ancew (D&D) – 404 km
3. Maciej Krupiński (AGB Torfy) – 364 pkt

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1.        Muay Running Team – 55 pkt 

2.       Alpin Sport HOKA One One – 47 pkt 

3.        Team Mountain Fuel – 20 pkt

4.       Salco Garmin Team – 19 pkt

5.     Runners Team Nysa – 18 pkt

-> Tutaj znajdziecie szczegółowy Regulamin ATTIQ Ligi Biegów Górskich <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznejTermy Gorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*