Za nami Maraton Podhalański - BiegiGorskie.pl

Za nami Maraton Podhalański

W niedzielę , przy pięknej pogodzie blisko 100 osób zmagało się na dwóch trasach nie tylko z dystansem (odpowiednio 42km i 21km) ale i ciężkimi długimi podbiegami , które czynią te zawody niezwykle wymagającymi.

Zawodnicy maratonu wystartowali z nowotarskiego rynku, natomiast półmaratończycy z serca Podhala – Gminy Szaflary.

Wszyscy spotkali się na mecie zlokalizowanej na estakadzie spacerowej pod Gubałówką w Zakopanem.

Górzystą i niesamowice malowniczą trasę maratonu najszybciej pokonał lider Ligi Biegów Górskich Dare2b – Piotr Biernawski z Nowego Targu. Pokonanie trudnej trasy zajęło 3 godzony, 7 minut i 22 sek.

Natomiast wśród kobiet zwyciężyła Marta Arbatowska z Łomianek.

W Półmaratonie wygrał Józef Zygmuntowicz z Kaniówki, a wśród kobiet najszybsza okazała się Magdalena Kozielska z Bańskiej Niżnej, która wywalczyła 4 miejsce w klasyfikacji open!

Wyniki:

Serdeczne podziękowania dla wolonatriuszy, członków lokalnych OSP, władz Nowego Targu i Zakopanego, Wójta Gminy Szaflary, Starostów (tatrzańskiego i nowotarskieg), oraz lokalnej Policji, za pomoc przy organizacji zawodów.