Medaliści MP i zwycięzcy Ligi - BiegiGorskie.pl

Medaliści MP i zwycięzcy Ligi

Poniżej przedstawiamy medalistów Mistrzostw Polski seniorów w biegach górskich w latach 1999 i 2001 – 2017 oraz najlepszych w Lidze Biegów Górskich w latach 2009-2017 oraz tabelę wszechczasów (na końcu zestawienia).

Medaliści Mistrzostw Polski (lata 1999 i 2001 – 2017) i zwycięzcy Ligi Biegów Górskich (2009-2017):

Kobiety:

1999 rok:

Styl Alpejski – 1. Sabina Brzozowska 2. Anna Matuszkiewicz 3. Dorota Dziadkowiec

2001 rok:

Styl Alpejski – 1. Grażyna Kowina-Świderek 2. Irena Czuta-Pakosz 3. Anna Matuszkiewicz
Styl Anglosaski – 1. Irena Czuta-Pakosz 2. Barbara Twardochleb 3. Alicja Jeż

2002 rok:

Styl Alpejski – 1. Izabela Zatorska 2. Anna Wojtowicz 3. Agnieszka Stafa
Styl Anglosaski – 1. Irena Czuta 2. Agnieszka Stafa 3. Alicja Jeż

2003 rok:

Styl Alpejski – 1. Irena Czuta-Pakosz 2. Barbara Twardochleb 3. Agnieszka Stafa
Styl Anglosaski – 1. Izabela Zatorska 2. Anna Wojtowicz 3. Agnieszka Stafa

2004 rok:

Styl Alpejski – 1. Izabela Zatorska 2. Irena Czuta-Pakosz 3. Barbara Niewiedział
Styl Anglosaski – 1. Irena Czuta-Pakosz 2. Anna Wojtowicz 3. Sabina Smoleń

2005 rok:

Styl Alpejski – 1. Izabela Zatorska 2. Irena Czuta-Pakosz 3. Agnieszka Stafa
Styl Anglosaski – 1. Irena Czuta-Pakosz 2. Anna Wojtowicz 3. Sabina Smoleń

2006 rok:

Styl Alpejski – 1. Barbara Niewiedział 2. Irena Czuta-Pakosz 3. Iwona Bota
Styl Anglosaski – 1. Iwona Bota 2. Irena Czuta-Pakosz 3. Małgorzata Nowak

2007 rok:

Styl Alpejski – 1. Izabela Zatorska 2. Barbara Niewiedział 3. Małgorzata Nowak
Styl Anglosaski – 1. Małgorzata Nowak 2. Iwona Bota 3. Diana Gołek
Krótki dystans – 1. Małgorzata Nowak, 2. Iwona Bota, 3. Irena Czuta-Pakosz

2008 rok:

Styl Alpejski – 1. Izabela Zatorska, 2. Mariola Konowalska, 3. Irena Czuta-Pakosz
Styl Anglosaski – 1. Mariola Konowalska, 2. Izabela Zatorska, 3. Irena Czuta-Pakosz
Krótki dystans – 1. Izabela Zatorska, 2. Agnieszka Janasiak, 3. Magdalena Deptuła

2009 rok:

Styl Alpejski – 1. Mariola Konowalska, 2. Izabela Zatorska, 3. Irena Czuta-Pakosz
Styl Anglosaski – 1. Mariola Konowalska, 2. Izabela Zatorska, 3. Barbara Niewiedział
Krótki dystans – 1. Mariola Konowalska, 2. Izabela Zatorska, 3. Irena Czuta
Liga Biegów Górskich – 1. Izabela Zatorska, 2. Mariola Konowalska, 3. Agnieszka Pilawska

2010 rok:

Styl Alpejski – 1. Izabela Zatorska, 2. Ewa Brych Pająk, 3. Dominika Wiśniewska
Styl Anglosaski – 1. Izabela Zatorska, 2. Mariola Konowalska, 3. Dominika Wiśniewska
Krótki dystans – 1. Mariola Konowalska, 2. Danuta Woszczek, 3. Dominika Wiśniewska
Długi dystans – 1. Irena Czuta-Pakosz, 2. Anna Celińska, 3. Agnieszka Malinowska-Sypek
Liga Biegów Górskich – 1. Izabela Zatorska, 2. Anna Celińska, 3. Mariola Konowalska,

2011 rok:

Styl Alpejski – 1. Anna Celińska, 2. Izabela Zatorska, 3. Danuta Woszczek
Styl Anglosaski – 1. Dominika Wiśniewska, 2. Anna Celińska, 3. Izabela Zatorska.
Krótki dystans – 1. Izabela Zatorska, 2.Anna Celińska, 3. Anna Ficner
Długi dystans – 1. Dominika Stelmach, 2. Anna Celińska, 3. Dominika Wiśniewska
Liga Biegów Górskich – 1.Anna Celińska, 2. Izabela Zatorska, 3. Dominika Wiśniewska

2012 rok:

Styl Alpejski – 1. Dominika Wiśniewska-Ulfik, 2. Anna Celińska, 3. Izabela Zatorska
Styl Anglosaski – 1. Dominika Wiśniewska-Ulfik, 2. Danuta Woszczek, 3. Anna Celińska
Krótki dystans – 1. Dominika Wiśniewska-Ulfik, 2. Izabela Zatorska, 3. Anna Celińska
Długi dystans – 1.Dominika Wiśniewska-Ulfik, 2.Danuta Piskorowska, 3.Halina Gałuszka
Skyrunning – 1.Anna Celińska, 2. Dominika Wiśniewska, 3. Antonina Rychter
Liga Biegów Górskich – 1. Dominika Wiśniewska-Ulfik, 2. Anna Celińska, 3. Izabela Zatorska

2013 rok:

Styl Alpejski – 1. Anna Celińska, 2.Dominika Wiśniewska -Ulfik, 3. Izabela Zatorska
Styl Anglosaski – 1.Dominika Wiśniewska-Ulfik, 2. Anna Celińska, 3. Danuta Woszczek
Krótki dystans – 1.Dominika Wiśniewska-Ulfik, 2. Anna Celińska, 3. Maria Cebo
Długi dystans – 1. Anna Celińska, 2. Antonina Rychter, 3. Magdalena Łączak
Skyrunning – 1.Dominika Wiśniewska-Ulfik, 2. Anna Celińska, 3. Maria Cebo
Liga Biegów Górskich – 1.Dominika Wiśniewska-Ulfik, 2. Anna Celińska, 3. Maria Cebo

2014 rok:

Styl Alpejski – 1. Anna Celińska, 2. Dominika Wiśniewska-Ulfik, 3.  Maria Cebo
Styl Anglosaski – 1.Dominika Wiśniewska-Ulfik, 2. Anna Celińska, 3. Danuta Woszczek
Krótki dystans – 1.Dominika Wiśniewska-Ulfik, 2. Anna Celińska, 3. Danuta Piskorowska
Długi dystans – 1. Ewa Majer, 2.Olga Łyjak, 3.  Magdalena Łączak
Ultra dystans – 1. Magdalena Łączak, 2. Żaneta Bogdał, 3.Justyna Frączek
Skyrunning – 1. Dominika Wiśniewska-Ulfik, 2. Magdalena Kozielska, 3.  Anna Celińska
Liga Biegów Górskich – 1. Dominika Wiśniewska-Ulfik, 2. Ewa Majer, 3.Maria Cebo

2015 rok:

Styl Alpejski – 1.Dominika Wiśniewska-Ulfik, 2. Danuta Piskorowska, 3.  Ewa Majer
Styl Anglosaski – 1.Dominika Wiśniewska-Ulfik, 2. Danuta Woszczek, 3.  Dorota Silarska
Krótki dystans – 1.Danuta Woszczek, 2. Dorota Silarska, 3. Magdalena Kozielska
Długi dystans – 1. Anna Celińska, 2. Ewelina Matuła, 3.  Martyna Kantor
Ultra dystans – 1.Ewa Majer, 2. Dominika Stelmach, 3. Agnieszka Malinowska
Skyrunning – 1.Magdalena Kozielska, 2. Anna Figura, 3.  Natalia Tomasiak
Liga Biegów Górskich – 1.Dominika Wiśniewska -Ulfik, 2. Ewa Majer, 3. Natalia Tomasiak

2016 rok:

Styl Alpejski – 1. Anna Celińska, 2. Dominika Stelmach, 3. Danuta Woszczek
Krótki dystans – 1. Dominika Stelmach, 2. Łucja Wiktorowicz, 3. Edyta Lewandowska
Długi dystans – 1. Edyta Lewandowska, 2. Dominika Stelmach, 3. Martyna Kantor
Ultra dystans – 1. Dominika Stelmach, 2. Ewa Majer, 3. Iwona Ćwik
Skyrunning – SkyRace – 1. Anna Celińska, 2. Magdalena Kozielska, 3. Dominika Stelmach
Skyrunning – Vertical Km- 1. Anna Celińska, Katarzyna Golba, 3. Martyna Kantor
Liga Biegów Górskich – 1. Anna Celińska , 2. Ewa Majer, 3.  Iwona Januszyk

2017 rok:

Styl anglosaski – 1. Anna Celińska, 2. Angelika Mach, 3. Edyta Lewandowska
Styl alpejski – 1. Anna Celińska, 2. Edyta Lewandowska, 3. Michalina Mendecka
Krótki dystans – 1. —— ——, 2. —– ——, 3. —— ——-
Długi dystans – 1. Dominika Stelmach, 2. Magdalena Kozielska, 3. Mirosława Witowska
Ultra dystans – 1.Edyta Lewandowska, 2. Anna Kącka, 3. Marta Wenta
Skyrunning Clasic – 1. Anna Celińska, 2. Magdalena Kozielska, 3. Martyna Kanotor
Skyrunning Ultra – 1. —— ——, 2. —– ——, 3. —— ——-
Skyrunning – Vertical Km- 1. —— ——, 2. —– ——, 3. —— ——-
Liga Biegów Górskich – 1. —— ——, 2. —– ——, 3. —— ——-


Mężczyźni:

1999 rok:

Styl Alpejski – 1. Jerzy Zawierucha 2. Piotr Uciechowski 3. Mariusz Pawłowski

2001 rok:

Styl Alpejski – 1. Stanisław Marzec 2. Jarosław Łazarowicz 3. Wiesław Góra
Styl Anglosaski – 1. Andrzej Długosz 2. Jerzy Zawierucha 3. Jarosław Gniewek

2002 rok:

Styl Alpejski – 1. Mirosław Gołębiewski 2. Daniel Wosik 3. Bogdan Dziuba
Styl Anglosaski – 1. Andrzej Długosz 2. Krzysztof Bąk 3. Daniel Wosik

2003 rok:

Styl Alpejski – 1. Jerzy Zawierucha 2. Grzegorz Doroszyński 3. Wojciech Mróz
Styl Anglosaski – 1. Henryk Szost 2.Bogdan Dziuba 3. Jarosław Gniewek

2004 rok:

Styl Alpejski – 1. Jerzy Zawierucha 2. Daniel Wosik 3. Jan Wydra
Styl Anglosaski – 1. Jerzy Zawierucha 2. Daniel Wosik 3. Andrzej Długosz

2005 rok:

Styl Alpejski – 1. Andrzej Długosz 2. Daniel Wosik 3. Jan Wydra
Styl Anglosaski – 1. Krzysztof Bąk 2. Andrzej Długosz 3. Jerzy Zawierucha

2006 rok:

Styl Alpejski – 1. Jan Wydra 2. Daniel Wosik 3. Dariusz Żak
Styl Anglosaski – 1. Andrzej Długosz 2. Daniel Wosik 3. Jan Wydra

2007 rok:

Styl Alpejski – 1. Andrzej Długosz 2. Marcin Świerc 3. Jan Wydra
Styl Anglosaski – 1. Daniel Wosik 2. Jan Wydra 3. Dariusz Żak
Krótki dystans – 1. Kamil Murzyn, 2. Andrzej Długosz, 3. Dariusz Żak

2008 rok:

Styl Alpejski – 1. Dariusz Żak, 2. Daniel Wosik, 3. Grzegorz Dorszyński
Styl Anglosaski – 1. Andrzej Długosz, 2. Daniel Wosik 3. Jan Wydra
Krótki dystans – 1. Andrzej Długosz, 2. Dariusz Żak, 3. Andrzej Lachowski

2009 rok:

Styl Alpejski – 1. Andrzej Długosz, 2. Daniel Wosik 3. Marcin Świerc
Styl Anglosaski – 1. Daniel Wosik, 2. Marcin Świerc, 3. Kamil Murzyn,
Krótki dystans – 1. Andrzej Lachowski, 2. Andrzej Długosz, 3. Dariusz Żak,
Liga Biegów Górskich – 1. Daniel Wosik, 2. Marcin Świerc, 3. Maciej Bierczak

2010 rok:

Styl Alpejski – 1. Andrzej Długosz, 2. Miłosz Szcześniewski, 3. Marcin Świerc
Styl Anglosaski – 1. Andrzej Długosz, 2. Marcin Świerc, 3. Miłosz Szcześniewski,
Krótki dystans – 1. Andrzej Długosz, 2.Daniel Wosik, 3. Miłosz Szcześniewski,
Długi Dystans – 1. Marcin Świerc, 2. Piotr Koń, 3. Tomasz Brzeski
Liga Biegów Górskich – 1. Miłosz Szcześniewski, 2. Maciej Bierczak, 3. Piotr Koń

2011 rok:

Styl Alpejski – 1. Andrzej Długosz, 2.Daniel Wosik, 3. Miłosz Szcześniewski
Styl Anglosaski – 1. Daniel Wosik, 2. Milosz Szcześniewski, 3. Piotr Łobodziński
Krótki dystans – 1. Dariusz Kruczkowski, 2.Daniel Wosik, 3. Miłosz Szcześniewski
Długi dystans – 1. Miłosz Szcześniewski, 2. Marcin Świerc, 3. Jarosław Gniewek
Liga Biegów Górskich – 1.Daniel Wosik, 2.Maciej Bierczak, 3. Paweł Krawczyk

2012 rok:

Styl Alpejski – 1. Daniel Wosik, 2. Dariusz Kruczkowski, 3. Kamil Jastrzębski
Styl Anglosaski – 1. Andrzej Długosz, 2. Dariusz Kruczkowski, 3. Marcin Świerc
Krótki dystans – 1. Dariusz Kruczkowski, 2. Daniel Wosik, 3. Maciej Bierczak
Długi dystans – 1. Marcin Świerc, 2. Daniel Wosik, 3. Robert Faron
Skyrunning – 1. Marcin Świerc, 2. Daniel Wosik, 3. Paweł Krawczyk
Liga Biegów Górskich – 1.Daniel Wosik, 2. Marcin Świerc, 3. Dariusz Kruczkowski

2013 rok:

Styl Alpejski – 1. Dariusz Kruczkowski, 2. Kamil Jastrzębski, 3. Daniel Wosik
Styl Anglosaski – 1. Kamil Jastrzębski, 2. Daniel Wosik, 3. Bartosz Karoń
Krótki dystans – 1. Dariusz Kruczkowski, 2. Piotr Czapla, 3. Rafał Matuszczak
Długi dystans – 1. Marcin Świerc, 2. Piotr Dąbrowski, 3. Robert Faron
Skyrunning – 1. Marcin Świerc, 2. Daniel Wosik, 3. Lucjan Chorąży
Liga Biegów Górskich – 1. Piotr Koń, 2. Daniel Wosik, 3.Piotr Czapla

2014 rok:

Styl Alpejski – 1. Sylwester Lepiarz, 2. Kamil Jastrzębski, 3. Andrzej Długosz
Styl Anglosaski – 1. Kamil Jastrzębski, 2. Bartosz Gorczyca, 3. Sylwester Lepiarz
Krótki dystans – 1.Piotr Łobodziński, 2. Kamil Jastrzębski, 3. Piotr Czapla
Długi dystans – 1. Marcin Świerc, 2. Artur Jabłoński, 3.  Jan Wąsowicz
Ultra dystans – 1. Marcin Świerc, 2. Adam Długosz, 3. Marcin Pawłowski
Skyrunning – 1. Marcin Świerc, 2. Daniel Wosik, 3.  Robert Faron
Liga Biegów Górskich – 1. Robert Faron, 2. Kamil Jastrzębski, 3. Marcin Świerc

2015 rok:

Styl Alpejski – 1-2.Bartłomiej Przedwojewski, 1-2. Kamil Jastrzębski, 3.  Piotr Czapla
Styl Anglosaski – 1.Bartłomiej Przedwojewski, 2. Kamil Jastrzębski, 3.  Tadeusz Zblewski
Krótki dystans – 1.Kamil Jastrzębski, 2. Piotr Czapla, 3. Sylwester Lepiarz
Długi dystans – 1. Marcin Świerc, 2. Bartosz Gorczyca, 3.  Kamil Leśniak
Ultra dystans – 1.Marcin Świerc, 2. Jacek Michulec, 3. Adam Długosz
Skyrunning – 1.Marcin Świerc, 2. Bartosz Gorczyca, 3.  Robert Faron
Liga Biegów Górskich – 1.Piotr Koń, 2. Bartosz Gorczyca, 3. Robert Faron

2016 rok:

Styl Alpejski – 1. Kamil Jastrzębski, 2. Krzysztof Bodurka, 3. Konrad Dziedzic
Krótki dystans – 1. Kamil Jastrzębski, 2. Krzysztof Bodurka, 3. Piotr Czapla
Długi dystans – 1. Marcin Świerc, 2. Bartosz Gorczyca, 3. Miłosz Szcześniewski
Ultra dystans – 1. Marcin Świerc, 2. Miłosz Szcześniewski, 3. Wojciech Probst
Skyrunning – SkyRace – 1. Marcin Świerc, 2. Marcin Rzeszótko, 3. Paweł Góralczyk
Skyrunning – Vertical Km – 1. Krzysztof Bodurka, 2. Marcin Rzeszótko, 3. Pior Koń
Liga Biegów Górskich – 1. Miłosz Szcześniewski , 2. Bartosz Gorczyca, 3.  Robert Faron

2017 rok:

Styl anglosaski – 1. Bartłomiej Przedwojewski, 2. Krzysztof Bodurka, 3. Sylwester Lepiarz
Styl alpejski – 1. Kamil Jastrzębski, 2. Piotr Łobodziński, 3. Bartłomiej Przedwojewski
Krótki dystans – 1. —— ——, 2. —– ——, 3. —— ——-
Długi dystans – 1. Bartłomiej Przedwojewski, 2. Marcin Rzeszótko, 3. Kamil Jastrzębski
Ultra dystans – 1. Marcin Świerc, 2. Bartosz Gorczyca, 3. Wojciech Probst
Skyrunning Clasic – 1. Bartłomiej Przedwojewski, 2. Bartosz Gorczyca, 3. Marcin Świerc
Skyrunning Ultra – 1. —— ——, 2. —– ——, 3. —— ——-
Skyrunning – Vertical Km- 1. —— ——, 2. —– ——, 3. —— ——-
Liga Biegów Górskich – 1. —— ——, 2. —– ——, 3. —— ——-

-> Kliknij tutaj aby pobrać tabelę wszechczasów – aktualizacja 24.06.2017 <-

 


Pozdrawiam:
Dominik Ząbczyński
www.biegigorskie.pl

Napisane przez

Krzysztof Szwed

2 komentarze to “Medaliści MP i zwycięzcy Ligi”

  1. AdminII napisał(a):

    poprawione 🙂

  2. ANNA napisał(a):

    Dziękuję. Pozdrawiam.

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*