Liga Biegów Górskich ATTIQ 2019 - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ 2019

No i zakończyliśmy długi sezon ATTIQ Ligi Biegów Górskich 2019. Czas na małe podsumowanie:

W tym roku zostało sklasyfikowanych 25.550 zawodników (17.840 mężczyzn i 7.710 kobiet) w tym w Ultra Challenge Of Poland: 8.845 ultrasów (7.035 mężczyzn i 1.810 kobiet).

Niesamowite było to jak wiele rozstrzygnęło się dopiero na biegu finałowym w Sokolcu na Półmaratonie Orzeł. M.in. to właśnie tam nastąpiła zmiana liderki.

Oto najlepsi z najlepszych:

Kategoria open kobiet (klikając na nazwisko zobaczysz szczegółowe starty zawodnika):

Miejsce pierwsze i tytuł “Królowej Polskich Biegów Górskich” przypadł Martynie Kantor (Buff Team Poland)

Foto: Andrzej Tomczyk

Martyna w tym roku wygrał m.in. Wielką Prehybę, Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki, Dolinę Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce. Była druga w Biegu Marduły, Alpin Sport Tatrzańskim Biegu Pod Górę, w Biegu Na Ślężę oraz Biegu Finałowym – Półmaratonie Orzeł.

Miejsce drugie przypada Katarzynie Wilk, która wygrała m.in. Bieg Na Babią Górę, Garmin Ultra Race 27km, Półleśnika, Gorce Ultra Trail Winter 27km. Druga była m.in. w Hyundai ultraMaratonie Bieszczadzkim, w Zimowym Półmaratonie Karkonoskim, w Biegu 7 Dolin 35km, Hyżej Durbaszce, Turbacz Winter Trail.

Foto: Magdalena Sedlak

Miejsce trzecie zajmuje Anna Skalska (Carbon OCR Racing Team)

Foto: Krzysztof Gulbinowicz

4 m-ce Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team)

Foto: Damian Giżyński

5 m-ce Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One)

Foto: XRUN – Natalia Florek

6 m-ce – Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One)

Foto: Robert Zabel

7 m-ce Karolina Obstój (Muay Running Team)

Foto: Krzysztof Gulbinowicz

8 m-ce – Katarzyna Solińska (HOKA One One Team)

Foto: Magdalena Sedlak

9 m-ce Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One)

Foto: Robert Zabel

10 m-ce – Anna Ficner (OLAWS Złotoryja)

Foto: Krzysztof Gulbinowicz

-> Pełna klasyfikacja ligowa kobiet <-

Najlepsze kobiety Ultra Challenge Of Poland:

  1. Renata Dyduła (Ital Car Team) – 1618 km
  2. Barbara Olschimke-Marmurowicz (kolorowa Drużyna Nessi) – 961 km
  3. Hanna Sypniewska (Spartanie Dzieciom Golden Team) – 767 km

A teraz czas na przedstawienie TOP 10 mężczyzn:

Miejsce pierwsze i tytuł “Króla Polskich Biegów Górskich” przypadł Sylwestrowi Lepiarzowi (Muay Running Team) , który w tym roku zwyciężał m.in. Eliminatora, Bieg Na Ślężę, Bieg Na Śnieżnik, Bieg Na Wielką Sowę, Bieg Na Kasprowy Wierch, Jesienny Bieg Potrójnej i jeszcze dużo by wymieniać 🙂

Foto: Andrzej Tomczyk

Miejsce drugie zajmuje zwycięzca Pucharu Polski Skyrunning, najlepszy “ultras” Ligi- Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team)

Foto: Michał Złotowski

Miejsce trzecie: Tomasz Skupień (Muay Running Team)

Foto: Magdalena Sedlak

4 m-ce – Marcin Kubica (INOV-8)

Foto: Jacek Deneka – Ultra Lovers

5 m-ce – Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One)

Foto: Witek Przybylski

6 m-ce – najlepszy obcokrajowiec – Czech Pavel Brydl (Muay Running Team)

Foto: Krzysztof Gulbinowicz

7 m-ce – Robert Faron (Salco Garmin Team)

Foto: Magdalena Sedlak

8 m-ce – Piotr Biernawski (Salming Team)

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

9 m-ce – Radosław Boniec

Foto: Magdalena Sedlak

10 m-ce – Daniel Żuchowski (Muay Running Team)

Foto: Krzysztof Gulbinowicz

-> Pełna klasyfikacja ligowa mężczyzn <-

Najlepsi mężćzyźni Ultra Challenge Of Poland:

1. Łukasz Dyduła (ITAL Car Team) – 1436 pkt

2. Andrzej Klimczewski (Forever Young Łódź) – 1295 pkt

3. Michał Piech (Rodzicewruchu.pl) – 1252 pkt

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorki (K16-19):

1.(86) Monika Węgrzyn (Buff Team Poland)– 465 pkt
2.(93) Magdalena Kobielusz (SSR LZS Sokół Szczyrk)– 450 pkt
3.(143) Karolina Smolarczyk (Buff Team Poland) – 360 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(6) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.735 pkt
2.(7) Katarzyna Solińska (HOKA One One Team) – 1.730 pkt
3.(9) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 1.570 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Katarzyna Wilk – 2.280 pkt
2.(2) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team) – 2.050 pkt
3.(3) Martyna Kantor (Buff Team Poland) – 2.040 pkt

Masters (K40-49):

1.(8) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.590 pkt
2.(13) Ewa Ardelli (Bielawska Akademia Biegania) – 1.235 pkt
3.(17) Kinga Pachura (Ultramaraton Babia Góra) – 1.155 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(5) Izabela Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One) – 1.980 pkt
2.(14) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 1.162 pkt
2.(20) Dorota Jonkisz (Nutrend Team)  – 1.072 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(73) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik)  – 510 pkt
2.(83) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 476 pkt
3.(387) Hanna Sypniewska (Spartanie Dzieciom) – 182 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team)– 1.020 pkt
2.(5) Izabella Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 950 pkt
3.(21) Anna Ficner (OLAWS Złotoryja) – 920 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Anna Skalska (Carbon OCR Racing Team) – 710 pkt
2.(6) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 700 pkt
3.(1) Katarzyna Wilk – 610 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(13) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 840 pkt
2.(1) Katarzyna Wilk – 720 pkt
3.(7) Katarzyna Solińska (HOKA One One Team) – 655 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7) Katarzyna Solińska (HOKA One One) – 880 pkt
2.(14) Justyna Jasłowska  (SCOTT Team) – 580 pkt
3.(10) Kinga Kwiatkowska (Salco Garmin Team) – 545 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki kobiet Ultra Challenge Of Poland <-

MĘŻCZYŹNI:

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorzy (M16-19):

1.(19) Marcel Broj (Buff Team Poland) – 1.065 pkt
2.(65) Michał Dudczak (Buff Team Poland) – 600 pkt
3.(94) Błażej Knutelski (Gorący Potok) – 515 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 2.530 pkt
2.(4) Marcin Kubica (INOV-8) – 1.755 pkt
3.(8) Radosław Boniec  – 1.565 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(2) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 2.500 pkt
2.(3) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 2.120 pkt
3.(5) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.740 pkt

Masters (M40-49):

1.(6) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.665 pkt
2.(7) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 1.640 pkt
3.(17) Michał Kita (Pędzący w Miejscu) – 1.100 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(13) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.253 pkt
2.(39) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 751 pkt
3.(42) Zbigniew Szatanik (Ujsoły) – 735 pkt

Weterani II (M60+):

1.(37) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 789 pkt
2.(71) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 571 pkt
3.(187) Roman Trzcieliński (PSY Warszawa) – 331 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.200 pkt
2.(2) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 880 pkt
3.(18) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik) – 680 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Marcin Kubica (Inov-8 Team) – 740 pkt
2.(1) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 730 pkt
3.(2) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 640 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 820 pkt
2.(5) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 760 pkt
3.(21) Tomasz Koczwara – 700 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 820 pkt
2.(6) Robert Faron (Salco Garmin Team)  – 800 pkt
3.(32) Bartosz Gorczyca (GrupaLuktrans.PL) – 700 pkt

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1.   Alpin Sport HOKA One One Team – 68 pkt

2. Muay Running Team – 67 pkt

3. Salco Garmin Team – 42 pkt

4. Buff Team Poland – 20 pkt

5. Carbon OCR Racing Team – 18 pkt

6. INOV-8 – 17 pkt

-> REGULAMIN Ligi Biegów Górskich ATTIQ <-


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży samochodowej jest firma SsangYong– innowacyjna koreańska marka ludzi aktywnych.

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest  GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie regeneracji jest firma SALCO

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*