3 magiczne miasta na weekend z dziećmi - BiegiGorskie.pl

3 magiczne miasta na weekend z dziećmi

Polska skrywa w sobie wiele ciekawych miast, które możesz odwiedzić podczas wolnego weekendu, wspólnie z dziećmi. Gdzie dokładnie warto się wybrać? Przedstawiamy trzy najlepsze lokalizacje, idealne dla rodzin.

Olsztyn – niezapomniana podróż po Warmii i Mazurach

Jeżeli chcesz poczuć naturę i na dłuższą chwilę odpłynąć – dosłownie i w przenośni – koniecznie zastanów się nad weekendem w Olsztynie. To miasto na Warmii, obok Mazur, cieszące się ogromnym uznaniem turystów. Przebywając w tym regionie Polski, poczujesz naturalny klimat i zjednoczysz się z przyrodą. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku jest wybór hotelu w Olsztynie, który będzie usadowiony blisko centrum miasta. Wówczas dzień wspólnie z rodziną spędzisz nad wodą lub spacerując po długich ścieżkach pełnych naturalnych krajobrazów. Natomiast wieczorem wrócisz do miejsca blisko ciekawych atrakcji – możesz udać się na rynek, spędzając nieco czasu na oglądaniu zabytków. Odpowiednio dobrany hotel w Olsztynie pozwoli wypocząć, jednak dzięki dogodnej lokalizacji pozwoli cieszyć się Warmią i Mazurami w pełnej krasie – zobaczysz miasto, a kiedy tylko zechcesz, zostaniesz sam na sam z naturą.

Poznań – centrum Wielkopolski

Do magicznych miast – idealnych dla dzieci i rodzin – należy również Poznań. To miejsce, które jest kojarzone przede wszystkim z charakterystycznymi koziołkami, bodącymi się w samo południe. Miasto ma jednak do zaoferowania znacznie więcej ciekawych atrakcji. Obowiązkowym punktem, na Twojej turystycznej mapie, powinno być oczywiście Stare Miasto. Dodatkowo będzie na Ciebie czekać Muzeum Narodowe, ZOO, Palmiarnia, czy nawet Rogalowe Muzeum. Aby zapoznać się ze wszystkimi atrakcjami, warto zarezerwować hotel w Poznaniu, który pozwoli odpocząć po aktywnym dniu. Nie musisz wybierać obiektu znajdującego się bezpośrednio w centrum. Rodziny z dziećmi szczególnie cenią spokój i cieszę, dlatego dobrym pomysłem jest wybranie pokoju w miejscu oddalonym odrobinę od głównej części miasta. Hotel w Poznaniu może mieścić się na przykład w okolicy Jeziora Maltańskiego. To urokliwe miejsce, swoją drogą ciągle znajdujące się w niedalekiej odległości od rynku oraz głównych atrakcji.

Wrocław – piękno Dolnego Śląska

Wrocław to kolejne miasto, należące do niezwykle atrakcyjnych dla rodzin. Jeżeli dysponujesz wolnym weekendem i chcesz miło spędzić te kilka wolnych dni, warto udać się na Dolny Śląsk. Miasto wyróżnia się przede wszystkim swoją budową – przez sam środek przepływa Odra, a jej potok obejmuje swoimi ramionami kilka wysepek, które stały się elementem atrakcji turystycznych. Na uznanie zasługuje także rozległy rynek, z wieloma ciekawymi budowlami. Na terenie miasta dodatkowo znajdują się muzea, ZOO, parki oraz szereg fantastycznych miejsc dla rodzin: baseny, aquapark, teatr. Podczas pobytu wybierz hotel we Wrocławiu zlokalizowany blisko centrum, aby dostać się do wszystkich najważniejszych atrakcji w krótkim czasie, nawet spacerem. Wówczas pobyt będzie maksymalnie przyjemny i będziesz doskonale wspominać ten czas wspólnie ze swoją rodziną.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*