Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.11) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.11)

Tak jak się spodziewaliśmy DFBG mocno namieszał w ATTIQ Lidze Biegów Górskich – pomimo że liderujący zawodnicy utrzymali swoje prowadzenie – za nimi zmian niezwykle dużo.

Zacznijmy od Pań:

Katarzyna Wilk po wywalczeniu II miejsca w Otwartych Mistrzostwach Zakopanego w Biegu Pod Górę utrzymała fotel liderki.

Na miejsce drugie – aż z 8  – awansowała Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – druga w pojedynku Mistrzów czyli w Golden Mountain Trail 33km.

Foto: Ultra Lovers – Jacek Deneka
.
Miejsce 3 utrzymała Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – trzecia w DFBG K-B-L 110km.
.
Na miejsce 4 z 2 spadła pauzująca w minimy weekend Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team).
.
Foto: Krzysztof Gulbinowicz
.
Na miejscu 5 Jagoda Petryna (NOA) a tuż za nią Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team).
.
,
Wśród mężczyzn także lider obronił swe miejsce – a jest nim niesamowity Czech – Pavel Brydl, który na DFBG w Golden Mountain Trail  wywalczył 7 miejsce.
.
Foto: Krzysztof Gulbinowicz
.
Na miejsce 2 z 3 awansował drugi w Złotym Maratonie – Daniel Żuchowski (Muay Running Team).
.
Foto: Natalia Podsadowska
.
A teraz HIT – naszemu eksportowemu Mistrzowi Bartłomiejowi Przedwojewskiemu (Team Salomon) wystarczył trzy dni by wygrać dzień po dniu trzy kolejne biegi DFBG (Golden Mountain Trail, Złoty Półmaraton, Trojak Trail) i wskoczyć na trzecie miejsce w ATTIQ Lidze!
.
.
.
Na miejsce 4 z 5 awansował trzeci w Otwartych Mistrzostwach Zakopanego w Biegu Pod Górę – Zbigniew Jaworski (Kluszkowice).
.
A tuż za jego plecami specjalista od naaaaj dłuuuuższych dystansów – bezapelacyjny zwycięzca Biegu 7 Szczytów 240km – Rafał Kot (Muay Running Team).
.
.
.

Tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

Zapraszamy także do zapisów na bieg podsumowujący ten trudny sezon 2020 ATTIQ Ligi Biegów Górskich, czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (21.11.2020r.) 

Informacje o najbliższych zawodach znajdziecie w naszym kalendarzu.

Po 11 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 8.855 zawodników (2.618 kobiety i 6.247 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Katarzyna Wilk – 690 pkt
2.(8) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 580 pkt
3.(3) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 560 pkt
4.(2) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 500 pkt
5.(4) Jagoda Petryna (NOA) – 465 pkt
6.(5) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 460 pkt
7.(-) Natalia Bihun (GTRAT) – 385 pkt
8.(-) Katarzyna Solińska (Salomon Suunto Team) – 360 pkt
9-10.(-) Katarzyna Bałys (Hercog Running Team) – 330 pkt
9-10.(6) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team)- 330 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(179) Urszula Krupa (Ziemia Kłodzka) – 85 pkt
2.(441) Hanna Brzosko (TKN Tatra Team) – 40 pkt
3.(593) Anna Majerczyk (TKN Tatra Team) – 20 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(4) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 500 pkt
2.(15) Iwona Kulik (Kudowianka Run) – 290 pkt
3.(16) Weronika Kozioł (Team Mountain Fuel) – 280 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Katarzyna Wilk – 595 pkt
2.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 580 pkt
3.(5) Jagoda Petryna (NOA) – 465 pkt

Masters (K40-49):

1.(3) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 560 pkt
2.(6) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 460 pkt
3.(21) Katarzyna Zych (Bonnie & Clyde) – 260 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(32) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 210 pkt
2.(36) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 200 pkt
3.(97) Katarzyna Bernat (Biegowa Świdnica) – 110 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(311) Barbara Prymakowska (Tarnów) – 60 pkt
2.(481) Renata Jakubowska – 36 pkt
3.(482) Alicja Sikora (Team Sikora) – 35 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(12) Agnieszka Krowicka – 180 pkt
2.(6) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 150 pkt
3.(13) Justyna Adamus – Kowalska (Biegiem Przez Chybie) – 145 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(6) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 310 pkt
2.(4) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 300 pkt
3.(64) Małgorzata Drabik-Słomka (Active Academy)  – 150 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(1) Katarzyna Wilk – 500 pkt
2.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 480 pkt
3.(5) Jagoda Petryna (NOA) – 465 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(3) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 360 pkt
2.(31) Aleksandra Mielczarek (STS Biegaton Mikołów) – 215 pkt
3.(47) Beata Lange (Biłgoraj Biega) – 180 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Aleksandra Mielczarek (STS Biegaton Mikołów) – 320 km
2. Nina Graboś (Agota S.A.) – 290 km
3. Eva Hochbauer (ACS Ultra) – 240 km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 680 pkt
2.(3) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 620 pkt
3.(-) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 500 pkt
4.(5) Zbigniew Jaworski (Kluszkowice) – 490 pkt
5.(6) Rafał Kot (Muay Running Team) – 480 pkt
6.(2) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 475 pkt
7.(-) Marcin Kubica (INOV-8) – 440 pkt
8.(8) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 427 pkt
9.(10) Michał Norbert (KB Sobótka) – 422 pkt
10.(4) Paweł Chlipała (#Dzida) – 420 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(21) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 305 pkt
2.(52) Michał Dudczak (Buff Team Poland)  – 195 pkt
3.(113) Łukasz Smużny (Mad Runners) – 120 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(3) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 500 pkt
2.(7) Marcin Kubica (INOV-8) – 440 pkt
3.(10) Paweł Chlipała (#Dzida) – 420 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(2) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 620 pkt
2.(6) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 475 pkt
3.(9) Michał Norbert (KB Sobótka) – 422 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 680 pkt
2.(4) Zbigniew Jaworski (Kluczkowice) – 490 pkt
3.(5) Rafał Kot (Muay Running Team) – 480 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(8) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 427 pkt
2.(74) Marek Nosalik (MTA) – 157 pkt
3.(75) Marek Nadkański (MOK Mszana Dolna) – 156 pkt

Weterani II (M60+):

1.(376) Jacek Wilk (PSY Warszawa) – 53 pkt
2.(387) Ryszard Nesterewicz (LKS Iskra Jaszkowa) – 50 pkt
3.(422) Paweł Nowak (Klub Biegacza Supermaratończyk) – 45 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(19) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 255 pkt
2.(54) Tomasz Nosal (Zakopane) – 190 pkt
3.(32) Karol Urbańczyk (Non Stop Trail) – 165 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(4) Zbigniew Jaworski (Kluszkowice) – 330 pkt
2.(10) Paweł Chlipała (#Dzida)– 320 pkt
3.(24) Grzegorz Opiał (Gorący Potok) – 290 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(2) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 620 pkt
2.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 580 pkt
3.(3) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 400 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(23) Tomasz Frącz (Wapienica) – 295 pkt
2.(18) Dawid Antanasow-Ancew (D&D) – 220 pkt
3.(46) Roman Ficek (HOKA One One Team) – 200 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Dawid Antanasow-Ancew (D&D) – 404 km
2. Eugeniusz Bernacki (Polski Klub Alpejski) – 384 km
3. Maciej Krupiński (AGB Torfy) – 364 pkt

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1.        Muay Running Team – 55 pkt 

2.       Alpin Sport HOKA One One – 47 pkt 

3.        Team Mountain Fuel – 20 pkt

4.       Salco Garmin Team – 19 pkt

5.     Runners Team Nysa – 18 pkt

-> Tutaj znajdziecie szczegółowy Regulamin ATTIQ Ligi Biegów Górskich <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznejTermy Gorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*