Tatrzańskie Kościelisko – idealny kierunek dla aktywnych - BiegiGorskie.pl

Tatrzańskie Kościelisko – idealny kierunek dla aktywnych

Tatry to dla wielu wspaniałe miejsce do relaksu – także dla tych, którzy uwielbiają aktywny wypoczynek. Nie zawsze jednak Zakopane jest tym najlepszym kierunkiem, ponieważ dla wielu zatraciło ono już swój pierwotny urok. W okolicy można jednak znaleźć kilka innych ciekawych zakątków, które nadal zachwycają pięknymi widokami.

Jednym z nich jest Kościelisko nazywane również „sercem Podhala” oraz „bramą do Tatr Zachodnich” – ten malowniczy zakątek z pewnością spełni oczekiwania turystów chcących oddać się relaksowi wśród tatrzańskich krajobrazów.

Kościelisko_Tatry_Zachodnie_T58
image-23268

Kościelisko jest niewielką wsią podhalańską położoną kilkanaście minut jazdy samochodem od Zakopanego. Ma ona kilkuwiekową historię – w przeszłości znajdowały się tutaj osady pasterskie – tak zwane „polany”, od których nazw pochodzą określenia osiedli tej miejscowości, między innymi Kiry, Nędzówka, Blachówka, Szeligówka czy Gronik. Obecnie Kościelisko jest miejscowością o charakterze turystycznym, gdzie można nadal spotkać się ze świadectwami żywej tradycji i sztuki ludowej Podhala – atrakcje czekają tutaj na każdym kroku i o każdej porze roku!

Atrakcje w Kościelisku i okolicy

Miejscowość położona jest w doskonałym punkcie – wychodzą stąd różne szlaki wiodące w Tatry. To kapitalne miejsce startu rożnych pieszych wypraw, podczas których można podziwiać bogactwo przyrody i zapierające dech w piersiach panoramy stoków i wzgórz. W okolicy znajdują się Dolina Chochołowska i Pogórze Gubałowskie, Dolina Kościeliska, Giewont, można przespacerować się Drogą pod Reglami aż do Zakopanego czy też udać się na spływ przełomem Dunajca, a to tylko początek atrakcji.

Pasmo_Gubałowskie_T57-1
image-23269

Na uwagę zasługuje także Polana Szymoszkowa – działa tutaj Kąpielisko Woda zasilane wodą termalną o temperaturze 30 stopni Celsjusza, a zimą amatorzy szusowania po białym puchu wybierają tutejszą stację narciarską z dwoma kolejami linowymi. W dolnej części stacji działa KidsPark Szymoszkowa dla najmłodszych sportowców. Zimą można też aktywnie spędzać czas na stacji narciarskiej Witów Ski lub też skorzystać z doskonale przygotowanych tras narciarstwa biegowego.

Również ci, którzy chcieliby bliżej zapoznać się z kulturą i tradycjami Podhala mogą odwiedzić tu kilka wspaniałych miejsc, które zachwycają swoim stylem i historią – to kaplica Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej w Kirach, a także Muzeum Tatrzańskie, w ramach którego działają między innymi Muzeum Stylu Zakopiańskiego oraz Galeria Władysława Hasiora.

Gdzie przenocować?

W Kościelisku baza noclegowa jest dobrze rozbudowana i do dyspozycji jest szeroka gama noclegów – praktycznie na każdą kieszeń. Są to między innymi prywatne kwatery oraz pensjonaty i wille, które są najpopularniejsze.
Do wizyty w Kościelisku zaprasza Pensjonat Tatry – jest on położony z dala od codziennego zgiełku, a wokół rozciągają się przepiękne widoki. Na gości czekają tutaj komfortowe i gustownie urządzone pokoje, domowa kuchnia, kameralne Spa oraz wiele innych atrakcji. W pensjonacie korzystać można z zabiegów rehabilitacyjnych. Dla gości przygotowano także kuszące cenowo pakiety pobytowe.

2
image-23270

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*