Za nami XIII maraton i półmaraton Gorce - BiegiGorskie.pl

Za nami XIII maraton i półmaraton Gorce

Za nami 13 edycja Maratonu Gorce. Jak co roku – tradycyjnie w pierwszą sobotę września z Krościenka nad Dunajcem wystartowali zawodnicy chcący się zmierzyć z trasą wiodącą przez Lubań, Przełęcz Knurowską ,Turbacz do Nowego Targu.

Na dystansie zbliżonym do maratońskiego mieli do pokonania 1820 metrów pod górę co dla wielu było nie lada wyzwaniem.
Pogoda dopisała biegaczom – choć zapewne inaczej ją będą wspominać zwykli turyści, czy kibice na trasie. Temperatura oscylująca w okolicach 10 stopni, duża wilgotność, chmury w których spowite były gorczańskie szczyty może nie dawały pięknych widoków na Tatry, Zalew Czorsztynski, czy Pieniny – za to z pewnością sprzyjała mocnemu bieganiu.

Trasę maratonu w czasie 3godzin 13minut najszybciej pokonał etatowy zwycięzca tych zawodów Jan Wydra z Mszany Dolnej. Który mimo pomyłki na ostatnim odcinku trasy osiągnął 25minutową przewagę nad Dawidem Gurosiem z Nowego Targu. Na trzecim miejscu uplasował się Marcin Zdąbłarz z Chrzanowa.

Wśród kobiet zwyciężyła Ewa Nowak z Krakowa. Na drugim miejscu zawody ukończyła Marta Korczyńska- Żdąbłarz. Trzecia kobieta w stawce Dominika Pajączek niestety nie zmieściła się limicie.

Oprócz maratonu organizatorzy przygotowali też trasę półmaratonu, który po niesamowitej walce wygrał 17letni Błażej Knutelski z Grywałdu.

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie:

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się na w iście piknikowej i kameralnej atmosferze na szczycie Długiej Polany. Mimo niewielkiej frekwencji wspierające te lokalne zawody miasto Nowy Targ obiecało kolejną edycję.