Zmieniaj teren, a nie buty... - BiegiGorskie.pl

Zmieniaj teren, a nie buty…

Trening na asfalcie, na plaży, czy w lesie? Każdy z nas lubi zmieniać biegowe otoczenie. Nie ma nic lepszego niż odkrywanie nowych tras biegowych! I czy w takim razie potrzebowalibyśmy aż trzech par butów do biegania? A co jeśli do naszego ulubionego parku podmiejskiego musimy najpierw dobiec po chodniku czy po kostce brukowej?

Marka Kalenji wychodzi ze świetną propozycją uniwersalnego obuwia do biegania – Ekiden Active Trail. Buty te charakteryzują się niezwykłą wszechstronnością, ponieważ mogą być używane zarówno na szlakach turystycznych oraz na nawierzchniach asfaltowych.

Kalenjii_Chaussures-249
image-24823

Co czyni te buty uniwersalnymi?

Otóż model ten został uzbrojony w 3-milimetrowe wypustki, które zapewniają dobrą przyczepność oraz lepszą stabilność podczas biegania w terenie. Z kolei pianka EVA w podeszwie buta oraz system CS w pięcie odpowiadają za amortyzację, tak bardzo potrzebną w bieganiu po twardej, na przykład asfaltowej nawierzchni. Sprawia, że będziemy się czuli bezpiecznie biegając w terenie.

ekiden-active-trail_1
image-24824

Wielu może też zadać sobie pytanie, czy owe nowe wypustki nie będą utrudniać biegu podczas treningu w mieście? W porównaniu z butami terenowymi Kalenji z minionych kolekcji, model Ekiden Active Trail ma całkowicie unowocześnioną podeszwę zewnętrzną, gdzie wypustki są krótsze, ale za to umieszczone bliżej siebie. Nie cechują się zatem nadmierną agresywnością. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnego „tarcia” czy „ciągnięcia” butów za sobą, kiedy biegniemy po twardej nawierzchni. Ten model zatem jest rozwiązaniem pośrednim, gdzie bieżnik nie przeszkadza w bieganiu po mieście, ale z drugiej strony nie dla tego buta są głębokie i grząskie tereny. Dobrze sprawdza się na lżejszym, naturalnym szlaku.

Kalenji_Chaussures-058
image-24825

Reasumując, przyczepność tych butów sprawi, że bieganie w terenie będzie jeszcze bardziej przyjemne. Dzięki amortyzacji i giętkości docenimy także nierówności podłoża. Z kolei dzięki miękkiej oddychającej cholewce zwiększymy komfort podczas biegania, a sieć pasków okalających przód stopy zapewni dobre trzymanie i elastyczność. But idealnie sprawdzi się przy masie ciała biegacza do 85 kg. Cena tych butów jest bardzo przystępna – to jedynie 119,99 zł. Ekiden Active Trail stworzony jest z myślą  o osobach rozpoczynających swoją przygodę z terenowym bieganiem, dla których na prawdziwe górskie zawody jeszcze przyjdzie czas.

Jeśli jesteś więc biegaczem, któremu do pełni biegowego szczęścia nie potrzeba najcięższych leśnych i górskich wyzwań, a wystarczą do tego parkowe ścieżki, czy leśne dukty, to będą to buty idealne! Wytrzymałe, przemyślane, tanie, wygodne, i nie szkoda ich zamoczyć w kałużach, czy błocie.

ekiden-active-trail_1
image-24826

A więc podążając za myślą przewodnią Ekiden Acive Trail – zmieniaj teren, a nie buty!

active_trail_meskie&damskie_744x306

Autor: Marcelina Puchała

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*